Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Tipy, ako sa na vyhnúť davom

Sezóna poznávacích zájazdov je tu. Príjemne strávené chvíle cestovaním za pamiatkami vám môžu znepríjemniť nečakané fronty pri pokladniciach či nepreberné masy turistov, kedy sa musíte napríklad v múzeu predierať davom ľudí.

Vyhnite sa davom a užite si pamiatky

Mestá ako Paríž, Rím, Atény vám ponúknu nezabudnuteľné prehliadky. Spoločné však majú jedno - nekonečne dlhé fronty, obrovské množstvo turistov. Týmto problémom sa dá ľahko vyhnúť:

  1. Na prehliadku vyrazte k večeru - Na prehliadku sa vyberte pár hodín pred zatváracou dobou. Počet turistov aj výprav v týchto hodinách rapídne klesá a vy si tak môžete prehliadku vychutnať v pokoji. Niektoré múzeá ako napríklad Louvre má otvorené v stredu a v piatok do 22 hodín, má piatky a soboty do 21 hodín, Britské múzeum je otvorené každej štvrťky a piatky do 20.30 a Národná galéria v Londýne do 21 hodín len v piatok.

  2. Vydržte horúco, vyhnete sa radám - Destinácie, kde je cez poludnie najväčšie horúco, je najpokojnejšie dobou. Napríklad v Egypte sa Údolí kráľov väčšina turistických skupín na poludnie vyhne. Pre vás je to jedinečná príležitosť si pamiatky pozrieť v pokoji.

  3. Vyhnite sa dňom, kedy sú voľné vstupy - Napríklad Louvre má každú prvú nedeľu v mesiaci vstup zdarma. Vďaka tomu chodí do múzea najviac návštevníkov.

  4. Rezervujte si lístky s predstihom - niektoré múzeá vám umožní si lístky zarezervovať vopred. Vyhnete sa tak radám pri pokladni.

  5. Vyhnite sa návštevám pamiatok cez víkend - žiadané turistické cieľ radšej nenavštevujte cez víkend. Rezervujte si letenky a vypravte sa za pamiatkami v pracovných dňoch, kedy nie sú toľko v obkľúčení.

  6. Navštevujte aj menšie múzeá a galérie - Veľká mesta ponúka celý rad unikátnych pamiatok, v kľude si môžete prezrieť aj menšie múzeá a galérie, kde nebudú davy ľudí.Tagy

Žiadne tagy

Kategórie