Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

(Európa)

Trpíte astmou? Letovisko Saas Fee na vás čaká s otvorenou náručou!

Takmer priamo pred ľadovcom Aletsch, ktorý je na zozname UNESCO, sa rozkladá švajčiarskej letovisko Saas Fee. Malebná horská dedinka Saas Fee, kde nejazdia žiadne autá, je slnkom rozhýčkaná. Vysokohorské letovisko leží na talianskych hraniciach pod horou Mt. Allalin, je tak najvyššie položenou dedinou v údolí Saastal. Saas Fee je užitočné predovšetkým suchým podnebím so zanedbateľným množstvom alergénov, preto je tento pobyt vhodný predovšetkým pre alergikov a astmatikov.

Ľadovce tiež poskytujú možnosť zjazdového lyžovania aj v lete a na jeseň. Užite si tu sánkovanie, chôdzu na snežniciach, korčuľovanie na prírodné dráhe či bežkovanie. Zasnežená krajina potom láka na príjemné, romantické prechádzky. Prežite si svoju vysnívanú dovolenku s množstvom aktivít, oddýchnite si pri minigolfu alebo petangu užite si jazdu na koni, kolobežke, zamilujte si lezenie po skalách v nádhernej krajine. Saas Fee vás uchváti svojim vidieckym rázom, doteraz tu prevažujú drevené stavby, stáročné tradície i obyčaje, veľmi populárny je tzv. Alpaufzug, kedy sa na jar prvýkrát vyháňa kravy na pašu. Ani tento významný deň si nenechajte ujsť!

Priaznivci histórie by rozhodne mali navštíviť Saaské múzeum predstavujúce život v tomto údolí naprieč storočiami, expozíciu dobových krojov a tradičných výrobkov. V múzeu pekárov vám predstaví pečenia tunajšieho chleba.

Hlavnou turistickou atrakciou údolí Saastal je vysokohorská turistika so stovkami km turistických trás, a tiež prehliadka ľadovej jaskyne Eispavillon v nadmorskej výške 3 500 m v ľadovci, kam vás vyvezie podzemná dráha Metro Alpin. Zostup tiesňavou Gorge Alpin medzi Saas Fee a Saas Grund je adrenalínový zážitok pre skúsených alpinistov. Lyžiarov poteší bohatý výber zjazdoviek. Snoubordisti ocenia kvalitné snowpark s quaterpipe, prekážkami a skoky, a Snoubordkrosove trať svetových parametrov.

Švajčiarsko je vskutku lákavá krajina, ktorá má čo ponúknuť v každom ročnom období. Rezervujte si svoje za nízke ceny ešte dnes!Tagy

Žiadne tagy

Kategórie