Výhody registrácie u Flymeto
  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Predávajte vlastné zájazdy
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Dehra Dun (DED)

Spoznajte skryté tajomstvá Himalájí

Na vrchole skvostného pohoria Karakoram sa boh Himalájí Hímávatí doslova odovzdal s krásou a úchvatností celej tejto krajiny. Úrodné údolia, ktorá každé leto rozkvitajú tisíckou kvetov a horské štíty v okolí chráni ich pokoj. Vysokohorská vyprahnutá púštna oblasť Ladakh tým získala zelenej oblasti dedinských oáz roztrúsených v povodí riek Nubra, Zaskaru a Indus.

Indická himalájska oblasť Ladakh býva často nazývaná Novým Tibetom pre podobnosť dychberúci krajiny. Tiež sa do tejto oblasti presunula veľká časť tibetských duchovných, Ladakh sa tak stal duchovným centrom piatich rozhodujúcich sekt tibetského budhizmu, hoci exilovej sídlo Dalajlámu nájdeme v susednej oblasti Himáčalpradéš.

Miestne kláštory sa čoraz častejšie stávajú cieľom turistov, súčasťou súčasťou kláštorných veránd, podloubí a pavlačou sú totiž nástenné fresky znázorňujúce Kolo života - Bhavačakra.

Historickým a kultúrnym srdcom oblasti je údolie rieky Indus, tu nájdete aj niekoľko preslávených kláštorov stojacich na hrebeňoch kopcov.

Perlou ladákhských kláštorov alci bol viac ako 400 rokov náboženským centrom rozsiahle oblasti. Výnimočné je predovšetkým priečelie postavené z dreva a prenádherná vnútorná výzdoba. Je výnimočný aj svojou polohou, stojí v útulnom meandra rieky Indus, prstenec pustých hôr tu dotvára úchvatné romantické pozadia.

Najlepším zážitkom z tejto vašej dovolenky nemôže byť nič lepšie, než keď sa stanete svedkom ranné modlitby a meditácie, ktorá je autentickou súčasťou života mníchov.

Pobyt tu môže byť rozhodne zaujímavý v zime, kedy sú jednotlivé údolia a komunikácie nedostupné. Jedinými cestami v zimných mesiacoch sú zamrznuté rieky, napriek tomu s veľkými ťažkosťami. Rodiny zostávajú po dlhé mesiace spolu, odovzdávajú si legendy z generácie na generáciu, a deti sa učia od rodičov čítať a písať, a tiež sa nadväzuje na starodávne tradície.

Letenky lacno zoženiete iba u nás! Bezkonkurenčne nízke ceny leteniek do Indie zarezervujte včas a ušetrite veľa peňazí!

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie