Letenky

Odkud

Praha (PRG)   Vídeň (VIE)

Kam

Barcelona (BCN)

Odlet

Cestující

2

Klaun Nemo. Chcete ho potkat?
Slavná oranžová rybka Nemo nežije v Hollywoodu jako většina filmových hvězd. Cítila by se tam totiž doslova jako ryba na suchu. Před reportéry a slávou se ukrývá v sasankách tropických vod Tichého a Indického oceánu. Vyskytuje se také u severní Austrálie, jihovýchodní Asie a Japonska. Bylo by ale hodně náročné hledat ji na takovém území jen tak na blind. Takže si sbalte potápěčské vybavení a vydejte se rovnou do hlavního města Papuy-Nové Guineji a odtud lodí ještě asi 200 km na jih do Eastern Fields.
Číst více..

Delfíní show

Barcelona – domov nekonečné stavby

Od: Paco   |   22. července 2019

Město, které kloubí možnost užít si dovolenou s koktejlem na pláži, vychutnat nádhernou architekturu, vyrazit za kulturou, dopřát si skvělé jídlo. Toto pulzující město nabízí pro každého něco. Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře na východě Španělska a je to evropské město, do kterého se budete rádi vracet

Nekonečná stavba Sagrada Familia

Úžasný chrám autora Antoniho Gaudího se staví více než 100 let a neočekává se, že by během dalších dvaceti bylo dokončeno. Toto kontroverzní modernistické dílo ročně navštíví statisíce turistů. Láká neotřelým design a kombinaci zobrazení života svatých a úžasnými geometrickými tvary. Byl předpoklad, že svatostánek bude dokončen na sté výročí smrti Gaudího, tedy v roce 2026, no nezdá se, aby tak tomu bylo.

Barcelonské pláže

Když úmorné slunce rozpaluje chodníky v centru Barcelony a rtuť teploměru šplhá za hranice únosnosti, určitě je načase vyrazit na místní pláž. Hlavní pláž se jmenuje Barceloneta a nabízí veškeré služby, které k pořádnému odpočinku budete potřebovat. Vyhlášené restaurace a bary, chlazené pivo a sangrie, masáž přímo na pláži, obchodníky se sezónním zbožím, to vše zde najdete. Sportovci můžou počítat s vybudovanými hřišti pro beach volejbal, půjčovnami surfů, trasami pro běh i veřejnou venkovní posilovnou.

Stadion Camp Nou

Zažít atmosféru v stotisícovém kotli na stadionu Camp Nou je zážitek, na který se nezapomíná. Jde o domácí stadion jednoho z nejslavnějších světových klubů a zároveň je největším stadionem v Evropě. Je otevřen i pro veřejnost, takže máte možnost projít si stadion a navštívit muzeum klubu FC Barcelona, kde je možné vidět různé trofeje, memorabilie a originální dresy. A jako bonus, domů se můžete vrátit s hezkými suvenýry tohoto fotbalového klubu.

Potravinový trh Boquería

Historie trhu sahá až do 12. století, kdy se prodejci vyhýbali zaplacení dovozní daně. Nejslavnější potravinový trh má přibližně 2 500 m2 a nachází se na ikonické ulici Las Ramblas v centru města. Stačí zde zajít a o zážitek máte postaráno. Naleznete zde přes 300 stánků, kde se prodávají místí i mezinárodní produkty. Je známo, že zde nakupuje i většina profesionálních kuchařů z celého města.

Nákupy na Passeig de Gràcia

Tak jako Praha má svou Pařížskou ulici, Londýn Oxfort Street, i v Barceloně natrefíte na jednu z nejslavnějších a nejdražších nákupních ulic, možná i v celém Španělsku. Passeig de Gracia je místem, kde svůj prodej soustředili nejvýznamnější značky a návrháři módního průmyslu. Pro milovníky luxusní módy je tato ulice povinnou zastávkou.

Město, kde to v noci žije

Ne nadarmo se říká, že Barcelona nikdy nespí. Proto po setmění vyrazte za zábavou do multikulturní čtvrti El Raval, která je domovem prosperující umělecké komunity, undergroundových barů a alternativní scény. Zde můžete Barcelonu zažít jinak.

A kdy se vydat do Barcelony?

Díky své poloze a mírnému klima je návštěva Barcelony vhodné kdykoli. Nejchladnější doba v průběhu roku je obvykle od prosince do února, kdy je průměrná teplota mezi 10 a 12 °C. Pokud si chcete dopřát sluníčka, vydejte se do Barcelony v srpnu, kdy teploty šplhají k 30 °C, a proto si nezapomeňte vzít s sebou opalovací krém s dostatečným ochranným faktorem. Barcelona je město, které svým rázem okouzlí nejednoho cestovatele. A pokud ho máte stále na seznamu měst, které byste chtěli navštívit, určitě neváhejte.

flight

ceny začínají od 490 Kč

Mohly by vás zajímat letenky do oblíbených destinací

Letenky obsahují všechny poplatky a taxy vyjma příplatků za zavazadla navíc.