Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Bastia (BIA)

Odlet

Cestující

2

Zavazadlo do letadla – váha a rozměry
Ideální zavazadlo dle jednotlivých aerolinek Jak známo, i zavazadla mají uši. Aerolinky je za ně umí pořádně vytahat, pokud nesplňují dané parametry. Jaké to jsou? Každá aerolinka má na zavazadla vlastní metr. S výhledem na všechno to hledání a ověřování to má mnohý cestovatel rovnou chuť to zabalit. To by byla samozřejmě škoda. Proto jsme pro vás připravili přehlednou tabulku, ve které lehce zjistíte, do čeho si zabalit podle toho, s kým a kam letíte.
Číst více..

Korsika je rájem turistů

Od: Paco   |   17. června 2016

Na Korsice najdeme moře, památky i hory. Tomuto ostrovu ve Středozemním moři se přezdívá perla Středomoří. Navštívit zde můžete tři vysokohorské štíty Monte de Oro, Capu d’Orto a Monte Cinto.

Přes korsické hory se vine známá trasa měřící 160 km zvaná Sentier de Grande Randonnée de la Corse, které se zkráceně říká GR 20. Jde o velmi náročný dvou týdenní přechod. Normální poutníci ji zdolávají velmi těžko. Není zde síť horských chat.

Monte de Oro

Monte de Oro je vyhledávaným turistickým cílem, kdy pro výstup i sestup můžete zvolit jinou trasu.

Capu d’Orto

Vyhledávaný vyhlídkový vrchol nad městečkem Porto.

Monte Cinto

Se svými 2 706 m.n.m. je to nejvyšší vrchol Korsiky. Najdete ji v departmentu Haute-Course mezi údolími Asco a Golo. Za hezkého počasí vám nabídne pohled na Řím i Marseille.

I když leží Korsika ve Středozemním moři, podnebí a teploty se zde značně liší. Průměrná teplota je zde 16 stupňů Celsia, v horách mohou dosahovat i bodu mrazu. V létě mohou ránou klesnou teploty pod bod mrazu v horské oblasti a odpoledne vystoupat přes 30 stupňů Celsia.

Turistické chodníky v nejvíce navštěvovaných oblastech jsou řádně označené a upravené. Vrcholové části hor jsou plné stezek se štěrkovou sutí, většími kameny i skalkami. Korsika vás bude rozhodně lákat. Můžete zde najít koberce zajímavých rostlin, 5000 let staré merhiny a dolmeny.

Navštívit můžete nejkrásnější jezero na Korsice Capitello, které je hojně vyhledávané turisty díky snadnému přístupu od blízké silnice.

Na jaře zde můžete sjíždět řeky, v létě naopak mohou hřebeny hor trpět nedostatkem vody. Pokud vyrazíte na celodenní túru, vždy si sebou přibalte dostatečné množství vody. Osvěžit se můžete u mnoha vodopádů, tůní, řek i u potoka. Vypravte se na Korsiku letecky. Letenky pořídíte za výhodné ceny.

Mohly by vás zajímat letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.


Tagy

Kategorie

#sport