Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Silný zákaznícky servis.
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

Oslo (OSL)

Vypravte sa do Nórska

Oslo je hlavné a najväčšie mesto Nórska. Rozprestiera sa pri najsevernejších brehoch zálivu Oslofjord a zo všetkých ostatných svetových strán ho obklopujú hvozdy a hory.Město bolo založené v roku 1048 kráľom Haraldom III. Hardrade. Počet obyvateľov Osla je okolo 530 000.

Architektonicky Oslo nepatrí k nejako veľkým zázrakom, ale napriek tomu si ho stihnete zamilovať zo spústy iných dôvodov - napríklad pre jeho čistotu, pokojné centrum, pekné domy, prístav, nízku mieru vreckových krádeží a kriminality vôbec, blízkosť k prírode a športu, múzeá, parky. Oslo ponúka veľa zábavy a možnosť poznania nórskej kultúry.

Rozhodne nevynechajte pamiatky

Múzeum Kon-Tiki - Meno Kon-Tiki dostal plť, ktorý bol vyrobený z balzového dreva. Preslávil sa tým, že roku 1947 známy nórsky spisovateľ Thor Heyerdahl spoločne s piatimi ďalšími mužmi preplával plťou Kon-Tiki Tichý oceán. Plavba bola od juhoamerického pobrežia až do Polynézie a bola uskutočnená kvôli podpore Heyeardalovi hypotézy o osídlení ostrovov Tichomoria. Vor bol vyrobený za použitia technológií, ktoré pochádzajú za čias Krištofa Kolumba. Jeho názov Kon-Tiki bol odvodený od pôvodného mena indického boha zluči, ktorý sa volal Virakochy.

Múzeum Fram-V múzeu Fram je vystavená celá loď Fram, s ktorou Roald Amundsen podnikol úspešnú plavbu do Antarktídy. Táto udalosť vstúpila do histórie, pretože to bolo prvýkrát, kedy človek prvýkrát stál na južnom póle. Bolo to tesne pred Vianocami 14. decembra 1911. V múzeu môžete vidieť pôvodnú loď Fram, v ktorej sa môžete pohybovať a prezrieť si všetky dostupné miesta na lodi.

Holmenkollen-Nielen v Lilehammeru je skokanský mostík, ale aj Oslo má svoj, ktorý dostal názov Holmenkollen. V dnešnej dobe sa moc nevyužíva. Cez leto je napustený vodou a trénujú tu akrobatickí lyžiari skoky do vody. Bol dejiskom zimných olympijských hier v roku 1952. Pre nadchádzajúce majstrovstvá sveta, ktoré tu prebehne v roku 2011, Nóri postavili nový skokanský mostík.

Rezervujte si včas. Jedinečná krajiny ako z rozprávky vo vás zanechá dojem.Súvisiace články

Tagy

Kategórie