Thajsko je známe hlavne svojimi ostrovmi, ktoré každý rok lákajú milióny turistov. Každý ostrov je iný a každý z nás si tu nájde svoj raj na zemi. Jednoznačne nemožno povedať, ktorý ostrov je najkrajšie, keďže každý ponúka svojim návštevníkom stovky rôznych možností. Najlepšie bude sadnúť do lietadla a pár ostrovov spoznať na vlastnej koži.

Koh Samui

Ko Samui je tretí najväčší thajský ostrov, medzi turistami veľmi obľúbený.

Dostupnosť sem je veľmi dobrá, pretože sa tu nachádza medzinárodné letisko. Vďaka svojej rozmanitosti, nekonečným plážam lemovanými palmami, priezračne čistej vode a tropickému počasiu sa mu prezýva ostrov lásky. Na konci 20.storočia sa obyvatelia ostrova živili prevažne pestovaním kokosu a teraz je hlavnou obživou všetkých miestnych turistický ruch. Na ostrove je takmer 300 hotelových rezortov a hromady reštaurácií, barov a dovolenkového vyžitia.

Medzi preslávené pláže patria Chaweng Beach a Lamai Beach. Pláž Chaweng je 7 km dlhá a po jej dĺžke sa rozprestiera väčšina hotelových komplexov. Je to krásne miesto, ale rušné a živé. Opakom je Lamai beach, ktorá patrí k tých pokojnejším a veľmi romantickým. Ko Samui leží neďaleko národného parku Ang Thong. Objavovať tu môžete až 42 ostrovov.

Ko Tao

Ko Tá, o prezývanej korytnačí ostrov, je známe hlavne kvôli skvelé možnosti šnorchlovanie a potápanie sa. To je v podstate možné hneď od brehu z ostrova. V mori je tu výborná viditeľnosť a nie je náhoda tu uvidieť napríklad žraloka, barakudy, raje či delfíny. Pre potápanie je najlepším miestom Sail Rock, a pre menej odvážne, ktorí si chcú napríklad len zašnorchlovať, je tu Laem Thiam.

Ko Samet

Ostrov Ko Samet bol až do 80.rokov 20.storočia neobývaný. Teraz sem prúdia davy turistov a pevninských Thajčanov, ktoré sem jazdia prevažne na víkendy. Ostrov žije rušný život a je vhodný pre mladých cestovatelia alebo pre milovníkov slnka, keďže ide o najslnečnejšie ostrov v celom Thajsku. Hai Sai Kaew alebo Ao Hin Khok sú dve pláže preslávené výbornou atmosférou, dlhými promenády, reštauráciu a bary. Je to raj pre mladých, alebo aspoň duchom mladé, turistov.

Ko Mak

Ko Mak je malinký ostrov ležiaci 40 km od pobrežia, turistov zatiaľ novo poznávania. Nachádzajú sa tu kokosové a mandragorové plantáže. Na ostrove nenájdete žiadny nočný život, nie sú tu rušné bary ani reštaurácie. Ideálne pre rodiny s deťmi, alebo pre turistov, ktorí vyhľadávajú odpočinok. Dovolenka je vhodná aj pre aktívnych športovcov, pretože ostrov ponúka veľa možností vodného športovania. Ko Mak je často navštevovaný svetovými filmármi, ktorí vyhľadávajú krásne a ľuďmi nedotknuté pláže.

Ko Lipe

Ko Lipe čiže thajskej Maldivy. Voda je tu priezračne číra, pláže s bielym pieskom a krásna príroda všade okolo. Jedná sa o malý ostrovček, ktorý je súčasťou národného parku Tarutao. Ide o ostrov turistov zatiaľ veľa neobjavený, veľa bungalovov je tu vo výstavbe, to však neuberá na celkovom pozitívnom dojmu. Atmosféra je tu pokojná, miestni ľudia sú usmievaví a pohostinní. Ideálny ostrovček na útek pred svetom. V moment, kedy budete dostatočne oddýchnutí a plní nových síl, môžeme využiť jeden z miestnymi ponúkaných výletov. Národný park Tarutao je plný nádherných neobývaných ostrovov, kam vás za pár korún vezmú loďkou na prechádzku. Určite nevynechajte Ko Rawi alebo Ko Adang.

Ko Čang

Ostrov Ko Chang je po Phuketu druhým najväčším v Thajsku. Ide o hlavný ostrov národného parku celkom 52 ostrovčekov. Koh Chang nie je zatiaľ turistov moc prebádané, aj keď je to veľká škoda. Má mnoho čo ponúknuť. Dlhé biele piesočnaté pláže a krásnu prírodu všade okolo. Ostrov je rozdelený horou KAHO Salak Phet na východnej a západnej. Východná časť obývajú prevažne miestni obyvatelia a hotelové rezorty sú situované na západnej časti ostrova, pretože sa tu nachádza veľké množstvo pláží. Pokiaľ chcete skôr preskúmavať a spoznávať tunajší krásnu krajinu, vydajte sa na východ, kde pláže nájdete len zriedka.

Čo ďalej vedieť o Thajsku

Viete všetko pre cestu do Thajska? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku