Vietnam je rozsiahla krajina, ktorá leží v dvoch podnebných pásmach. Sever krajiny je subtropický a juh tropický. Striedajú sa tu dva monzúny, zimné a letné, a tie majú veľký vplyv na rozdiel počasie medzi severom a juhom krajiny. Nemožno teda jednoznačne určiť aké má Vietnam počasie.

Pre návštevu severného Vietnamu sú najvhodnejšie mesiace október až apríl. V týchto mesiacoch býva najmenej zrážok a teploty sú pre turistiku priaznivé. Iba v decembri a januári býva v noci v niektorých oblastiach veľmi mrazivo.

Ak sa chystáme navštíviť strednej Vietnam, najvhodnejšia doba pre dovolenku je január až august. Plážové nadšencov tu čakajú teploty okolo 30 ° C a dažďových prehánok by malo byť minimum. Naopak najmenej vhodný mesiac pre návštevu stredného vietnamu je október, ten je pre túto oblasť najdaždivejšie.

Posledný a veľmi obľúbená časť Vietnamu je juh. Pre túto oblasť sú typické priemerné teploty medzi 25 - 30 ° C celoročne. Vhodné mesiace pre návštevu sú od novembra do mája, kedy tu panuje obdobie sucha a prší len minimálne. Do októbra je tu potom obdobie dažďov.

Počasie v Hanoji

Hlavné mesto Hanoj leží v severnej časti Vietnamu, v subtropickom podnebnom pásme a počasie je tu ovplyvnené dvoma monzúny. Strieda sa tu obdobie dažďov s obdobím sucha. Obdobie dažďov trvá zhruba od apríla do septembra a obdobie sucha od októbra do apríla. Vhodnými mesiacmi pre návštevu Hanoja a severného Vietnamu sú november a február - apríl. V mesiaci december a január býva niekedy veľmi chladno a teploty klesajú až na 10 ° C.

Počasie v Da Nangu

Stredná Vietnam a v ňom hlavné destinácie Da Nang majú výhodnú pozíciu. Počasie je tu kombináciou severu a juhu. Po celý rok sú tu teploty v priemere 30 ° C. Jedná sa o obľúbenú oblasť plážových milovníkov. Najmenej vhodný mesiac pre návštevu Da Nangu je október, kedy tu panujú najväčšie daždivé búrky.

Kedy letieť do Vietnamu

Ideálne obdobie pre návštevu Vietnamu neexistuje. Keďže tu sú tri oblasti s rôznym podnebím. Všeobecne možno povedať, že pre návštevu severe sú vhodné mesiace október - apríl. Pre návštevu stredného Vietnamu január - august a pre návštevu juhu krajiny sa odporúčajú mesiaca november - máj.

Najlacnejšie letenky do Hanoja v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Hanoja a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Hanoi, EUR

Teda vidíte, ktorý dátum je pre odlet do Hanoja najlepšej vzhľadom na vývoj počasia v destinácii a vzhldem k aktuálnej cene letenky.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Hanoja

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Hanoja v kontexte počasí. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Hanoi, EUR

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Čo ďalej vedieť o Vietname

Viete všetko pre cestu do Vietnamu? Je čas vybrať letenku.

Vybrať letenku