Taliansko vzhľadom k svojej rozlohe na výšku a pôsobenie more, ktoré ho obklopuje z troch strán, má veľmi rozmanité klimatické podmienky, ktoré možno rozdeliť do troch základných pásiem. Na juhu prevláda stredomorské podnebie, ktoré je charakteristické horúcimi a suchými letami. Uprostred krajiny zas prevláda mierne kontinentálne podnebie, ktoré prechádza do vysokohorského podnebie na severe, kde v dôsledku pôsobenia alpského masívu, teploty v zime klesajú hlboko pod nulu.

Najteplejšie mesiace v Taliansku sú júl a august, kedy teplota dosahuje aj 40 stupňov.

Počasie v Ríme

Rím má veľmi príjemnú klímu počas celého roka. Teplota je všeobecne mierna so zvýšenou teplotou v mesiacoch júl a august, kedy presahuje 30 stupňov. V zime je teplota príjemná a chladných dní je naozaj veľmi málo a sú najmä v období medzi decembrom a januárom, ale zriedka klesnú pod 0 stupňov.

ROME

Zrážky sú všeobecne menej výdatne a sústreďujú sa v mesiacoch november a február. Najlepšie obdobie pre návštevu Ríma je jar a jeseň, keď teploty sú mierne a dni sú vďaka letnému času dlhšia.

Počasie v Miláne

V Miláne sa priemerná mesačná teplota pohybuje od 1 ° C v januári do 23 ° C v júli.

V typickom roku napadne rovnomerne 945 milimetrov dažďa. Zima je však relatívne najsuchšie sezónou s asi 60/65 mm mesačne, zatiaľ čo najslabší obdobie na dažďové zrážky sú jar a jeseň. V lete, od júna do augusta vplyvom atlantických front sa môžu vyskytovať daždivé dni alebo častejšie sa môžu objaviť búrky popoludní alebo večer.

MILAN

Slnko je od novembra do januára obmedzenej kvôli hmle a nízkej oblačnosti, zatiaľ čo v lete je v priemere 6 až 7 hodín slnečného žiarenia.

Kedy letieť do Talianska

Najlepší čas na návštevu hlavných talianskych miest je jar: od polovice apríla do konca mája sú teploty príjemné, dni sú dosť dlhé, slnko často svieti a kvitne príroda, aj keď niekedy môže pršať.

Ďalším dobrým obdobím je prvá polovica septembra. Od polovice septembra do polovice októbra sú teploty príjemne teplé, ale môže pršať, najmä na severe a v strede krajiny. November je zvyčajne obdobie dažďov v Taliansku, aj keď slnko na juhu stále svieti dosť často. Na jar, od marca do polovice apríla, môže byť počasie slnečné a mierne, ale aj chladné a mokré: je to dosť nestabilné obdobie.

Leto, od júna do augusta, je často slnečné, ale môže byť veľmi horúce, najmä v júli a auguste. Návštevníci sa však hrnú do miest ako Rím a Florencia aj v tomto období. V každom prípade je lepšie vyvarovať sa tomuto období ak nemáte radi teplo.

Leto je vhodné obdobie na návštevu alpskej oblasti a na turistiku v horách.

Vo februári a v prvej polovici marca je takmer stále dosť snehu na lyžiarsku dovolenku a dni sú dlhšie ako v decembri.

Júl a august sú najlepšie mesiace na plážovú dovolenku v severnej a strednej Taliansku a tiež septembra na juhu. Počasie je v júni často pekné a dni sú najdlhšie v roku.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Ríma

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Ríma v kontextu počasie. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Rome, EUR

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Najlacnejšie letenky z Bratislavy do Ríma

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Prahy do Ríma v kontextu počasie. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Rome, EUR

Pokud chcete mít tento widget na svých stránkách, kontaktujte nás.

Čo ďalej vedieť o Taliansku

Viete všetko pre cestu do Talianska? Je čas vybrať letenku.

Vybrať letenku