Výhody registrácie u Flymeto
  1. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  2. Generátor najlacnejších leteniek.
  3. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Krakow (KRK)

Spoznajte nádherný Kraków

Návštevu tohto jedinečne krásneho poľského mesta začnite treba kúpením si známych poľských praclíkov.

Kraków sa nebojte prejsť celý, pripomína zmenšenou Prahu, na orientácii nie je vôbec náročný a ľahko sa v ňom vyzná každý. Rozhodne si prejdite Staré mesto, zo severu doň vojdete mestskú bránou Barbakán, z juhu sa k nemu dostanete od kráľovského hradu Wawel. Na historické centrum, kde na vás dýcha nezabudnuteľná atmosféra, budete radi spomínať, je lemovaný parkom Planty, ktorý obepisuje miesto bývalých stredovekých hradieb.

Na hlavnom krakovskom námestí Rynek Główny sa určite zastavte v historickej tržnici Sukiennice. V drevených obchodíkoch nakúpite krásne turistické suveníry.

Navštívte tiež Kostol Nanebovzatia Panny Márie. Medzi prúdiacimi davy turistov obdivujúcich treba skvostný oltár Veit Stoß, narazíte aj na niekoľko miestnych, ktorí si aj v poludňajšej pauze odbehli na menšie modlitbu či na spoveď.

Kraków si zamilujete hneď od začiatku. Rezervujte si preto ihneď svoje letenky a vyrazte na pekný víkend či týždeň za hranice nášho štátu. do Poľska zakúpite iba u nás za jedinečné ceny!

Pokiaľ si letenky zakúpite včas, treba ešte stihnete tamojšej prenádherné adventné trhy plné žiarivých svetiel a svetielok, omamnou vôňou vanilky a škorice prúdiacich zo stánkov.

Zakúpite tu tiež originálne darčeky pre svojich blízkych a pritom aspoň na chvíľu sa vžijete do tradícií a zvykov, ale aj do života miestnych obyvateľov. Spoznajte tradičné poľské Vianoce na vlastnej koži, neváhajte a strávte predvianočný dovolenku!Súvisiace články

Tagy

Kategórie