Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Viedeň (VIE)

Sprievodca najznámejšími rakúskymi pamiatkami

Rakúsko stojí za návštevu. Rakúsko má mnoho obdivuhodných miest, ktoré by ste nemali zabudnúť. Okrem iného medzi ne patrí zámok Schonbrunn, Staré mesto, Salzburg, Graz.

Graz

Stredoveké mesto, ktoré vyrástlo na vrchu Schlossberg, s typickou vežou s hodinami, ktoré dotvára uccelený obraz tohto stredovekého mesta. Navštíviť môžete svetoznámou zbrojnicu Zeughaus alebo sa prejsť uličkami mesta, ktoré na vás dýchne atmosférou doby dávno minulé.

Hallstatt-Dachstein / Soľná komora

Soľná komora (Salzkammergut) sa nachádza na úpätí Dachsteinu. Táto kultúrna krajina s miestami ako Hallstatt, Gosau, Obertraun a Bad Goisern, vás nadchne. Ťažba soli sa tu datuje až do strednej doby bronzovej, kedy sa stala základom prosperity tunajších obyvateľov. Objavte tiež túto pôvabnú architektúru s charakteristickými drevenými ornamentami a nechajte na seba dýchnuť kus histórie.

Neusiedler See (Neziderské jezero)

Neziderské jazero je najväčším jazerom v Strednej Európe. Vzájomne sa tu stretávajú pustatiny aj pásma rákosie, v okolí sa rozprestierajú vinice. Rakúsko-maďarská pohraničná oblasť sa rozkladá od nížiny cez jazero s obrími pásmi rákosí až po malé osady, nádherné vinohrady a rozľahlé pasienky, na ktorých sa pasie šedý hovädzí dobytok a bieli somáre. Nájdete tu archeologické pamiatky, vápencové lomy, antické svätyne, typické podlhovasté statky a zámky, ktorí sú svedkami pôsobivé histórie tunajšieho osídlenia. Neziderské jazero je odnepamäti miestom, kde sa stretávala rad kultúr.

Staré mesto Viedne

Bezpochyby za návštevu stojí tiež Staré mesto Viedne. Patrí k najmalebnejším pamiatkam Európy. Nezabudnite na za výhodnú cenu. Navštíviť môžete barokový chrám sv. Štefana, Hofburg, Štátnu operu alebo napríklad múzeum histórie umenia. Nezabudnite na výborné jedlo, lahodnú kávu a nespočetné množstvo malebných kaviarní.Súvisiace články

Tagy

Kategórie