Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Evropa (Evropa)

Odlet

Cestující

2

Soutěž o vůz Flymeto zdarma na rok
Kupuj letenky, zaregistruj se a vyhraj novou káru na rok ZDARMA. Pro další informace nás můžeš sledovat na Facebooku, Instagramu nebo na našem kanálu YouTube. Soutěž už od 1.11.2019 začala :-) Pro další informace nás můžeš sledovat na Facebooku, Instagramu nebo na našem kanálu YouTube. Zatím nemůžeme říct víc informací, ale můžeme prozradit, že těch aut bude rovnou devět.
Číst více..

Jak dále postupovat, když jsem si zakoupil(a) letenku?

Od: Paco   |   1. listopadu 2018

Letenka je rezervovaná a zaplacená. Elektronická letenka Vám přijde obratem. V případě nízkonákladové aerolinky Vám letecká společnost zašle itinerář s rezervačním kódem. A co dál?

Odbavení

Před letem je nutné provést odbavení a obdržet tak palubní vstupenku, na základě které budete vpuštěni do letadla. Odbavení je možné provést online nebo na letišti. U některých společností bývá odbavení na letišti zpoplatněno, doporučujeme proto ověřit podmínky odbavení přímo u dopravce, s kterým letíte. V obou případech doporučujeme být na letišti alespoň 2 hodiny před odletem.

Online odbavení

Online odbavení provedete na stránkách dopravce po přihlášení do rezervace. K tomu slouží šestimístný rezervační kód (např. AB1C2D), který Vám přišel v itineráři od aerolinky. Budete potřebovat cestovní doklad, s kterým poletíte, a po vyplnění údajů Vám systém vygeneruje palubní vstupenku, kterou si vytisknete.

Odbavení na letišti

Odbavení na přepážce začíná zpravidla 2 hodiny a končí 40 minut před odletem. Číslo přepážky najdete na odletové tabuli.

Zavazadla

V ceně každé letenky je příruční zavazadlo, které si můžete vzít na palubu. Rozměry a váhu zavazadla doporučujeme ověřit přímo na stránkách dopravce. Pokud odbavené zavazadlo (které se přepravuje v nákladovém prostoru) není v ceně letenky, většinou je možné jej dokoupit na internetu po přihlášení do Vaší rezervace nebo na letišti, kde však bývá dokup dražší. Stále více dopravců nabízí v základním tarifu letenky pouze s příručním zavazadlem, a to i při dálkových letech.

Informace o letu

Pokud chcete mít informace o svém letu (zpoždění či zrušení), doporučujeme Vám si let zaregistrovat na stránce checkmytrip.com (není možné zadat lety nízkonákladových dopravců). Veškeré změny na Vašem letu Vám budou zaslány do mailu. V případě, že let bude zrušen těsně před odletem kontaktujte aerolinku, případně zkuste najít její zastoupení přímo na letišti.

Dokoupení sedadel a dalších služeb

Sedadla a služby jako jídlo, speciální asistenci apod. je možné zakoupit nebo zarezervovat po přihlášení do Vaší rezervace.

Mohly by vás zajímat letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


Tagy

žádné tagy

Kategorie