Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 Pohodlné hľadanie
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Seattle (SEA)

Spoznajte Seattle, slávne filmové mesto!

Mesto Seattle leží v štáte Washington, býva často tiež nazývaný ako Brána Aljašky. Navštíviť tu rozhodne musíte niektoré z miestnych vyhlásených kaviarní. Seattle je obklopený hradbou horských hrebeňov. Kaskádové vrchy Cascade Range s najvyšším vrcholom Mount Rainier (4 392 m n.m.) poskytuje Seattli ochranu pred ľadovým arktickým vzduchom, pohorie Olympic Mountains s najvyššou horou Mount Olymp potom vytvára ochranný štít proti tichomorským búrkam.

Mierne podnebie tak umožňuje návštevu aj aktívny pohyb v prírode prakticky po celý rok, preto sa tu vydajte napríklad na deň sv.Valentýna a prežite ho aktívnym odpočinkom.

Možnosti vyžitia je tu naozaj veľa, zvolíte zaujímavú chodník okolo jazera Green Lake, prechádzku najväčším parkom v meste Discovery Park, či si radi posedíte v čajovni so záhradou na brehoch jazera Washington?

Aj neďalekej hory Olympic a Cascade lákajú k lyžovaniu alebo pohodové vychádzke, v prípade teplejších dní využite možnosť plavby na loďkách alebo plachetniciach, milovníci turistiky poteší vysokohorské túry v národnom parku Mount Rainier National Park neďaleko mesta.

V samom centre Seattli iste neprehliadnete dominantu mesta Space Needle, z vyhliadkovej plošiny vo výške 185 m zbadáte unikátny výhľad na mesto i hory.

S deťmi môžete vyraziť do detského múzea a do Seattle Aquarium, kde uvidíte žraloky, tulene, apod., Navštívte aj Experience Music Project - budovu v tvare gitary s expozíciou novodobých pop star, a nenechajte si ujsť ani prima zážitok z jazdy historickými vozy hromadnej dopravy (Waterfront Trolley).

Či už sa do Seattlu vydáte v ktoromkoľvek ročnom období, vždy tu máte veľa možností, ako stráviť čas. rezervujte už teraz a užite si perfektnú dovolenku vo Washingtone!Súvisiace články

Kategórie