Do Talianska sa najrýchlejšie a pohodlne dostaneme letecky. Taliansko je plná zaujímavých miest, ktoré stojí za to vidieť. Pozrieť sa môžeme do Ríma, Milána, Benátok, Pisy, Bari, Florencia či do Neapola. Talianska, ktorá nám pripomína svojím tvarom topánku, predstavuje tiež centrum módnych trendov najmä v Miláne. Letenky do Talianska kúpite ľahko a rýchlo z pohodlia Vášho domova.

Než začnete nakupovať letenky

Než začneme kupovať letenku je dobré si premyslieť náš približný plán cesty, kam sa chceme pozrieť a ako sa tam dostaneme. Do Talianska sa môžete vydať v akúkoľvek ročnú dobu. Táto krajina má vždy čo ponúknuť. V lete tu môžeme stráviť krásnu dovolenku na slnečných piesočných plážach, v zime nás očarí zasnežené Alpy, a po celý rok sa môžete vydať za pamiatkami, históriou, či kultúrou napríklad do Ríma, Benátok či na Sicílii. Ak sa však chceme vyhnúť masívnym davom turistov, vyhnite sa letné prázdninové sezóne.

Február

Vo februári a v prvej polovici marca je dosť snehu na lyžiarsku dovolenku

Do mora

Júl a august sú najlepšie na dovolenku v severnej a strednej Taliansku a septembra na juhu

Do Talianska

Zpáteční přímé lety z Prahy do Itálie od 609 Kč

Palermo

Ceny letenek od 6900 Kč

Koľko stojí letenka do Talianska

Cenu letenky ovplyvňuje destinácie a obdobia. V Taliansku nájdeme desiatky miest, kam sa môžeme vydať. Cena letenky do Talianska sa pohybuje medzi 700 a 5000 Sk. Ak budete sledovať ceny leteniek, možno sa dostať na zaujímavé ceny za spiatočnú cestu. Najlacnejšie sa môžeme dostať do Milána, Benátok, Pisy aj do Ríma. Medzi drahšie letenky do Talianska patrí Sardínia a Sicília.

Ceny leteniek do Ríma

Graf opisuje minimálnej nájdené ceny leteniek a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafu získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Rome, EUR

Ceny leteniek z Viedne do Neapola

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Neapol, EUR

Nižšie v tabuľke nájdete viac kombinácií letov.

Kedy kupovať letenku do Talianska

Letenky do Talianska je dobré kupovať 2-4 mesiace pred plánovaným odletom. Určite je dobré sledovať akcie leteckých dopravcov, aby cena bola čo najpriaznivejšie.

Najlepšie deň pre odlet do Talianska

Väčšina ľudí chce stráviť predĺžený víkend alebo prázdniny v cudzine. Vhodnou destinácií je aj Taliansko. V zimných mesiacoch zaobstaráte najlacnejšie letenky do Talianska, kedy je tu menej turistov. Letenky do prímorských destinácií najmä počas letných prázdnin vyjdú drahšie.

FAQ pre nákup leteniek do Talianska

Pár najčastejších otázok a odpovedí, čo sa týka leteniek do Talianska. V prípade, že budete mať nejaký ďalší dotaz, neváhajte nás kontaktovať buď prostredníctvom online chatu, emailu alebo telefonicky.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Talianska?

Česko s Talianskom má veľmi dobré letecké spojenie. Mnoho priamych letov existuje aj vďaka tomu, že aj Česko a najmä Praha je veľmi vyhľadávaná destinácia pre turistov z Talianska.

Medzi najznámejšie letecké spoločnosti, ktoré lietajú do Talianska patrí určite ČSA, Alitalia, Iberia, Lufthansa, British Airways a KLM.

Pokiaľ vyhľadávate nízkonákladové spoločnosti, tak do Talianska lieta aj Ryanair, Vueling, EasyJet alebo Wizz Air.

Ako dlho trvá let do Talianska?

Dĺžka priameho letu do Talianska, závisí na konkrétnu destináciu. Najkratšia rokov je do Benátok, ktorý napríklad z Prahy trvá okolo 1 hodiny a 10 minút a najdlhšia je na Sicílii, kam sa letí, aj cez dve hodiny. Priemernú dĺžku letov môžete konzultovať v tabuľke nižšie.

Kde kúpiť letenky do Talianska?

Letenky do Talianska, môžete zakúpiť pohodlne cez náš portál, kde sú v ponuke vždy najnižšej ceny letov. Na našom portáli je tiež možné nastaviť si stráženie ceny leteniek a budeme vás informovať e-mailom raz denne, pri každej zmene ceny.

Ak budete potrebovať akékoľvek informácie ohľadom nákupu letenky alebo letu, môžete sa obrátiť na naše zákaznícke centrum, ktoré je disponibilný online cez chat alebo na emailovej adrese.

Rovnako radi vám poskytneme informácie a pomoc aj telefonicky.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.

  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.

  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Ríma?

Do Ríma sa dostaneme priamym letom z Prahy so spoločnosťou Vueling, Ryanair, Alitalia, ČSA.

Z Viedne sa dostaneme do Ríma s Lauda Motion, Wizz Air alebo Vueling.

Ako dlho trvá let do Ríma?

Priemerná dĺžka priameho letu z Prahy do Ríma alebo naopak je približne 1 hodina a 40 minút.

Dĺžka letu nie je nikdy rovnaká, pretože ju ovplyvňuje veľa faktorov, ako napríklad poveternostné podmienky, typ lietadla alebo trasa.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Milána?

Do Milána sa dostaneme z Bratislavy aj z Brna so spoločnosťou Ryanair. Ďalej lieta do Milána spoločnosť EasyJet a ČSA.

Ako dlho trvá let do Milána?

Let trvá približne 1,5 hodiny.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Benátok?

Do Benátok lieta ČSA a Easyjet na letisko Marco Polo a RyanAir na letisko Treviso.

Ako dlho trvá let do Benátok?

Let do Benátok trvá približne 70 minút.

Čo robiť po pristátí v Taliansku

Po pristátí v Taliansku odporúčame rozmeniť si na letisku pár euro, ak nemáte so sebou z domu. V dnešnej dobe je možné na väčšine miest platiť kartou, ale je dobré mať vždy malú hotovosť po ruke.

Potom čo vystúpite z lietadla, Vás na letisku navedú k odbaveným batožine, kde si ich vyzdvihnete. Nad pojazdovú dráhou sledujte číslo Vášho letu.

Ďalej si na letisku zistíte, ako sa dostať z letiska do centra, vyhľadáte autobusová či vlakové spojenia, prípadne môžete využiť požičovne áut, ak máte v pláne obísť miest viac.

Prečo ísť do Talianska

Taliansko je jedna z mála krajín, kam sa môžete vydať za akýmkoľvek druhom dovolenky, či už za históriou a kultúrou na miesta ako Rím, Neapol, Florencia, či Benátky. Alebo za slnkom a krásnymi plážami napríklad do Kalábrie, na Sicílii alebo Sardínii.

A nesmieme zabudnúť ani na obľúbené lyžiarske strediská v talianskych Alpách, medzi ktoré patrí napríklad Livigno, Sella Ronda, Cortina D’Ampezzo alebo Alta Badia.

Populárne kombinácie letov do Talianska

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Talianska na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapešti do Talianska na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Taliansku

Už máte letenku do Talianska? Prečítajte si sprievodcu o Taliansku.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Talianska