Srí Lanka sa stala veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou. Tiež ju má už v ponuke niekoľko aeroliniek s odletom z Prahy, ale aj z blízkeho Nemecka alebo Rakúska. Letieť sa dá nízkonákladová (Air Arabia) cez letisko Šardžá, alebo komfortne (Emirates) cez luxusné letisko v Dubaji. Možností je ale viac. Záleží na vašom rozpočtu a preferenciách.

Než začnete nakupovať letenky

Čo by ste mali premyslieť, než sa pustíte do nákupu leteniek? Poradíme vám.

November - apríl

November - apríl sú všeobecne najobľúbenejšie mesiace pre návštevu Srí Lanky

Členovia

V januári stretnete na Srí Lanke cestovateľov najmenej

Do Colomby

Lety z Prahy do Colomba od 12tis. Kč

Robiť Mattaly

Ceny letenek do Mattaly

Koľko stojí letenka na Srí Lanku

Ceny leteniek do Colombo

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Colombo a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Bratislavy do Colombo, EUR

Ceny leteniek z Viedne Viedne do Colombo

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Colombo, EUR

Kedy kupovať letenku na Srí Lanku

Na Srí Lanku môžete letieť celoročne. Najobľúbenejšie je obdobie od decembra do apríla. To je tzv hlavná sezóna a určite sa odrazí na cenách, ako leteniek, tak ubytovanie.

Najlepšie deň pre odlet na Srí Lanku

Kedy je ale ideálne vyraziť na Srí Lanku záleží na vašom itinerári. Od januára do apríla je najlepší tráviť čas na juhozápade ostrova alebo v horách. Prípadne aj od júla do septembra, ale oceán môže byť rozbúrený a je treba si dávať pozor. Od apríla do októbra sa odporúča východné a severné pobrežie. Počasie je slnečné a oceán pokojný.

FAQ pre nákup leteniek na Srí Lanku

Keďže sa jedná o exotickú krajinu, tak tu vyvstáva mnoho otázok. Preto sme sa rozhodli vám tie najčastejšie zodpovedať.

Aké letecké spoločnosti lietajú na Srí Lanku?

Z Prahy nelietajú žiadne priame lety. Iba s prestupom a ten záleží na konkrétnom letu alebo aerolínií. Najčastejšie využívanými aerolinkami sú Emirates s prestupom v Dubaji, Qatar Airways s prestupom v Dohe a novo aj Air Arabia s prestupom v Šardža.

Aké dlho trvá let na Srí Lanku?

Dĺžku letu ovplyvňuje hlavne dĺžka prestupu. Na Srí Lanku sa dá dostať za necelých 13 hodín, ale aj dlhšie. Väčšinou sú totiž letenky s krátkymi prestupmi drahšie, preto sa oplatí využiť dlhý prestup napr. V Dubaji, kde je vyžitie pri čakaní až až.

Kde kúpiť letenky na Srí Lanku?

Ak sa rozhodnete kúpiť letenku, môžete tak urobiť tu. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu, neváhajte a napíšte nám na náš online chat alebo na e-mailovú adresu. Môžete nás tiež kontaktovať telefonicky na čísle.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.

  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.

  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.

Hrozí na Srí Lance Tsunami?

Posledný cunami bolo v roku 2004 a zasiahlo väčšinu krajín Indonézia. Srí Lanka teda nie je rizikovú krajín a aj keby, majú pripravený dômyselný výstražný systém, ktorý na prichádzajúce tsunami vopred upozorní. Nie je teda potrebné sa báť.

Dohovorím sa na Srí Lanke?

Áno, väčšina miestnych hovorí anglicky, nie je teda problém sa nikde dohovoriť.

Mám si na niečo dávať pozor? Čoho sa mám vyvarovať?

Najväčšie nebezpečenstvo hrozí Vašej peňaženke. Aj obyčajný milý pokec na ulici je u miestnych začiatkom obchodu. Inak, ak sa budete správať slušne a dodržiavať malá pravidlá, nič vám nehrozí. Ženy a ani muži by sa nemali zbytočne odhaľovať. To v čom chodíte na pláži si rozhodne neberte do mesta a už vôbec nie do chrámov alebo na posvätnú pôdu - nefoťte sa chrbtom k Buddhovi. Dávajte miestnym za služby DYSK. Nemusí byť veľké, sú naozaj vďační za každú rupií.

Potrebujem na Srí Lanku vízum?

Pred odletom si treba zariadiť vízum. Našťastie je možné si zažiadať a zaplatiť online. Ide o tzv. ETA. Najlepšie je si požiadať priamo tu a zároveň tu nájdete všetky informácie. Uistite sa, že váš pas má platnosť ešte 6 mesiacov po návrate.

Čo robiť po pristátí na Srí Lanke

Po vyzvednutí zavazadel doporučujeme si ještě na letišti směnit peníze (viz. téma https://www.flymeto.com/blog/sk/sri-lanka/#měna-na-srí-lance) a koupit jednorázovou sim kartu. Na ostrově není velmi dobrá wifi a většinou musíte stát přímo u modemu, abyste aspoň mohli poslat fotku rodině nebo známým. Pokud bydlíte v resortu nebo hotelu, nabídnou vám možnost vyzvednutí na letišti. Právě za směnárnami uvidíte sedět několik desítek řidičů. Pokud chcete cestovat po vlastní ose, záleží kam máte namířeno. Na kratší vzdálenosti se vyplatí tuk tuk (místní forma osobní přepravy pro dva), ale pokud jedete někam dál, využijte spíš vlak nebo autobus. Případně, když vám nevadí si připlatit, můžete si pronajmout auto s řidičem. Jistě nejpohodlnější varianta a možná, že dostanete po cestě i výklad.

Prečo ísť na Srí Lanku

Dôvodov, prečo ísť na Srí Lanku je niekoľko. Príjemní a ústretoví ľudia, nádherné pláže nabádajúce k odpočinku, krásna príroda ako stvorená pre dlhé túry, exotické a vynikajúce jedlo, pravý cejlónsky čaj, dechberoucí pamiatky, a divoké zvieratá nadosah ruky (napr. U opíc a varanov doslova)

Populárne kombinácie letov do Srí Lanky

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Bratislavy do Srí Lanky na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest do Srí Lanky na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Srí Lance

Už máte letenku do Srí Lanky? Prečítajte si sprievodcu o Srí Lance.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Srí Lanky