Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 500 miliónov letov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Užite si dovolenku snov aj v tehotenstve

Tehotenské bruško nemusí znamenať koniec lietania do zahraničia za akýmkoľvek účelom. Ak ste tehotná, konzultujte skutočnosť, že plánujete cestu lietadlom, so svojím ošetrujúcim lekárom. Let vám pravdepodobne schváli, ak nie ste v prvých fázach tehotenstva a naopak vo vysokom štádiu tehotenstva, kedy žene hrozí predčasný pôrod.

Každá budúca mamička by sa mala vyvarovať cestovania do destinácií, kde je nutné nechať sa vopred zaočkovať.

Všeobecne je lietanie pre tehotné ženy bezpečné, matku ani plod neohrozuje, však môže prispieť k vyvolaniu stavov, ktoré môžu tehotenstvo vážne ohroziť. Riziká sú predovšetkým z veľkých tlakových rozdielov. V ranom tehotenstve môže dôjsť ku krvácaniu, vo vyššom stupni tehotenstva hrozí predčasný odtok plodovej vody. Tiež dĺžka letu môže zásadne ovplyvniť zdravotný stav budúcej matky, riziko pochádza z dlhého sedenia, kedy môže dôjsť k tvorbe krvných zrazenín.

Do 28. týždňa tehotenstva môžu ženy lietať prakticky bez obmedzenia, medzi 28. - 36. týždňom tehotenstva musíte mať pre niektoré letecké spoločnosti k dispozícii lekárske osvedčenie. Väčšina aerolínií tehotné ženy od 36. týždňa tehotenstva odmieta prepraviť.

Vždy je však lepšie zavolať na leteckú spoločnosť včas a informovať sa, do koľkého týždňa tehotenstva vás prepraví a musíte chcete mať lekárske potvrdenie.

Základnými a dôležitými inštrukciami k cestovanie lietadlom je predovšetkým dodržiavanie pitného režimu. Rezervujte si sedadlo pri uličke, aby ste sa mohli aspoň každú polhodinu prejsť po palube lietadla, a pri sedení pohybujte dolnými končatinami, to je dôležité pre krvný obeh. Pre lepšie pohodlie zvoľte skôr voľné oblečenie. Nie sú vhodné elastické pančuchy. Nepodceňujte prevenciu užívania liekov na posilnenie cievnej steny, ktoré vám predpíše váš lekár.

Uľahčite si cestu aj tým, že budete cestovať v sprievode blízkej osoby, zvoľte skôr miesto na sedenie v prvej triede so všetkým komfortom. Majte pri sebe tiež kontakt na záchrannú službu a vášho lekára s medzinárodnou predvoľbou. Konzumujte čerstvé ovocie a džús, namiesto balených jedál.

Niektoré letecké spoločnosti ponúkajú tehotným ženám prednostné check-in, na letisku v Prahe môžu tehotné ženy čakať v business salóniku, odbavenie a vybavenie pasových formalít za nich vybaví letiskový personál.

Ak sa vám na letisku urobí zle, bude vám k dispozícii lekárska služba.

Rozhodne nemusíte mať obavy ani z detektorov kovov, ktoré nie sú nijako nebezpečné. Röntgenové žiarenie je na letisku využívané len pre kontrolu batožiny.Súvisiace články

Tagy