Amerika je veľmi lákavou a obľúbenú destináciu pre dovolenku či poznávanie. Medzi českými občanmi patrí k vyhľadávaným krajinám aj vďaka svojej rozmanitosti. V USA sa nachádza viac ako 300 medzinárodných letísk a veľké množstvo je ľahko dostupné z celej Európy. Z Prahy sa priamo dostanete do New Yorku, Chicaga a Philadelpie a s prestupom potom do takmer všetkých známych miest, ako napríklad Miami, Los Angeles, San Francisco, Las Vegas atď.

Než začnete nakupovať letenky

Než človek kúpi letenku do USA je dobré vedieť, čo o dovolenke očakávate. Z hľadiska počasie nie je žiadna doba pre cestu do Ameriky zlá. Ďalej je potrebné letenky kupovať s dostatočným predstihom, aspoň 2-4 mesiace však aj pol roka dopredu bývajú najlepšie rokmi vypredané. Letenky kupované neskôr bývajú oveľa drahšie. Dobré ceny sú v závislosti na destináciu v priemere medzi 10 - 15.000Kč.

Počasie

Z hľadiska počasie nie je žiadna doba pre cestu do Ameriky zlá

Víza nie sú vyžadovaná

Stačí vyplniť elektronický formulár ESTA

Do Spojených Štátov

Lety do NYC od 8.5 tis. Kč

330 miliónov

Počet obyvateľov USA v roku 2019

Koľko stojí letenka do USA

Cena leteniek do USA sa veľmi líši v závislosti na destináciu prílete. Sú tu mesta kam sa dá dostať lacno a naopak mesta, kam sa lacno rozhodne nedostaneme. Napríklad do New Yorku sa dá ľahko dostať aj pod 10.000 Sk, ale do Las Vegas je priemerná cena okolo 18.000 Sk. Medzi ďalšie obľúbené destinácie patrí Miami, kde sa cena pohybuje okolo 12.000 Sk a treba Los Angeles 13.000 Sk.

Letenky do New Yorku

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Bratislavy do New York, EUR

Letenky do Los Angeles

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Los Angeles, EUR

Kedy kupovať letenku do USA

Letenky do USA je dobré kupovať 2-4 mesiace pred plánovaným odletom. Určite je dobré sledovať akcie leteckých dopravcov, aby cena bola čo najpriaznivejšie.

Najlepšie deň pre odlet do USA

Ceny leteniek do USA sa v priebehu roka dosť líšia. Najlacnejšie bývajú termíny od jesene do jari, okrem Vianoc a Nového roka. Naopak najvyššie ceny sú počas letných prázdnin, kedy bývajú letenky aj dvojnásobne drahšie.

FAQ pre nákup leteniek do USA

Pár najčastejších otázok a odpovedí, čo sa týka leteniek do USA si zodpovieme nižšie. V prípade, že budete mať nejaký ďalší dotaz, neváhajte nás kontaktovať buď prostredníctvom online chatu alebo cez email.

Aké letecké spoločnosti lietajú do USA?

Z Českej republiky sa do USA, presnejšie do New Yorku, Philadelphie a do Chicaga, možno dostať priamym spojom s Delta Airlines, United Airlines a American Airlines. S žiadnymi ďalšími mestami nie je Praha dostupná napriamo. Aeroliniek lietajúcich z Prahy s prestupom je niekoľko. Z miest susedných štátov sa do USA dá dostať priamo s Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa či nízkonákladovú Eurowings.

Ako dlho trvá let do USA?

Doba letu do USA sa líši v závislosti na destináciu, rovnako ako cena letenky. Na východné pobrežie trvajú lety s krátkym prestupom približne 11 - 15 hodín a na západnej je to trochu dlhšia, 14 - 18 hodín. Dĺžka prestupu je závislá na cene. Čím kratšie prestup, tým vyššia cena býva.

Aké letecké spoločnosti lietajú do New Yorku?

Z Českej republiky a okolitých letísk susedných krajín sa môžeme dostať priamym spojom do New Yorku. Letieť bez prestupu môžete:

 • Odlet z Prahy: cez letnú sezónu lieta Delta Airlines na JFK a United Airlines
 • Odlet z Viedne: celoročne lieta Austrian
 • Odlet z Budapešti: celoročné spoje ponúka LOT na JFK
 • Odlet z Mníchova: celoročne Lufthansa United Airlines
 • Odlet z Berlína: celoročne United Airlines a sezónne Delta Airlines na JFK

Priame spojenie býva spravidla drahšie ako rokov s prestupom.

Do New Yorku lieta niekoľko spoločností, ako nízkonákladové, tak regionálne aerolinky. Vzhľadom k jednej z najnavštevovanejších destinácií sem lieta mnoho leteckých spoločností: United Airlines, American Airlines, Emirates, KLM, LOT, Austrian Airlines, Iberia, Norwegian, British Airlines, Lufthansa a veľa ďalších. Leteckých spoločností je to naozaj veľa.

Ako dlho trvá let do New Yorku?

Doba letu do New Yorku úplne závisí na dĺžke prestupu. Priamy spoj trvá 8 hodín pri lete tam a späť je to 9 hodín letu. Obvyklá doba letu s prestupom je v priemere od 10-16 hodín.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Los Angeles?

Akčné ceny sa často týkajú aj priamych spojov, nesústreďte sa však iba na ne. Väčšina najlacnejších letov vedie do Los Angeles s prestupom, ktorý ponúka väčšina veľkých európskych i amerických aeroliniek, ktorých kvalita sa príliš nelíši. Ak preferujete však iba priame spojenie, využijete nasledujúce:

 • Z Viedne: Austrian Airlines (len od mája do októbra)
 • Z Mníchova: Lufthansa
 • Z Frankfurtu: Lufthansa

Ako dlho trvá let do Los Angeles?

Priamy let z Európy do Los Angeles trvá okolo 12 hodín. Ak vaša cesta vedie s prestupmi, väčšinou bude trvať medzi 15 a 22 hodinami.

Kde kúpiť letenky do Los Angeles?

Neseďte dlhé hodiny hľadaním akčných leteniek. [Vyhľadávač leteniek](/ destinations) vám nájde rýchlo a lacno letenky do celého sveta presne vašich preferencií.

Čo robiť po pristátí v Los Angeles

Na letisko jazdí veľké množstvo rôznych autobusových spoločností do rôznych častí mesta a okolia. Priamo k terminálom zachádzajú autobusy Flyaway, kyvadlové letiskové autobusy, shuttle spoje do autopožičovní a hotelov a diaľkové spoje. Vždy odchádza z druhého nástupišťa v príletovej podlaží a sú prehľadne označené. Cestovné sa platí u vodiča.

Najrýchlejšiu cestu do mnohých častí Los Angeles zaisťujú autobusy Flyaway (pozri oficiálny web) na štyroch linkách:

 • Centrum Los Angeles (Union Station): jazdné doba 75 minút, autobusy jazdia 24 hodín, 9,75 USD
 • Hollywood: jazdné doba 70 minút, autobusy jazdia 6: 15-22: 15, 8 USD
 • Westwood, Van Nuys: do Westwoodu zachádza len každý 2. spoj, jazdné doba okolo 100 minút, autobusy jazdia 24 hodín, 9,75 USD
 • Long Beach: cesta trvá 70 minút, autobusy idú od 5:30 do 22:30, 9 USD.

Kde kúpiť letenky do USA

[Letenky do USA pohodlne vyhľadajte na našom portáli](/ destinations). K stráženie tých najlepších cien vám pomôže náš strážny pes, ktorého si možno nastaviť podľa vlastných požadovaných preferencií. V prípade, že si nebudete s nákupom a vyhľadávaním istí, kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo emailu service@webshopfly.com.

Čo robiť po pristátí do USA

Akonáhle človek pristane v USA, vydá sa najskôr na imigračné kontrolu, kde je potreba predložiť platné vízum a cestovný doklad. Klasická víza nahradila elektronická ESTA, ktorú si za 14 USD vybavíte online behom pár minút. Existuje iba jediná stránka, kde si ESTU môžete vybaviť, a to je https://esta.cbp.dhs.gov/esta/. Imigračný pracovník sa vás môže pýtať na základné otázky, prečo idete do USA, či tu máte rodinu, kde pracujete, či máte spiatočnú letenku a pod. Všetko záleží, akú náladu bude kontrola mať a ako sa jej budete páčiť. Akonáhle prejdete imigračný kontrolou, idete si vyzdvihnúť batožinu.

Pre presun z letiska je možné využiť niekoľko spôsobu dopravy. Záleží na konkrétnom letisku, akú dopravu ponúka, ale prevažne všade sa dá do centra dostať taxíkom, autobusom alebo vlakom či metrom.

Prečo ísť do USA

New York mrakodrapy, Yellowstone park, Aljaška, Kalifornia a Florida pobreží, Havajské palmy, veterné ulice Chicaga. Nie je možné ho uviesť! Spojené štáty americké ako najväčší a najzložitejší krajina na svete nás čakajú s nespočetnými atrakcií. Nemohli by ste ani zostaviť zoznam, pretože niečo bude vždy chýbať. Koniec koncov, skvelý americký zážitok sa skladá z toľkých: zahŕňa zelené pastviny a vlny lízající pláže, zasnežené vrcholy a nekonečné borovicové lesy, veľké mestá hemžiace sa reštauráciami a nekonečné modré nebo.

Existuje len málo krajín, kde nájdeme taká kultové mesta, ako je napríklad New York, San Francisco alebo obrovské mrakodrapy v Chicagu. Vedľa nich rozsiahle národné parky, kde je všetko pod ochranou, od dažďového pralesa, cez púšť, po sopky a gejzíry.

Keď cestujeme na kontinente, môžeme mať vrcholky Skalistých hôr, údolí Grand Canyonu, modrasté vody na Floride Everglades a nekonečno kľukatých vidieckych ciest krajiny. Ale v juhozápadnej časti je tiež Nové Mexiko, Miami Beach na Floride a dokonca aj karibské, severnej a stredoamerickej súostrovia. Ako už bolo spomenuté, z mnohých atrakcií si každý nájde niečo podľa svojich predstáv.

Populárne kombinácie letov z USA

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Bratislavy z USA na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest z USA na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Spojených Štátoch

Už máte letenku z USA? Prečítajte si sprievodcu o Spojených Štátoch.

Otvoriť sprievodca

Top letenky z USA