V celom Vietname je celkom 22 letísk, z ktorých iba 15 sa využívajú pre civilné dopravu. Turistu budú najviac zaujímať medzinárodné letisko, kam môže priletieť priamo z Európy. Týmito letisku sú tri najväčšie, letisko v severnej Hanoji, letisko v strednom Da Nangu a letisko na juhu krajiny v Hočiminovom meste.

Zoznam letísk

Letisko Noi Bai (HAN) v Hanoji je druhé najväčšie a najznámejšie vo Vietname. Od centra Hanoja je vzdialené približne 30 km severne. Letisko je využívané pre vnútroštátne aj medzinárodné lety, ktoré sú bránou do zeme. Nachádza sa tu dva terminály, jeden pre národné a jeden pre medzinárodné lety. Medzi terminály jazdí pravidelne každých 10 - 15 minút autobus. Keďže sa pred presunom medzi terminálmi musí prejsť imigračný kontrolou, odporúčaný čas na prestup je minimálne 90 minút.

Letisko Hočiminovo Mesto (SGN) leží v husto osídlenej oblasti 8 km od samotného centra mesta. Letisko do prístupnej taxíkom alebo autobusovými linkami, ktoré jazdia takmer každých 15 minút.

Letisko Da Nang (DAD) je treťou najväčšou vo Vietname. Mesto leží v strede krajiny a využívané je hlavne pre vnútroštátne lety, pretože v okolí mesta je obľúbenou plážovou destináciou. Z letiska sa dá pohodlne dostať pešo, pretože leží približne 2 km od samotného centra mesta.

Letisko Phu Quoc (PQC) leží v južnej časti rovnomenného ostrova. Letisko je vyčlenených z vízovej povinnosti.

Letisko Nha Trang Cam Ranh (CXR) leží 40km od obľúbenej južnej destinácie Nha Trang. Na letisko sa dá dostať taxíkom alebo autobusom, ktorý jazdí čo pol hodinu.

Letisko Con Dao (VCS) sa nachádza na ostrove Con Son a operuje lety nízkonákladových aeroliniek.

Letisko Hue Phu Bai (HUI) sa nachádza južne od bývalého hlavného mesta Hue. Teraz je to hlavné mesto centrálneho Vietnamu.

Medzinárodné letisko Da Lat Lien Khuong (DLI) je štvrté najväčšie v centrálnom Vietname a nachádza sa asi 30 km južne od mesta Da Lat. Dostupné je taxíkom alebo kyvadlovou autobusovou dopravou.

Medzinárodné letisko Haiphong Cat Bi (HPH) sa nachádza v blízkosti mesta Hai Phong. Odbavuje prevažne vnútroštátne lety.

Medzinárodné letisko Vinh (VII) leží v severnej časti krajiny. Každoročne vybaví viac ako 2 milióny cestujúcich.

Letisko Qui Nhon Phu Cat (UIH) leží 30 km severozápadne od mesta Qui Nhon v centrálnom Vietname a je základňou vietnamského dopravcu Bamboo Airways.

Letisko v Hanoji

Letisko Noi Bai v Hanoji je druhé najväčšie a najznámejšie vo Vietname. Od centra Hanoja je vzdialené približne 30 km severne. Letisko je využívané pre vnútroštátne aj medzinárodné lety, ktoré sú bránou do zeme. Nachádza sa tu dva terminály, jeden pre národné a jeden pre medzinárodné lety. Medzi terminály jazdí pravidelne každých 10 - 15 minút autobus. Keďže sa pred presunom medzi terminálmi musí prejsť imigračný kontrolou, odporúčaný čas na prestup je minimálne 90 minút.

Letisko v Da Nangu

Letisko Da Nang je treťou najväčšou vo Vietname. Mesto leží v strede krajiny a využívané je hlavne pre vnútroštátne lety, pretože v okolí mesta je obľúbenou plážovou destináciou. Z letiska sa dá pohodlne dostať pešo, pretože leží približne 2 km od samotného centra mesta.

Čo ďalej vedieť o Vietname

Viete všetko pre cestu do Vietnamu? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku