Obdobie vlhka a tepla je približne od marca do júna. Kombinácia vysokých teplôt a vysokej vlhkosti je pre väčšinu turistu neznesiteľná. V túto dobu by sem mali ísť len ozajstní milovníci horúčav.

Obdobie dažďov trvá zhruba od júna do októbra. Pôda je mäkká a využívaná hojne poľnohospodárov. Takmer denne som prichádzajú, veľmi krátko trvajúce monzúnové lejaky, prevažne popoludní, smerujúce od Indického oceánu.

Obdobie sucha a chladu nie je úplne chladné. Teploty v tomto období dosahujú v priemere 30 ° C. Jedná sa o najlepší čas, kedy Thajsko navštíviť. Medzi mesiacmi november - február / marec. Po dlhom období dažďov je naviac príroda krásne zelená.

Počasie v Bangkoku

Počasie v Bangkoku je tropické s vplyvom oceánskych monzúnov. Striedajú sa tu dve obdobia, obdobia chladného a sucha a obdobie dažďov.

BANGKOK

Suché obdobie, ktoré je navyše vhodné pre návštevu mesta, trvá zhruba od novembra do marca / apríla. V tomto období je tu minimum dažďových prehánok a vlhkosť je tu tiež nižší. Ranné teploty dosahujú 24 ° C a slnečné lúče z oblohy vyženie až západ slnka.

Obdobie dažďov trvá zhruba od mája do októbra s tým, že október je mesiac najdaždivejšie. Keďže je Bangkok v zálive, nepôsobí na neho monzúny príliš silno. Býva zamračené s občasným dažďom. Okrem výraznejšie daždivého októbra, je zvyšok mesiacov pre cestovanie tiež veľmi prijateľný.

Kedy letieť do Thajska

Ideálnym obdobím na návštevu Thajska sú mesiace november - február / marec. V toto obdobie tu pôsobí suché a chladné počasie. Teploty sú tu v priemere 30 ° C a vlhkosť a zrážky sú tu minimálne. Ako bonus určite uvítame krásne zelenú prírodu po dlhom období dažďov.

Najlacnejšie letenky do Bangkoku

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Bangkoku a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Bangkok, EUR

Teda vidíte, ktorý dátum je pre odlet do Bangkoku najlepšej vzhľadom na vývoj počasia v destinácii a vzhldem k aktuálnej cene letenky.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Bangkoku

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Bangkoku v kontexte počasí. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Bangkok, EUR

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Čo ďalej vedieť o Thajsku

Viete všetko pre cestu do Thajska? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku