Počasie na Srí Lanke je viacmenej stále po celý rok, teploty pri pobreží sa pohybujú medzi 25 a 30 ° C. V nížinách a horách medzi 15 a 18 ° C. Jediné, na čo si dávať pozor sú monzúny. Od decembra do apríla v hlavnej sezóne je najlepší stráviť dovolenku na juhu ostrova, naopak mimo sezónu od mája do októbra skôr východné pobrežie.

Počasie v Colombe

Počasie v Colombe je celý rok stále, výnimkou sú mesiace júl a august, ktoré sú najdaždivejšie. Teplota mora je vhodná pre celoročné plávanie.

COLOMBO

Kedy letieť na Srí Lanku

Na Srí Lanku môžete letieť celoročne. Najobľúbenejšie je obdobie od decembra do apríla. To je tzv hlavná sezóna a určite sa odrazí na cenách, ako leteniek, tak ubytovanie.

Kedy je ale ideálne vyraziť na Srí Lanku záleží na vašom itinerári. Od januára do apríla je najlepší tráviť čas na juhozápade ostrova alebo v horách. Prípadne aj od júla do septembra, ale oceán môže byť rozbúrený a je treba si dávať pozor. Od apríla do októbra sa odporúča východné a severné pobrežie. Počasie je slnečné a oceán pokojný.

Najlacnejšie letenky z Bratislavy do Colomba v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Colomba a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Bratislavy do Colombo, EUR

Teda vidíte, ktorý dátum je pre odlet do Colomba najlepšej vzhľadom na vývoj počasia v destinácii a vzhldem k aktuálnej cene letenky.

Najlacnejšie letenky z Viedne do Colomba

Nasledujúci graf zobrazuje prehľad najnižších cien leteniek z Viedne do Colomba v kontexte počasí. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Colombo, EUR

Čo ďalej vedieť o Srí Lance

Viete všetko pre cestu do Srí Lanky? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku