Thajsko je doslova tropickým rajom. Poskytuje nespočetné množstvo zaujímavých prírodných, ale aj historických krás. Na svoje si tu prídu nielen milovníci klasických “valec” dovoleniek, ale prevažne nomádi s fotoaparátom na krku. Je tu naozaj toľko čo objavovať.

Najkrajšie pláže Thajska

Thajsko je doslova rajom pre milovníkov romantických pláží s bielym pieskom a krištáľovou vodou. Najväčšími lákadlami sa môže pýšiť južné Thajsko, ako pevnina, tak všelijaké ostrovy. Thajsko má celkom 1430 ostrovov a to by bolo, aby nebolo. Veľa pláží tu patrí vo svetovom rebríčku k tým vôbec najkrajším.

pláž Karon

Táto pláž sa nachádza v oblasti zvanej Phuket. Pomenovaná je podľa mestečka, ktoré celú pláž obklopuje. Hotely sú tu situované až za cestou, teda je pláž minimálne hlučná.

Pláž sa delí na Karon Noi a Karon Yai. Svojimi útesy ponúka neskutočné zážitky milovníkom šnorchlovania.

Pláž Railay

Táto pláž sa nachádza v provincii Krabi. Dostať sa na nej možno len loďou z prímorského mestečka Ao Nang. Nachádza sa medzi obrovský skalným zoskupením, medzi ktorým sa dá z jednej krásnej pláže dostať na druhú. Táto pláž ani v hlavnej sezóne, nebýva preplnená ľuďmi, teda si plnými dúškami užijete jej bohatú atmosféru. Môžete si požičať kajak a len tak sa prejsť medzi skalami, alebo si zájsť na menšie plážičky okolo. Railey Beach sa delia na východnú a západnú časť. Na tej západnej možno pozorovať jeden z najkrajších západov slnka v Thajsku.

pláž Jomtien

Jomtien pláž možno nájsť približne 160 km od Bangkoku v provincii Chonburi. Blízko leží známa pláž Pattaya. Jomtien prešla behom pár rokov stavebným boomom. V okolí sa nachádza mnoho výškových budov, hotelov, baru a reštaurácií. Pláž je známa vďaka prevádzkovateľom športovým aktivít. Možno si tu požičať vodné lyže, skúter, prevádzkovať para plachtenie či sa potápať.

Slovo pláž

Kata beach nájdete v západnej provincii Phuket. Dlhá piesočná pláž je lemovaná vysoko vysokými palmami. Hoci sa jedná o vyhlásenú pláž, nie je tu príliš preľudnenie. Na svoje si tu prídu aj milovníci vodných športov.

Tipy na výlety

Thajsko turistom ponúka nekonečne možností pre výlety. Od národných parkov, budhistických stavieb, športov všetkého druhu, po pláže či osamotená súostrovia. Každý si tu nájde kúsok svojho raja.

Zátoka Phang Nga

Zátoka Phang Nga je jedno z najviac navštevovaných miest v Thajsku. Ľahko sa sem dá dostať z provincii Krabi i Phuket. Denne som vypláva niekoľko výletných lodí. Na veľký počet ostrovov je už turistom vstup zakázaný. Ich vplyv pôsobil negatívne na miestne chránenú vegetáciu. Zátoka sa vyznačuje vápencovými skalami a útesmi, malebnými ostrovčekmi a mangrovovými lesy. Jedným zo známych ostrovov je ostrov Jamesa Bonda, vlastným názvom Ko Tapu. Dvadsať metrov vysoká skala stojaci v zátoke si zahrala v bondovke Muž so zlatou zbraňou. Od roku 1998 je sem však vstup tiež zakázaný.

Súostrovie Phi Phi

Do roku 2000 ľuďmi takmer nepobozkaná oblasť dnes prekypuje návalom turistov. Zviditeľnenie filmom Pláž s Leonardom Di Caprio v hlavnej úlohe urobilo z Phi Phi jednu z najnavštevovanejších oblastí Thajska. Aj napriek stále vzrastajúci nával turistov, nie je pochýb, že je to jeden z najkrajších pohľadov v Thajsku. Voda je tu nádherne priezračná a zelená vegetácia na skalných ostrovom priláka oči každého.

Rieka Kwai

Rieka Kwai preteká západným Thajskom a je známa vďaka legendárnemu mosta, ktorý je cez rieku postavený. Za 2. svetovej vojny došlo k budovaniu Barmské železnice nazývané “železnici smrti”, nakoľko pri jej stavbe prišlo o život takmer 100.000 ľudí.

Rieka je prispôsobená aj turizmu. Možno na nej absolvovať zjazd na pltiach či raftoch a alebo prespať v plávajúcich hoteloch. Po jej dĺžke sa nachádza veľa pozoruhodných miest, vrátane vodopádov, jaskýň a pod.

Národný park Ang Thong

Národné parky sú skvelou voľbou, ako spoznať čo Thajsko ponúka, a užiť si dovolenku bez davov turistov. Jedným z krásnych národných parkov je Ang Thong, ktorý leží blízko turistického ostrova Koh Samui a Ko Pha Ngan. Napriek tomu, že sa sem usporadúva denne veľa výletov, možno si nájsť miesto, kde je turistov menej. Skvelou možnosťou je ubytovať sa v kempoch priamo v parku a požičať si kajak k vlastnému preskúmavanie.

Hlavné ostrovčeky leží neďaleko od seba. Pri prechádzke na kajaku sú nám skaliská, opustené pláže a všelijaká vegetácie, neskutočnú pastvou pre oči.

Chrám Chiang Rai

Biely chrám, vlastným názvom Wat Rong Khun, je hlavnou atrakciou neďaleko mesta Chiang Rai. Ide o jednu z najnavštevovanejších turistickým atrakcií v severnom Thajsku. Ak človek očakáva, že sa jedná o stovky rokov starú historickú stavbu, bude prekvapený. Chrám bol postavený v roku 1997. Jeho biela farba symbolizuje Buddhovu čistotu a vložená zrkadla naopak múdrosť.

Ak sem na svojej ceste zavítate, určite využite verejné toalety, ktoré sú ako jediné na svete vystavenej zo zlata.

Mesto Chiang Mai

Chiang Mai leží na severe Thajska a je po Bangkoku druhé najväčšie. Od hlavného mesta je vzdialené približne 700 km. Jedná sa o turistické a hospodárske centrum, ktoré si však aj so svojimi takmer 250.000 obyvateľmi, zachovalo ráz vidieka.

Turisti mesto využívajú ako základňu pre návštevu okolitých atrakcií. A že ich tu je. V okolí môžeme navštíviť okolo 300 budhistických chrámu, prejsť sa džungľou na slonoch, navštíviť orchideovej farmy či hadej a motýlie chovy, prípadne si vystúpiť na najvyššiu horu Thajska Doi Inthanon s výškou 2.554m.n.m.

Návšteva samotného mesta je doporučovaná v novembri, kedy sa koná festival Loy Krathong, počas ktorého tu ľudia vypúšťajú tisíce lampiónov šťastia.

Čo ďalej vedieť o Thajsku

Viete všetko pre cestu do Thajska? Je čas vybrať letenku.

Vybrať letenku