Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Silný zákaznícky servis.
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Predávajte vlastné zájazdy
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Viedeň (VIE)

Vymeňte tento rok české hory za alpské lyžovanie (časť II.)

Rovnako ako Rakúsko a Švajčiarsko, je aj Taliansko a Francúzsko rajom lyžiarov. Jedinečné trate a zjazdovky vám zaručia dni strávené milovaným lyžovaním. Iste si vyberiete z našich tipov na lyžovanie v Európe aj vy!

Vyskúšajte si na vlastnej koži stáť na štarte pretekov Svetového pohára mužov v obrovskom slalome na slávnej Gran Rise. V krásnom talianskom lyžiarskom stredisku Alta Badia v Južnom Tirolsku sa nachádza trať Gran Risa, je dlhá necelých 1,3 km a zdoláva prevýšenie 448 metrov.

Na severe Talianska v stredisku Plose nájdete zjazdovku Trametsch. Je 9 km dlhá a príjemne členitá so zaujímavým profilom, zdoláva prevýšenie 1400 metrov. S trochou zručnosti Trametsch zíde aj začínajúci lyžiar. Zo zjazdovky je úžasný výhľad na štíty Dolomitov a Brixen.

V samom srdci Dolomitov v údolí Val Gardena v Južnom Tirolsku sa nachádza 10,5 kilometra dlhá zjazdovka La Longia. Perfektné lyžovanie a tiež úžasné výhľady práve na Dolomity čakajú tu len na vás. Začiatok trate je na vrchole Secedy, odkiaľ patrí v miernych zákrutách až k Cuca Saddle. Toto lyžovanie stojí za to! Prechádza sa okolo skál so žiarivými vodopádmi a ľadopádmi. Túto zjazdovku bez väčších problémov zdolá každý lyžiar.

Zasnežené Francúzsko je nádherné

Zíďte si slávne Vallée Blanche v Chamonix, to je snom snáď každého lyžiara. Tu na vás čaká 20 km dlhý zjazd voľným terénom, kde trať klesá o 2700 výškových metrov. Výhľady sú tu jednoducho neprekonateľné. Uprostred zjazdu sa zastavte na čaj v horskej chate Requin Hut. Trať je zjazdná aj pre stredne pokročilých lyžiarov.

Lyžovanie s deťmi

13 km dlhý zjazd s prevýšením 2205 metrov v stredisku Les 2 Alpes zdolá takmer každý lyžiar aj so svojimi deťmi. Táto jedna z najdlhších alpských tratí vedie z najvyššieho bodu ľadovca v nadmorskej výške 3500 m do malej dedinky Mont de Lans, ktorá leží až pod úrovňou spomínaného hlavného ubytovacieho strediska Les 2 Alpes.

Letenky do Talianska i Francúzska rezervujte z tepla domova už teraz, užite si zimnú dovolenku plnú lyžovania v nádhernej krajine! Najlacnejšie letenky zakúpite iba u nás!

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie