Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

New York (NYC)

USA plánujú zjednodušenie cestovných obmedzení pre cudzincov z Veľkej Británie, EÚ a ázijských krajín

Spojené štáty plánujú zmierniť obmedzenia cestovania cudzincov, ak sú plne zaočkovaní, čo je politika, ktorá mala obmedzený počet návštevníkov z Veľkej Británie, Európskej únie a ďalších krajín v Ázii, Južnej Amerike a Afrike.

Cudzí štátni príslušníci budú musieť pred nástupom do lietadla predložiť doklad o očkovaní a tiež doklad o negatívnom PCR testu na Covid, ktorý nebude starší, ako 72 hodín pred odletom. Americkí občania, ktorí nie sú zaočkovaní, budú musieť byť testovaní pred a po lete.

Nová politika USA vstúpi do platnosti začiatkom novembra 2021

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Len Psaki uviedla, že nevybavená nové pravidlá prišla po preskúmaní medzi agentúrnych pracovných skupín a ďalších krajín. Centra pre kontrolu chorôb tiež budú vyžadovať, aby letecké spoločnosti získať informácie od medzinárodných cestujúcich. Podľa súčasnej politiky môžu do štátov cestovať iba americkí občania, ich najbližšej rodiny, držitelia zelenej karty a osoby s výnimkami z národných záujmov, ak boli v Británii alebo EÚ v predchádzajúcich 14 dňoch. Okrem Veľkej Británie a európskych krajín sa obmedzenia týkala Číny, Iránu, Brazílie, Južnej Afriky a Indie.

Letenky do USA nájdete v našom online vyhľadávači

Často kladené otázky o cestovaní do USA

Kde kúpiť letenky do USA?

Najvýhodnejšie lety z Prahy a Viedne môžete nájsť v našom online vyhľadávači.

Letenky letenky z Viedne do New Yorku na všetky dostupné letiská si môžete kúpiť u nás.

Ako dlho trvá let do USA?

Doba letu z Prahy do USA=doba letu do USA sa líši v závislosti na destinácii. Na východné pobrežie trvajú lety s krátkym prestupom približne 11 - 15 hodín a na západnej je to trochu dlhšia, 14 - 18 hodín.

Platia nejaké cestovné obmedzenia v USA?

Občan SR nemôže cestovať do USA, ak v posledných 14 dňoch zdržiaval na území štátov schengenského priestoru, Veľkej Británie, Írska, Brazília, ČĽR, Iránu, Juhoafrickej republike a Indii. Od novembra 2021 sa tieto podmienky pre cestovanie mení, a to pre plne zaočkované cestujúcich.

Populárne kombinácie letov do New YorkuSúvisiace články