Vďaka svojej popularite, patrí letenky do Thajska k najvyhľadávanejším vôbec. Nachádza sa tu štyri medzinárodné letisko Bangkok, Phuket, Krabi a Chiang Mai. Väčšina letov z Európy smeruje na letisko Suvarnablum v Bangkoku. Ide o jedno z najväčších letísk v Ázii, ktoré je dôležitým medzikontinentálny dopravným uzlom. K presunu z hlavného mesta pravdepodobne využijete letisko Don Mueang, ktoré je základňou pre väčšinu nízkonákladových leteckých spoločností, ktoré vás premiestni napríklad na Phuket či Krabi.

Medzi českými občanmi je táto krajina veľmi obľúbená, bohužiaľ stále nie je medzi Prahou a Thajskom priame letecké spojenie. Využiť sa dá s prestupom. Priemerná doba letu je približne 15 hodín. Môžete si vybrať a veľké množstvo aerolínií, napríklad nízkonákladová Flydubai s medzipristátím v Dubaji, Turkish Airlines s medzipristátím v Istanbule či Aeroflot so zastávkou v Moskve.

Než začnete nakupovať letenky

Než človek kúpi letenku do Thajska je dobré si zistiť, aké počasie tu v túto dobu býva. Najvhodnejšou dobou pre dovolenku v tejto krajine je november - apríl. Sú to mesiace, kedy býva najmenej zrážok. Ďalej je potrebné letenky kupovať s dostatočným predstihom, aspoň 2-4 mesiace. Letenky kupované neskôr bývajú oveľa drahšie. Dobré ceny sú v priemere medzi 10 - 13.000Kč.

November - apríl

Sú to mesiace, kedy býva najmenej zrážok

More

Veľa cestovateľov ide do Thajska kvôli prírode a mori

Do Bangkoku

Ceny jsou levnější než přímé lety do dovolenkových destinací

2-4 mesiace

Je potřeba letenky kupovat s předstihem, alespoň 2-4 měsíce

Veľa cestovateľov jede do Thajska kvôli prírode a moru, nechcú teda zostávať v Bangkoku, preto hľadajú lety priamo do dovolenkových destinácií. Na tieto letiská sú letenky z Európy pomerne drahé, v porovnaní cien s dostupnosťou do Bangkoku. Určite sa oplatí kúpiť si letenku do hlavného mesta a potom prelet niektorú z ázijských nízkonákladových aeroliniek, napríklad AirAsia. Ceny sú veľmi priaznivé, mnohokrát je to iba pár stoviek.

Koľko stojí letenka do Thajska

Vďaka tomu, že je Thajsko tak obľúbenou destináciou, ponúka z Európy najviac leteckých spojení, v dôsledku toho sú letenky cenovo veľmi priaznivé. Priemerná cena sa pohybuje okolo 13tis. Sk do Bangkoku a okolo 15tis. Sk na Krabi, Koh Samui či Phuket. Letenky je možné zakúpiť aj cenovo výhodnejšie, okolo 10tis. Sk, pre to je však potrebné sledovať akcie leteckých dopravcov. Pre získanie zaujímavé ceny je potreba uvažovať aj o odlete z letísk susedných štátov.

Ceny leteniek do Bangkoku

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Londýna a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Bangkok, EUR

Ceny leteniek z Viedne Viedne do Bangkoku

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Bangkok, EUR

Kedy kupovať letenku do Thajska

Letenky do Thajska je dobré kupovať 2-4 mesiace pred plánovaným odletom. Určite je dobré sledovať akcie leteckých dopravcov, aby cena bola čo najpriaznivejšie.

Najlepšie deň pre odlet do Thajska

Ceny leteniek do Thajska sa v priebehu roka nijako zvlášť nemení. Výnimkou je len obdobie Veľkej noci a Vianoc a Nového roka, kedy sú ceny leteniek až dvojnásobne drahšie než je ich cenový priemer. Cena sa nijako zvlášť nelíši napríklad o letných prázdninách, pretože to nie je príliš obvyklá doba pre dovolenku v Thajsku.

FAQ pre nákup leteniek do Thajska

Pár najčastejších otázok a odpovedí, čo sa týka leteniek do Thajska si zodpovieme nižšie. V prípade, že budete mať nejaký ďalší dotaz, neváhajte nás kontaktovať buď prostredníctvom online chatu alebo cez email.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Thajska?

Z Českej republiky sa do Thajska dá dostať len s prestupom. Priama spojenie zatiaľ medzi Prahou a touto destinácií nie sú, avšak o ich zriadení sa vážne debatuje. Aeroliniek lietajúcich z Prahy s prestupom je niekoľko. Jedny z najvyužívanejších sú Turkish Airlines, Qatar Airlines, Aeroflot, Finnair či Emirates, z nízkonákladových je to napríklad Flydubai.

Ak sa predsa len rozhodneme, že nechceme absolvovať let s prestupom, máme možnosť letieť priamo z Viedne alebo Mníchova. Obe letiská sú z Čiech veľmi dobre dostupná. Musíme však myslieť na to, že cena týchto leteniek je trochu vyššia. Z Viedne môžeme letieť do Bangkoku s Austrian Airlines, EVA Air či Thai Airways, ktorý lieta spolu s Eurowings a Lufthansou priamo aj z Mníchova.

Ako dlho trvá let do Thajska?

Z Českej republiky sa do Thajska dá dostať len s prestupom. Tieto lety zvyčajne trvajú v priemere okolo 15 hodín. Záleží aký rokov s ako dlhým prestupom si vyberiete. Veľa cestovateľov preferuje čo najkratšie prestup, v tom prípade sa dá dostať aj na niečo okolo 13 hodín, ale čím ďalej viac ľudí využíva dlhé prestupy ako možnosť prezrieť si prestupujúcich mesto. Pri tomto prípadu si možno vybrať aj lety s dĺžkou letu cez 25 hodín. Priamym letom z Nemecka či Viedne budeme v Bangkoku za 10 - 11 hodín.

Kde kúpiť letenky do Thajska?

Letenky do Thajska pohodlne vyhľadajte na našom portáli. K stráženie tých najlepších cien vám pomôže náš strážny pes, ktorého si možno nastaviť podľa vlastných požadovaných preferencií. V prípade, že si nebudete s nákupom a vyhľadávaním istí, kedykoľvek sa môžete obrátiť na náš zákaznícky servis prostredníctvom online chatu alebo emailu.

Ako sa dostať z letiska Suvarnabhumi do centra?

Hlavné letisko v Bangkoku Suvarnabhumi ponúka hneď štyri možnosti, ako sa dostať do centra mesta. Vlak, taxi, Grab, autobus. Vlak, Airport Rail Link, je najrýchlejšia varianta, cesta trvá približne 45 minút a jazdí čo 10-15 min zo suterénu letiska od šiestej hodiny rannej do polnoci. Dovezie vás až na stanicu Phaya Thai, odkiaľ je možné ísť nadzemné súpravou BTS, autobusom alebo taxíkom. Ak potrebujete prestup na metro MRT, vystúpte na stanici Makkasan. Cena vlaku je 45 THB.

Druhou možnosťou je využitie taxi. Cena sa mení v závislosti na dennej dobe a prejdenej vzdialenosti, približne je to 250 - 450 TBH. Zákazník si tiež platí vjazd na letisko 50 THB a mýto na diaľnici. Cesta trvá od 45 - 90 minút.

Dopredu si pripravte adresu kam potrebujete ísť, a skontrolujte že taxikár zapol taxameter a ide podľa neho.

Tretí a veľmi obľúbenou variantou skúsených cestovateľov je Grab. Ide o obdobu uberie. Stiahnete si aplikáciu, zadáte adresu, kam požadujete ísť a vopred dostanete fixnú cenu, ktorú zaplatíte priamo v aplikácii pomocou karty, alebo vodiči v hotovosti. Cena je 350 - 600 THB.

Poslednou možnosťou je využitie mestskej dopravy, autobusu. Na letisko jazdí veľa liniek.

Ako sa dostať z letiska Don Mueang do centra?

Keďže sa jedná o pôvodne vojenské letisko, nie je tu zatiaľ tak dobre vytvorená dopravná infraštruktúra. Možností, ako sa dostať do centra, je ale aj cez to dosť.

Rovnako ako na hlavnom letisku v Bangkoku, i tu sú možnosti ako taxi a grab, ide o najpohodlnejšia presun do centra mesta. Ceny sú opäť dosť podobné. Poslednou možnosťou sú oranžové autobusy. Turisti využívajú linky A1 a A2. Cena cesty je 30 THB. Ak idete až do centra mesta, odporúča sa prestupovať na stanici Mo Chit, kde nadväzuje metro MRT a nadzemné súprava BTS. Cesta trvá približne 20 minút. Autobus A1 aj A2 jazdí od siedmich hodín ranných do polnoci. Linka A1 každých 12 minút a linka A2 čo pol hodiny.

Prejazd medzi letiskami?

Ak sa potrebujete dostať z jedného letiska na druhé, využite autobusy, ktoré tu jazdia zadarmo, v prípade, že ukážete palubný lístok alebo letenku. Prvý autobus vyráža v päť hodín ráno a posledný ide o polnoci, v intervale 12 - 30 minút. Autobus ide zhruba 1-2 hodiny, a stále sa jedná o najrýchlejšiu cestu.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.

  2. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.

  3. Generátor najlacnejších leteniek.

Čo robiť po pristátí v Thajsku

Akonáhle človek pristane na niektorom z letísk v Thajsku, je dobré si vymeniť aspoň nejaké peniaze a zakúpiť si jednorázovú sim kartu. Peniaze preto, že kartou možno platiť veľmi zriedka a sim kartu využijete hlavne pre pripojenie k internetu, napríklad na navigáciu. Wifi pokrytie je v Thajsku veľmi slabé.

Pre presun z letiska je možné využiť niekoľko spôsobov dopravy. Taxislužba tu funguje, veľmi dobre. Ďalšou možnosťou je obdoba taxíkov a to služba Grab. Vo svojej podstate sa jedná o ázijský Uber. Ten tu funguje veľmi dobre a výhodou je dohodnutá cena pred nastúpením. Nikdy sa vám nestane, že budete platiť viac. Využiť možno aj miestnych autobusových liniek, ktoré sú najlacnejšie možnosť. Ďalej na letisku fungujú požičovne áut či motocyklov. Toto je častá voľba väčšiny cestovateľov.

Prečo ísť do Thajska

Thajsko je jednou z najvyhľadávanejších krajín vo svete, čo sa týka turizmu. Sú tu však miesta, ktoré sú ľuďmi takmer Nepobozkaná. Najlákavejšie sú pre turistov nekonečne dlhé piesočnaté pláže, krásne počasie, plno zelene a bezkonkurenčné kuchyne.

Ide o krajinu plnú kontrastov. Na jednej strane bohaté luxusné rezorty a hneď vedľa chudobnej slumy. Veľa miestnych obyvateľov ponúka “reštauráciu” priamo u seba doma práve v týchto slumoch. Vidieť je mnohokrát až do kuchyne. Nenechajte sa však zmiasť prvým dojmom, pretože toto býva ten najlepší gastronomický zážitok a ešte k tomu za pár korún.

Keďže je Thajsko budhistickú krajinou, milovníci histórie a umenia, tu nájdu veľa unikátnych pamiatok. Sochu Budhu či budhistické chrámy tu nájdete takmer na každom rohu. Ak človek nie je rýdzo milovník umenia, určite ho poteší spúta národných parkov či prírodných rezervácií. Kúpanie vo vodopádoch, kúpanie so slonmi, kŕmenie opíc alebo “len” prechádzka po džungli, to všetko a oveľa viac vám tieto parky umožnia. Najznámejším a najkrajším z nich je park Erawan. Ďalším dôvodom pre cestu do Thajska je počasie, pláže a krásne romantické ostrovy. Počasie je tu tropické a delí sa na obdobie sucha a obdobie dažďov. Pre cestu do Thajska nie je žiadne obdobie zlé. Možno sem ísť celoročne, iba od júna do októbra viac prší.

Čo by to bolo za dovolenku v Thajsku, keby sme si nedopriali thajskú masáž. Ponuky masáže nemusíte ani hľadať, budú doslova na každom kroku. Thajská masáž je vo svojej podstate umenie. Jedná sa o kombináciu jogy a masáže, kde dochádza k súzvuku tela a duše. Odporúčaný čas masáže je aspoň 90 minút. Za takúto masáž zaplatíte niečo okolo 300 BHT.

Populárne kombinácie letov do Thajska

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Thajska na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest do Thajska na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Thajsku

Už máte letenku do Thajska? Prečítajte si sprievodcu o Thajsku.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Thajska