Turecko je vzrušujúce kombináciou Ázie a Európy. Krajina, ktorá sa rozprestiera na dvoch kontinentoch. Rýchlo sa stáva cieľom pre turistov hľadajúcich dovolenku, ktorá spája starobylé mestá a kultúry s teplými plážami a krásnou krajinou.

Istanbul je východiskovým bodom pre väčšinu letov do Turecka a je skrytým klenotom medzi cestujúcimi - je dostatočne lacné pre každého cestujúceho. Nájdite si lacný let do Turecka a užijete si tureckú pohostinnosť, vychutnáte históriu a moderné potešenie, ktoré zvládnete v jednej krajine.

Než začnete nakupovať letenky

Pred nákupom letenky si určite preštudujete naše články, aby ste vedeli čo z návštevy tejto krásnej krajiny určite nevynechať.

Jar a jeseň

Jar a jeseň sú najlepšie ročné obdobie na cestovanie v Turecku

15 minút

Pláž Lara sa nachádza len pár kilometrov, 15 minút, od letiska Antalya

Do Turecka

Lety z Prahy do Turecka od 3 000 Kč

Do Istanbulu

Ceny letenek od 2 980 Kč

Koľko stojí letenka do Turecka

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do destinácie a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafu získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Koľko stojí letenka do Istanbulu

Násedující graf znázorňuje minimálnej aktuálne ceny leteniek z Prahy do Istanbulu.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Istanbul, EUR

Koľko stojí letenka do Antalye

Násedující graf znázorňuje minimálnej aktuálne ceny leteniek z Viedne do Antalye.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Antalya, EUR

Kedy kupovať letenku do Turecka

Letenky do Turecka je dobré hľadať v predstihu niekoľkých dní. Je dobré byť čo najviac flexibilné, ak nie v čase, tak aspoň v odletových mestách.

Najlepšie deň pre odlet do Turecka

Piatok je momentálne v priemere najlacnejším dňom na odlet do Turecka. Lietanie v pondelok bude mať za následok vyššie ceny letov.

FAQ pre nákup leteniek do Turecka

Hľadáte odpovede na svoje otázky? Pripravili sme pre vás tie najčastejšie.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Turecka?

Do Turecka sa z Prahy dostanete priamo napríklad s Turkish Airlines alebo Pegasus.

Ako dlho trvá let do Turecka?

Priamy let z Prahy do Istanbulu trvá 2 hodiny 45 minút.

Kde kúpiť letenky do Turecka?

Ak sa rozhodnete kúpiť letenku do Turecka, môžete tak urobiť tu na stránke nášho vyhľadávača. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu, neváhajte a napíšte nám na náš online chat alebo na e-mailovú adresu. Môžete nás tiež kontaktovať telefonicky.

Prečo ísť do Turecka

Existuje mnoho dôvodov prečo by ste mali navštíviť Turecko, ak Vám krásne pláže a dobrá pohostinnosť nestačí, určite vás priláka krajina bohatá na históriu.

TIP

Vodopád, ktorý vytvára rieka Duden stekajúcej z pohoria Taurus, sa nachádza 12 km juhovýchodne od Antalye a končí, keď priezračnej vody dolných Düdenských vodopádov spadnú v oslnivej šou, zo skalnatého útesu z výšky 40 metrov priamo do Stredozemného mora.

Populárne kombinácie letov do Turecka

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Turecka na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest do Turecka na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Turecku

Už máte letenku do Turecka? Prečítajte si sprievodcu o Turecku.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Turecka