Výhody registrácie u Flymeto
 1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Pohodlné hľadanie
 Tvorte svoje itinerára
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Dar Es Salaam (DAR)

Kam sa vydať za aktívnu dovolenku
Stredná Amerika a Karibik · Mexiko
Jun 04, 2016 2 min
Čtěte více
Termálne kúpele v Alpách Leukerbad
Vo švajčiarskych Alpách môžete prežiť dovolenku na lyžiach alebo relaxáciou v termálnych kúpeľoch. Sú miestom dokonalého spojenia športu i odpočinku. očarujúci Leukerbad Mestečko Leukerbad nájdete v divokej skalnej krajine na konci horskej cesty, ktorá sa tu vinie z údolia Rhôny. Mestečko objímajú vrcholy Álp, ale nie je potrebné sa obávať lavín. Termálne pramene, ktoré sa tu nachádzajú lákajú tisíce turistov ročne. Tunajšie verejné aj súkromné kúpaliská využívajú vyše štyri milióny litrov termálnej vody s teplotou päťdesiatjeden stupňov Celzia.
Apr 07, 2016 2 min
Čtěte více

Zanzibar, krištáľové more a biele pláže

Zanzibar je rozprávkovo znejúci názov exotického ostrova ležiaceho v indickom oceáne. Po stáročia patril ostrov sultánom z Ománu a bol bránou do čiernej Afriky. Bol významným miestom pre obchod s otrokmi. V polovici 18. storočia tu údajne dochádzalo k predaju až 15 tisíc otrokov ročne. To už našťastie dnes neplatí, avšak kus histórie pretrváva. Tým je obchod s korením, ktoré odtiaľto putuje do všetkých kútov sveta a stáva sa neoddeliteľnou súčasťou miestnej kuchyne.

Turistami obľúbený ostrov ponúka krištáľovo čisté piesočnaté pláže s koralovými útesmi, panenskú prírodu a architektonické zaujímavosti. Obľúbenosti napomáha špičkový a stále sa zlepšujúci servis hotelových komplexov.

Dar Es Salaam - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Abandoned white sand beach in the south of the island of Zanzibar
Flymeto - Nádherná pláž podél modrých vod Indického oceánu v Zanzibaru. Zanzibar je ostrov nacházející se blízko od pobřeží Tanzane Afrika.
Flymeto - Tanzánské šilinky v jamce na pláži Nungwi, na severu Zanzibaru v Indickém Oceánu, Tanzánie.
Flymeto - Zanzibar, Tanzania červen 18, 2013: lidé nakládají náklad a zavazadla na střechu prostředku místní dopravy zvanému Daladala. Daladaly jsou levné přeplněné minibusy, které jsou na ostrově hojně provozovány.
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 1.5 miliónov hotelov do 10s Pohodlné hľadanie 500 miliónov letov do 10s

Vzhľadom k blízkosti rovníka panuje na Zanzibare tropické podnebie a môžete očakávať teplotu 30 ° C po celý rok.

Hlavnou menou Zanzibaru, ako ostrova patriaceho Tanzánii je Tanzánsky šiling (TZS). 1000 TZS je asi 1€, avšak platiť možno i americkými dolármi, ktoré Vám prijmú v hoteloch, reštauráciách a dokonca aj v obchodoch so suvenírmi. Veľké hotelové rezorty prijímajú aj eurá. Pokiaľ Vám Tanzánske šilingy dojdú, sú Vám k dispozícií zmenárne v meste Stone Town, kde nájdete aj bankomaty, ktoré sú však veľmi často mimo prevádzky.

Ceny v obchodoch na Zanzibare sú veľmi podobné tým u nás, zásadný rozdiel je vo vode, ktorú tu kúpite za cca 2,20€ / 1,5l a pohonných hmotách, ktoré vyjdú na cca 0,20€ / l. Priaznivci piva môžu jasať, pretože v reštauráciách zoženiete svoj obľúbený nápoj za cca 1,50€ / 0,5l. Ak ste fanúšikovia zjednávania, môžete tak robiť na miestnych trhoviskách a často tak získate zaujímavé zľavy.

Ako a čím cestovať

Približne za 40 USD / deň si môžete prenajať auto, čo je najrýchlejší spôsob dopravy po ostrove. Vzhľadom na stav vozoviek na ostrove siahnite po terénnom vozidle, ktoré je štandardom vo všetkých požičovniach. Budete potrebovať medzinárodný vodičský preukaz, alebo miestne povolenie (možno na mieste zakúpiť) a veľmi ľahkú nohu na plynovom pedáli, pretože policajné hliadky lemujú cesty každých 10 km.

Keď sa nikam neponáhľate, radi sa zoznamujete a chceli by ste ušetriť, môžete využiť miestne autobusy “dalla-dalla” (čo sú vlastne nákladné vozidlá s plachtou). Cestovné vyjde iba na jeden americký dolár, avšak krátka cesta sa ľahko pretiahne aj na niekoľko hodín, pri ktorých môžete získať autentické informácie od spolucestujúcich.

Ak nie ste priateľmi mapy a nemáte aktualizovanú navigáciu, využite služby miestnych taxi, ktoré vychádzajú na necelý 1 USD / 1km jazdy. Vyhnite sa sprostredkovateľom TAXI a vždy skúste osloviť vodiča sami a dohodnite cenu s ním. Ušetríte tak sprostredkovateľskú prirážku, ktorá môže byť až dvojnásobkom bežnej ceny.

Stone Town

Hlavné mesto Stone Town, zapísané na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, je historické jadro hlavného mesta Zanzibar City. Architektúra mesta odráža rozmanité vplyvy swahilskej kultúry, s jedinečným prepojením arabských, perzských, indických a európskych kultúr. Na návštevu určite len tak nezabudnete. Čaká vás bludisko úzkych a pestro zdobených uličiek a aj keby ste chodili stále dookola, budete v nich nachádzať nové veci. Ideálne je využiť tamojších sprievodcov, ktorí sa vám budú na ulici ponúkať sami.

Pri prehliadke mesta určite nezabudnite navštíviť bývalý sultánsky palác, pred ktorým je každý večer trh s exotickým jedlom. Ďalej by vám nemal uniknúť Dom divov, ktorý svoje meno získal vďaka tomu, že bol už v 19. storočí vybavený výťahom, kanalizáciou, tečúcou vodou a elektrinou a krásnym starým dispenzárom. Povinnú zastávku si zaslúži súsošie otrokov s reťazami, odkazujúce na históriu ostrova.

Dar Es Salaam - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Stone Town, Zanzibar, z ptačí perspektivy.
Flymeto - Stone Town: Památník Trhu s otroky ve Stone Town na ostrově Zanzibar, Tanzánie
Flymeto - Stone Town: Místní lidé na ulici ve Stone Town. Stone Town je nejstarší čtvrť Zanzibar City, hlavního města Zanzibaru, Tanzánie
Flymeto - Zemědělec na zanzibarské plantáži s kořením, jak ukazuje barvící semena čerstvě sklizeného koření annatto během prohlídky doprovázené průvodcem
Flymeto - Procházka po lávce mezi Mangovníky blízko Jozani Forest,Zanzibar.
Flymeto - Červená opice Colobuse, jak leze po větvi na vrchol rostliny/stromu v Jozani Chwaka Bay National Park, Zanzibar
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 3. Silný zákaznícky servis.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi Hovoríme vaším jazykom 500 miliónov letov do 10s

Návšteva farmy s korením

Ak ste milovníkmi varenia a vôní, tak nesmiete zabudnúť na “spice tour”, kde uvidíte korenia predtým, než sa dostanú do regálov v obchodoch. Približne 40 km od hlavného mesta môžete navštíviť miestnu farmu, kde sa pestuje to najlepšie a najvoňavejšie korenie. Môžete tu pričuchnúť k čerstvému klinčeku, škorici, muškátovému oriešku. Pozriete sa, ako rastie korenie a možno vás prekvapí, že na jednej rastline rastú rôzne druhy korenia. Môžete ochutnať čerstvú kokosovú vodu a práve natrhané sladké banány.

Jozaniforest

Jozaniforest predstavuje nádhernu prechádzku panenskou prírodou v obklopení všadeprítomných opíc, jašteríc, korytnačiek, škaredých húseníc a ďalšieho pre vás neznámeho hmyzu. Zároveň získate od sprievodcov informácie o flóre, ktorá vás bude sprevádzať po celú cestu. Pri tomto výlete pravdepodobne neprestanete natáčať život opíc, ale dajte si pozor na nakrúcanie s mobilom, nech o neho neprídete. Na celú cestu však môžete zabudnúť v období od apríla do júna, kde je kvôli dažďom pol metra až meter vody, avšak môžete absolvovať cestu až k mangrovníkom po vyvýšenej ceste. Určite to stojí za to. Vstupné je približne 7,50 USD a v cene je sprievodca, avšak ako je na Zanzibare zvykom, aj on by mal dostať “tringelt”.

Safari v Selouse

Do Selous sa z hlavného mesta dostanete cessnou a už samotný let vás naplní zážitkami, na ktoré nezabudnete. Prelet cez modrý oceán a žltú savanu, kde môžete vidieť hrochy v jazerách. Po pristatí vás cez safari prevedie skúsený sprievodca, ktorý pozná každý detail o zvieratách a pomocou stôp vypátra každé z nich. Zabudnite na zoologickú záhradu, tu získate autentický zážitok a možnosť vidieť “Veľkú päťku” v prirodzenom prostredí.

Dar Es Salaam - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Sloní rodinka v Tarangire National park, Tanzania.
Flymeto - Zebry na cestě v národním parku Serengeti v popředí džípu s turisty. Afrika. Tanzania.
Flymeto - Skupinka delfínů plavajících před člunem. Zanzibar.
Flymeto - istockphoto.com
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Tvorte svoje itinerára Zdieľajte ponuky s priateľmi 1.5 miliónov hotelov do 10s

Šnorchlovanie a kúpanie s delfínmi

Najobľúbenejšie miesto pre pozorovanie delfínov je v Kimimzaki, ktoré sa nachádza na južnom pobreží ostrova Zanzibar. Na miesto vyrazte už ráno, kedy nie je morská hladina ohriata slnkom a delfíny tak skáču na hladine. Na mieste niekedy budete musieť zostať až tri hodiny, ale v momente, keď uvidíte päť delfínov nad hladinou, uznáte, že to za to čakanie stálo.

Plavba pri západe slnka

Ak patríte medzi romantikou, nezabudnite na večernú plavbu na otvorenom mori v tradičnej drevenej plachetnici dhow. Skúsení moreplavci vás pomocou motorov odvezú od brehu a potom sa plavíte iba za pomoci vetra a napnutých plachiet. Na vás je, či budete počúvať pokojné večerné more, vietor opretý do plachiet alebo siahnete do vrecka pre zásnubný prstienok.

Dar Es Salaam - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Silueta plaechetnice a mořského zálivu během překrásného západu slunce.
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
 1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Predávajte vlastné zájazdy Zdieľajte ponuky s priateľmi Tvorte svoje itinerára

Rady na záver v heslách

Pred odletom si nezabudnite pribaliť adaptér na britskú zásuvku, opaľovací krém s faktorom 20+. Myslite na to, že voda vo vodovodnom kohútiku nie je pitná, bez moskytiéry nechoďte spať a rozhodne nevyvážajte z krajiny výrobky zo slonoviny. Dámy nesmiete zabudnúť na to, že spoločnosť sa skladá z konzervatívnych moslimov a tak by ste pri prechádzkach po meste mali mať sukne alebo nohavice pod kolená.

V súčasnej dobe nie je pre Zanzibar žiadne očkovanie povinné, avšak medzi odporúčané očkovania patrí hepatitída A aj B a brušný týfus. Vďaka všadeprítomným komárom je odporúčané používať antimalariká a repelenty.

Ak chcete potešiť miestnych, môžete si pred odletom naštudovať pár základných slovíčok http://www.jak-se-rekne.cz/svahilsky/Súvisiace články

Tagy

Kategórie