Výhody registrácie u Flymeto
 1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 2. Generátor najlacnejších leteniek.
 3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Hovoríme vaším jazykom
 Pohodlné hľadanie
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Bratislava (BTS)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Costa Daurada ponúka pláže aj pamiatky
Milujete more, ale nechce sa vám každý deň váľať na pláži? Radi by ste spoznali zaujímavé miesta? Potom sa vyberte na dovolenku na španielske pobrežie Costa Daurada, ktoré leží v južnej časti Katalánska. Nájdete tu rímsku a stredovekú Tarragona, ktorá leží priamo pri mori a rad pamätihodností, ktoré sa nachádzajú vo vnútrozemí. Prekvapí vás úchvatná krajina s veľmi rýchlo sa meniacim razom, kedy zbadáte zaujímavú planinu, ktorá sa mení na kopec a listnaté lesy.
Čtěte více
Dánsko nie je len Legoland
Premýšľate nad tým, kam sa vydať s deťmi? Čo takto Dánsko? Navštíviť môžete nielen slávny Legoland. Obľúbené kocky lego pozná každý a vaše dieťa sa tu určite nudiť nebude. Legoland tu funguje už od roku 1968. Dánsko je krajina s vysokou životnou úrovňou, ale aj množstvom pamiatok a miest, kam stojí za to sa vydať. Ideálnym obdobím na návštevu Dánska je september až máj, rovnako ako v ostatných Škandinávskych krajinách. Nájdete tu nádhernú prírodu.
Čtěte více

Travel Covid-19 Update a medzinárodné lety

Vážení cestovatelia, ako sa pripraviť na cestu proti koronavírusom? Tu je niekoľko bodov, ktoré vám pomôžu bezpečnejšie zvládnuť cestovanie, medzinárodné lety, dovolenky alebo služobné cesty počas pandémie COVID-19.

Testovanie COVID-19 na letisku Václava Havla

Spustili sme možnosť testovania na COVID-19 v bezprostrednej blízkosti letiska Václava Havla. Ponuka platí pre všetkých cestujúcich, ktorí majú plánovaný odlet alebo príletový prílet z/do Prahy a je potrebné ich otestovať.

Spoločnosť K2 Pharm Technology v súčasnosti vykonáva tieto PCR a testy antigénu poskytujú testovanie na GoParking Letisko Praha Ruzyně pre kancelárie našich cestovných klientov. V oboch prípadoch ide o jedny z najlepších testov na svete a v pomere ceny a kvality v tomto porovnaní úplne vynikajú.

Cenová ponuka:

 1. Za test PCR, ak ste si u nás objednali hotel alebo letenku, zaplatíte bezkonkurenčných 990 Kč.
 2. Pre ostatných 1590 Kč na osobu.
 3. Pre ostatných s výsledkom do 4 hodín je to 2 250 Kč na osobu.

Výsledky testov sú pri cestách do zahraničia plne uznávané.

Rezervačný formulár

Aby bolo možné naplánovať presný dátum a čas skúšky, je potrebné vykonať rezerváciu. Môžete to urobiť bezplatne pomocou nasledujúceho formulára:

Ďalšie informácie k objednávkovému formuláru

 1. Nechajte pole v deň testu pred odchodom alebo po príchode nevyplnené, ak je variant neplatí. Vyplňte po dátume a čase alebo ako informáciu, napr. 1.7.2021 ráno.
 2. Údaje, ktoré nám pošlete, sa používajú výlučne a výlučne na okamžité operácie súvisiace so zabezpečením rezervácie testu COVID-19.
 3. Po vyplnení požadovaných údajov a odoslaní formulára očakávajte hovor od Zákaznícky servis WEB SHOP FLY, ktorý s vami prediskutuje podrobnosti návštevy a poskytnúť ďalšie informácie.

Často kladené otázky

Môžu Česi a Slováci opustiť Viedeň, pokiaľ budú platiť nariadenia covid?

Áno, občania z Českej republiky a Slovenska môžu cestovať z viedenského letiska. Do Rakúska je stále možné vstúpiť bez negatívneho testu a bez povinnej karantény a bez registrácie v nasledujúcich prípadoch, ktoré musia byť hodnoverne preukázané pri vstupe:

Tranzit alebo tranzit cez Rakúsko bez zastavenia, ktorý výnimočne platí aj v prípade nevyhnutných prerušení. Tiež preprava na letisko, alebo preprava cestujúcich z letiska Flughafen Wien Schwechat, resp. na/z viedenskej hlavnej stanice, Hauptbahnhof Wien, je možné, ale iba ak cestujúci, resp. ich sprievod opustí územie Rakúska okamžite po importe/exporte.

A na letisku je povinné nosiť respirátor FFP2, chirurgické rúška od 25.01.2021 nie sú akceptované.

Zdroj: Systém právnych informácií Rakúskej republiky

Ako funguje test FRANKD PCR?

FRANKD využíva patentovanú technológiu na zvýšenie produktivity testovacieho procesu na jeho zrýchlenie, zjednodušenie a výrazné zníženie nákladov v porovnaní so štandardnými laboratórnymi testami RT-PCR. Zjednodušený proces umožňuje testovanie na mieste s využitím vyškoleného personálu. Testy FRANKD sa vyrábajú v Európe, využívajú jedinečnú technológiu a nekonkurujú rovnakým indikátorom, aký používajú štandardné laboratórne testy RT-PCR.

FRANKD testy sú NAAT testy, ktoré umožňujú detekciu nukleových kyselín v izotermickej amplifikačnej reakcii. V tomto prípade dokážeme detekovať SARS-CoV-2 RNA v izotermickej reakcii do 30 minút. Umožňujú získať výsledky bez kroku čistenia RNA a môžu priamo testovať vzorku odobratú z výteru, čím sa minimalizujú falošne pozitívne výsledky. Toto je metóda, ktorá je asi o 60 minút rýchlejšia ako štandardné testovanie RT-PCR. Toto vám umožňuje zmeniť test na skríningové testy.

Testy FRANKD sú ideálnym testom pre letiskové testovanie, pretože sú rýchle a ľahké.

Aký je princíp testu antigénu Healgen Ag Rapid?

Ag Rapid Test Cassette (Swab) je imunochromatografický membránový test, ktorý využíva vysoko citlivé monoklonálne protilátky na detekciu nukleokapsidového proteínu zo SARS-CoV-2 v priamych výteroch z nosohltanu (NP).

Testovací prúžok sa skladá z nasledujúcich častí: vankúšiky na vzorky, reagenčné vankúšiky, reakčné membrány a absorpčné vankúšiky. Reagenčná vložka obsahuje koloidné zlato konjugované s anti-nukleokapsidovými monoklonálnymi protilátkami, reakčná membrána obsahuje sekundárne protilátky proti nukleokapsidovému proteínu SARS-CoV-2. Testovací prúžok je pripevnený vo vnútri plastového zariadenia.

Keď sa vzorka pridá do jamky na vzorku, konjugáty vysušené v reagenčnej vložke sa rozpustia a migrujú so vzorkou. Ak je vo vzorke prítomný antigén nukleokapsidu SARS-CoV-2, vytvorí sa medzi konjugátom anti-SARS-2 a vírusom komplex, ktorý bude zachytený špecifickými anti-SARS-2 monoklonálnymi protilátkami potiahnutými v testovacej línii. (T) regiónu. Neprítomnosť testovacej čiary (T) naznačuje negatívny výsledok. Pri procedurálnej kontrole sa v oblasti kontrolnej čiary (C) vždy objaví červená čiara, čo znamená, že bol pridaný správny objem vzorky.

Flymeto - Figure 1: Example of test result

Kritickým problémom pri testoch na antigén nie je špecifickosť (falošne pozitívne výsledky) alebo citlivosť (falošne negatívne výsledky), ale limit detekcie (LoD). Ukazuje, aký dobrý je test na zachytenie nízkej vírusovej záťaže u asymptomatických osôb. Antigénové testy používajú odlišné merania LoD ako testy RT-PCR kvôli povahe identifikácie antigénu antigénom na rozdiel od RNA.

Vo výsledku sú menej presné ako RT-PCR, ale stále existuje obrovský rozdiel medzi dostupnými testami. Väčšina testov na antigén bude mať veľmi vysokú LoD, takže majú obmedzené použitie pri získavaní asymptomatických alebo dokonca symptomatických prípadov. Pre efektívne testovanie je potrebný test s najlepšou možnou LoD.

Kto poskytuje testovanie látky COVID-19 na letisku Václava Havla?

PCR a testovanie antigénov poskytuje naša partnerská spoločnosť K2pharm s.r.o..

Flymeto - K2Pharm s.r.o. logo

Semafor celého sveta

Aktuálny cestný semafor pre celý svet a ďalšie odporúčania pre cestovný ruch zverejňuje americký CDC.gov: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/map-and-travel-notices.html

Upravte otváracie hodiny služieb zákazníkom

Z dôvodu obmedzeného počtu letov upravujeme aj hodiny služieb zákazníkom od nonstop režim, 7 - 22 každý deň vrátane víkendov a sviatkov. Vďaka za porozumenie.

Kúpil som si lístok. Čo teraz

Ak ste si zakúpili lístok, odporúčame vám riadiť sa informáciami dopravcu na adrese web spoločnosti. Zvyčajne je možné lístok zrušiť alebo zmeniť. Pravidlá týchto zmien sa však riadia pravidlami leteckej spoločnosti.

Každý dopravca má svoje vlastné postupy. V prípade vrátenia peňazí za váš let je musíte nás vždy kontaktovať. Budeme vás informovať o podmienkach a zariadime návrat peniaze.

Ak je váš let neskôr ako nasledujúci týždeň, odporúčame vám počkaj na zrušenie. Letecké spoločnosti rušia lety postupne, takže je to na vás let sa ešte môže zmeniť.

Upozorňujeme, že všetky refundácie musia vykonať naši agenti. V prípade, že dostanete akékoľvek oznámenie o sume, ktorá vám má byť vyplatená vrátené, je potrebné nám ich poslať, aby sme mohli tieto peniaze poslať aj na Váš bankový účet.

Informácie o prepravcovi

Emirates

Plná finančná kompenzácia nie je možná. Spoločnosť ustanovila „MÁTE SVOJU PRÁVU VSTUPENKA “, keď je možné letenku zrušiť a použiť na rovnaký let v inom dátum. Tento program je platný jeden rok. Ak toto riešenie nie je pre vás uspokojivé, na vrátenie sa vzťahujú štandardné podmienky letenky.

Qatar Airways

Plná finančná kompenzácia nie je možná. Dopravca ponúka možnosť poukážok v hodnote zakúpeného lístka. Na základe tohto poukazu je možné zakúpiť akýkoľvek lístok z Kataru rovnakej alebo vyššej hodnoty.

Turecké aerolinky

Riešenia vždy individuálne, kontaktujte nás.

Iberia

Vrátenie je možné prostredníctvom poukazu.

Postup nie je jednotný pre ostatné spoločnosti.

Dopravca zrušil môj spiatočný let

V prípade, že vás dopravca kontaktuje ohľadom zrušenia spiatočného letu priamo, požiadať o alternatívu. Ak už ste na letisku, informujte sa tam.

Cestovné odporúčania

Chráňte seba a ostatných cestujúcich vo vozidlách. Dávaj pozor na primeraná hygiena rúk a chráňte si ústa rúškom alebo respirátorom. Minimalizujte kontakt s ľuďmi a pokiaľ je to možné, udržiavajte ich v bezpečí vzdialenosť.

 1. Noste masku zakrývajúcu nos a ústa, aby ste chránili seba a ostatných.
 2. Zostaňte 1,5 metra od ostatných, ktorí s vami nebývajú.
 3. Vyhýbajte sa davom.
 4. Vyhýbajte sa zle vetraným interiérom.
 5. Často si umyte ruky mydlom a vodou. Ak nie je k dispozícii mydlo a voda, použite dezinfekčný prostriedok na ruky.

Odkazy na webové stránky

Podrobnejšie informácie nájdete na nasledujúcich webových stránkach:

V mene WEB SHOP FLY vám želáme veľa zdravia v týchto náročných dňoch a veríme, že situáciu spoločne ohľaduplne zvládneme!Tagy

Žiadne tagy