Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Faro (FAO)

Tavira, perfektné prázdniny nielen pre milovníkov histórie!

Západne od mesta Faro nájdete Tavira, mesto, ktorému sa prezýva Mesto kostolov, nájdete ich tu na 37.

Najvýznamnejšími architektonickými skvostami sú kostol Misericórdica zo 16.storočia. a palác Palácio de Galeria, cez rieku Gila potom vedie pôvodnej románsky most, vďaka ktorému mesto získava veľa na romantickej atmosfére.

Urobte si trebárs aj celodenný výlet loďou na piesočný ostrov Ilha de Tavira, kde na vás čakajú prekrásne piesočné pláže a okolo len more!

Ochutnajte v rámci svojej dovolenky aj portugalskej národné jedlo bacalhau, teda výbornú zapečenú tresku na mnoho spôsobov, k lahodnému obed si doprajte tiež vynikajúce víno.

Tiež mesto Lagos je čoraz častejšie vyhľadávané turistami. K videniu sú tu tiež kostoly Igreja da Santa Maria a Igreja do António, ktoré sú považované za klenoty Lagos.

Nenechajte si ujsť podívanou dovnútra pevnosti Fortaleza da Ponta da Bandeira zo 17. stor., Ktorá dnes slúži ako múzeum zámorských objavov.

Za najkrajšími a ukrytými plážami sa vydajte po pobreží, ukryté pláže ponúkajú úplné súkromie.

Na samom konci Algarve aj Portugalska leží malinká dedinka Sagres, kúsok od nej narazíte na mys Cabo da S. Vicente a Ponta de Sagres, vskutku malebná miesta s impozantnými výhľadmi na more i pobreží.

Nezabudnite sa tu osviežiť miestnym jedinečným pivom Sagres, svojou chuťou sa vyrovná nášmu českému pivu, žiadajte však “serveža Kaneko”, teda čapované, inak budete popíjať pivo vo fľaši alebo plechu.

Vypravte sa tu na báječnú dovolenku, kde zažijete maximálnu pohodu i relax na pláži či prechádzkami po pamiatkach. Lacné letenky pre vás máme k dispozícii, preto sa do Portugalska môžete vydať kedykoľvek. Rezervujte si letenky ešte dnes s dostatočným predstihom, a ušetrite veľa peňazí!

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie