Vďaka svojej stále väčší atraktivite, patrí Vietnam v posledných pár rokoch k veľmi vyhľadávaným destináciám. Nachádza sa tu viac ako 10 medzinárodných letísk, ale iba na 3 z nich je z Európy výhodné lietať. Jedná sa o medzinárodné letisko v Hanoji, Hočiminovom meste a Da Nang. Väčšina letov z Európy smeruje na letisko Noi Bai v Hanoji a Tan Son Nhat v Hočiminovo meste. Odtiaľ sa ľahko presuniete, do ktorejkoľvek časti Vietnamu.

Medzi českými občanmi je táto krajina veľmi obľúbená, preto došlo na jar 2020 na spustenie prvého priameho leteckého spojenia medzi Prahou a Hanojom. Operovaných je aerolinkou Bamboo Airways dvakrát týždenne, v nedeľu av stredu. Využiť sa dajú aj lety s prestupom, ktorých je väčšina. Priemerná doba letu je približne 15 - 20 hodín. Môžete si vybrať z veľkej spústy aerolínií, napríklad Emirates medzipristátím v Dubaji, Qatar Airway s medzipristátím v Doha či Aeroflot so zastávkou v Moskve.

Než začnete nakupovať letenky

Než človek kúpi letenku do Vietnamu je dobré si zistiť, aké počasie tu v túto dobu býva. Najvhodnejšou dobou pre dovolenku v tejto krajine je november - apríl. Sú to mesiace, kedy býva najmenej zrážok. Ale z dôvodu rozsiahlosti Vietnamu, nie je žiadna doba zlá. Záleží na tom, čo o dovolenke očakávate. Ďalej je potrebné letenky kupovať s dostatočným predstihom, aspoň 2-4 mesiace. Letenky kupované neskôr bývajú oveľa drahšie. Dobré ceny sú v priemere medzi 10 - 13.000Kč.

Čo by ste mali premyslieť, než sa pustíte do nákupu leteniek? Poradíme vám.

November - apríl

Sú to mesiace, kedy vo Vietname býva najmenej zrážok

Celoročne

Počasie je k cestovanie vhodné celý rok

Do Hanoja

Lety z Prahy do Hanoje od 13tis. Kč

Do Saigonu

Do města Ho Či Min na jihu od 12tis. Kč

Koľko stojí letenka do Vietnamu

Vietnam sa poslednou dobou stáva veľmi atraktívnou destináciou a ponúka z Európy čoraz viac leteckých spojení. V dôsledku toho sú ceny veľmi priaznivé. Priemerná cena sa pohybuje medzi 13.000 - 14tis. Sk. Letenky je možné zakúpiť aj cenovo výhodnejšie, okolo 11tis. Sk, pre to je však potrebné sledovať akcie leteckých dopravcov. Pre získanie zaujímavé ceny treba uvažovať aj o odlete z letísk susedných štátov, napríklad z Mníchova čí Viedne, odkiaľ lietajú čínske aerolinky aj hlboko pod 10.000KČ.

Ceny leteniek do Hanoja

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Hanoja a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Hanoi, EUR

Ceny leteniek z Viedne do Hanoja

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Hanoi, EUR

Kedy kupovať letenku do Vietnamu

Letenky do Vietnamu je dobré kupovať 2-4 mesiace pred plánovaným odletom. Určite je dobré sledovať akcie leteckých dopravcov, aby cena bola čo najpriaznivejšie.

Najlepšie deň pre odlet do Vietnamu

Ceny leteniek do Vietnamu sa v priebehu roka nijako zvlášť nemení. Výnimkou je len obdobie Veľkej noci, Vianoc a Nového roka, kedy sú ceny leteniek až dvojnásobne drahšie než je ich cenový priemer.

FAQ pre nákup leteniek do Vietnamu

Pár najčastejších otázok a odpovedí, čo sa týka leteniek do Vietnamu si zodpovieme nižšie. V prípade, že budete mať nejaký ďalší dotaz, neváhajte nás kontaktovať buď prostredníctvom online chatu alebo cez email.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Vietnamu?

Z Českej republiky sa dá dostať do Vietnamu, Hanoja, novo priamym spojením v nedeľu av stredu s Bamboo Airways. Iná priame spojenia zatiaľ medzi Prahou a touto destinácií nie sú. Aeroliniek lietajúcich z Prahy s prestupom je niekoľko. Jedny z najvyužívanejších sú Aeroflot, Qatar Airlines, Air France, Turkish Airlines či Emirates.

Pokiaľ patríte medzi turistov, ktorým najviac záleží na cene, môžete sa do Vietnamu vydať cez Nemecko alebo Rakúsko, odkiaľ lietajú čínske aerolinky za veľmi nízke ceny. V akcii sa tieto letenky pohybujú aj okolo 7 tisíc korún, ale na úkor veľmi dlhých prestupov. Dĺžka letu sa tak môže vyšplhať až na 40 hodín.

Ako dlho trvá let do Vietnamu?

Z Českej republiky sa dá dostať do Vietnamu, Hanoja, novo priamym spojením v nedeľu av stredu s Bamboo Airways. Let trvá približne 11 hodín. Ide o jediné priame spojenie medzi Českou republikou a Vietnamom. Možností letov s prestupom je viac. Tieto lety zvyčajne trvajú v priemere okolo 15 - 20 hodín. Záleží aký rokov s ako dlhým prestupom si vyberiete. Veľa cestovateľov preferuje čo najkratšie prestup, ale čím ďalej viac ľudí využíva dlhé prestupy ako možnosť prezrieť si prestupujúcich mesto. Pri tomto prípadu si možno vybrať aj lety s dĺžkou letu cez 25 hodín.

Kde kúpiť letenky do Vietnamu?

Letenky do Vietnamu pohodlne vyhľadajte na našom portáli. K stráženie tých najlepších cien vám pomôže náš strážny pes, ktorého si možno nastaviť podľa vlastných požadovaných preferencií. V prípade, že si nebudete s nákupom a vyhľadávaním istí, kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo emailu.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.

  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.

  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.

Čo robiť po pristátí vo Vietname

Akonáhle človek pristane na niektorom z letísk vo Vietname, vydá sa najskôr na imigračné kontrolu, kde je potreba predložiť platné vízum. To si možno vybaviť online ako e-vízum alebo vízum on arrival so schvaľovacím listom. Potom je dobré si vymeniť aspoň nejaké peniaze a zakúpiť si jednorázovú sim kartu. Peniaze preto, že kartou možno platiť veľmi zriedka a sim kartu využijete hlavne pre pripojenie k internetu, napríklad na navigáciu. Wifi pokrytie je vo Vietname na veľmi dobrej úrovni, ale len po reštauráciách, či hoteloch.

Pre presun z letiska je možné využiť niekoľko spôsobov dopravy. Taxislužba tu funguje, veľmi dobre. Ďalšou možnosťou je obdoba taxíkov a to služba Grab. Vo svojej podstate sa jedná o ázijský Uber. Ten tu funguje veľmi dobre a výhodou je dohodnutá cena pred nastúpením. Nikdy sa vám nestane, že budete platiť viac. Využiť možno aj miestnych autobusových liniek, ktoré sú najlacnejšie možnosť.

Ďalej na letisku fungujú požičovne áut či motocyklov. Toto je častá voľba väčšiny cestovateľov. Dajte si ale pozor, dôležité je, mať medzinárodný vodičský preukaz.

Prečo ísť do Vietnamu

Vietnam je krajina mnohých tvárí, úchvatná príroda, milí ľudia, senzačný jedlo a mnoho ďalšieho. Turistov obľúbenou krajín sa stáva Vietnam posledných pár rokov. Hovorí sa, že je to menej prefláknutej Thajsko. Či je to pravda, bude musieť každý posúdiť sám. Vhodný je ako pre návštevu s deťmi, ale aj bez detí a len s batohom. Ak ste milovníci nekonečne dlhých piesočnatých pláží, krásneho počasia, všetkými farbami hrajúci prírody a skvelého jedla, neváhajte a vydajte sa práve do Vietnamu, ktoré toto všetko ponúka.

Vietnam má tiež bohatú históriu, takže ani milovníci umenia tu nebudú trpieť. Pre turistov je tu ponúkané veľa aktivít, od poznania vietnamského podzemí, výšľap na najvyššiu horu Indočíny, kayaking zátokou Ha Long, potápanie, kurzy varenia, plavba po Mekongu, stanovanie na pláží či bláznenie v piesočných dunách. Skrátka, môžete tu robiť všetko, čo vás napadne.

Prečo ísť do Hanoja

Hlavným mestom Vietnamu je Hanoj, neustále sa rozvíjajúca metropola, ktorá je však pokojná a fascinujúce. Žije tu takmer 8 miliónov obyvateľov a je to hlavné kultúrne, politické a hospodárske centrum. Prvé zmienky o Hanoji sa datujú približne k polovici 10. storočia, kedy bol severný Vietnam pod nadvládou Číny. Vtedajší kráľ, prvý vietnamskej dynastie Ly, si tu zvolil svoje sídlo a premiestnil sa sem z Hoa Lu. Mesto pomenoval Thang Long čiže mesto vzlietajúce draka. V 18.storočí došlo vďaka vplyvom vzbúrencov a nové nástupnícke dynastie Nguyen, opäť k presunu sídelného mesta do Hue. V roku 1831 bol Thang Long premenovaný na Ha Noi čiže mesto na vnútornej strane rieky. Do roku 1976 bola Hanoj iba hlavným mestom severného Vietnamu. Po prevrate a zjednotenie krajiny tiež v roku 1976 sa stala hlavným mestom celej Vietnamskej socialistickej republiky.

V 70. rokoch 20. storočia bola Hanoj silne zničená v dôsledku prebiehajúcej americkej vojny v Indočíne, napriek tomu tu nájdeme veľké množstvo úchvatných kultúrnych pamiatok. Medzi najznámejšie patrí Hanojská opera, Hočiminovo mauzóleum, Van Mieu, Pagoda Tran Quoc a mnoho ďalších ktoré rozhodne stojí za návštevu.

Hanoj je štartové mesto pre návštevu severného Vietnamu, ktorá je najväčším lákadlom turistov.

Prečo ísť do Da Nangu

Mesto Da Nang leží presne v strede Vietname medzi hlavným mestom Hanojom a Hočiminovo mestom. Väčšina ľudí ide do Vietnamu za poznaním celej krajiny od severu k juhu alebo obrátene. Da Nang teda na svojej ceste nemožno minúť. Jedná sa o destinácii ako vhodnú na oddych, tak k preskúmavanie okolia. Nájdete tu veľa krásnych pláží, jednou z nich je My Khe Beach, ale aj iných pamiatok, napr. Dragon Bridge, zábavný park Bana Hills ktorého súčasťou je preslávený Golden Bridge, posvätné mramorové skaly, lampiónový mesto Hoi An vzdialené necelých 30 km a mnoho ďalšieho .

Populárne kombinácie letov do Vietnamu

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Vietnamu na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapešti do Vietnamu na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Vietname

Už máte letenku do Vietnamu? Prečítajte si sprievodcu o Vietname.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Vietnamu