Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Maastricht (MST)

Vodný hrad, zábavný park i vodopád, navštívte Belgicku

Maastricht je najstaršie mesto Holandska ležiace na brehu rieky Mázy. Tunajšie pamiatky sú spojené s vojenskou históriou. Hlavným bodom mesta je historické námestie Markt okolo radnice, staré cirkevné stavby, románsky kostol Sint Servaas Basiliek a gotický kostol Sint Janskerk. Miestne zvláštnosťou a zaujímavosťou je nespočet parkov, v jednom z nich - v Aldenhofparku, sa nachádza socha dobyvateľa, ktorý sem priniesol okupácii, teda známeho d’Artagnan.

V tejto krásnej a zaujímavej krajine - v Belgicku, sa len púhych 14 km od Maastrichte v malej dedinke Rijkhoven nachádza veľmi rozsiahly hradný komplex Alden Biesen. Vodný hrad bol založený už v 11. stor., A dnes patrí k najväčším turistickým lákadlám v Belgicku. Ak sa vydáte sem na jeseň, budete svedkami úchvatné medzinárodné kvetinové slávnosti.

Pravidelne sa na tomto mieste konajú preslávené festivaly, napríklad Scottish weekend či International Storytelling Festival. Hradný komplex sa tiež pýši veľmi rozľahlými záhradami, a kostolom.

Okrem tejto hradnej pamiatky, zamierte taktiež k najznámejšiemu belgickému vodopádu. Vodopády sa nachádza pri obci Grand Coo, hoci meria iba 15 m, je na ne krásna podívaná.

Miesto je hojne navštevované turistami, preto tu nájdete mnoho výborných reštaurácií i hotelov. Blízko vodopádu sa nachádza zábavný park s množstvom atrakcií, kolotočov a rýchlodráhy.

Aj do Belgicka máme teraz, spoznajte kúsok zaujímavé histórie tejto krajiny, na ktorú sa viažu nádherné pamiatky rozosiate po celom území štátu. Naplánujte si včas vkusnú dovolenku či víkendový pobyt práve v Belgicku, rezervácie leteniek s dostatočným predstihom sa vám oplatí! Letenky lacno do Belgicka aj do celého sveta zakúpte aj online!Súvisiace články

Tagy

Kategórie