Spojené arabské emiráty je malá krajina, ale je plná vzrušujúcich miest, kam sa návštevníci môžu pozrieť a zamilovať sa. Od moderných budov až po kultúrnej hot-spoty je tu všetko. Vďaka tomu je SAE jednou z najhorúcejších turistických destinácií na svete.

Zaujímavosti v Dubaji

Dubaj je známy svojím luxusným životným štýlom a modernou architektúrou uprostred púšte. Mesto Dubaj v Spojených arabských emirátoch je známe svojimi extravagantnými, novovybudovanými pamiatkami ako Burj Khalifa, Palm Jumeirah a Dubai Mall.

Za niečo viac ako dve desaťročia sa mesto zmenilo z púštneho prístavu na prosperujúcu metropolu s mrakodrapmi.

Burj Khalifa (Burdž Chalífa)

Najvyššia budova na svete nad 800 metrov, Burj Khalifa, je jednou z najpôsobivejších pamiatok v Dubaji. Ešte lepšie, ako vidieť mrakodrap zvonku, je ísť na vrchol a pozrieť sa, ako Dubaj vyzerá zo 148 poschodí. Pohľad sa tiahne od mora po púšť a je to skutočne jedinečný zážitok.

Burj Khalifa, 1 šejk Mohammed bin Rashid Blvd, Dubaj, +971 4 366 1655

Nákupné centrum Dubai Mall

Čo by mohlo byť pre ľudí ktorí radi nakupujú viac vzrušujúce ako návšteva najväčšieho nákupného strediska na svete? Dubai Mall má 1200 obchodov, od niektorých z najväčších luxusných obchodov na svete, ako sú Chanel a Cartier, až po Forever 21, Zara a ďalšie trendové obchody. Obchodný dom má tiež celú oblasť vyhradenú pre klenotníctvo a desiatky obchodov s potravinami a nápojmi.

Nákupné centrum Dubai Mall, Financial Center Road, Centrum Dubaja, Dubaj, +971 800 382246255

Ostrov Palm Jumeirah

Palm Jumeirah je najväčší umelý ostrov na svete. Každý turista v Dubaji ho určite potrebuje vidieť a navštíviť jednu z jeho špičkových reštaurácií a barov. Ešte lepšie, ako len navštíviť ostrov je zostať v jednom z jeho 5-hviezdičkových hotelov, ako napríklad Fairmont The Palm, Atlantis alebo Anantara.

Palm Jumeirah, Al Sufouh Road, Dubaj

Rezort Madinat Jumeirah

Madinat Jumeirah je spojený tromi kilometrami vodných ciest, ktoré vás zavedú do všetkých zariadení strediska a umožňujú vám cestovať po rozsiahlom stredisku autentickú lodí Abra. Štruktúra budovy je poctou starým arabským Citadelám z minulosti. Keď sa vznášate okolo jej vodných ciest, v histórii krajiny sa ľahko stratíte. Izby vnútri sú bujné, ale nie príliš odvážne. V stredisku môžete pričuchnúť aj k tradičnej arabskej kultúre (trh na čerstvom vzduchu), ktorý mal historicky okrem komerčného využitia aj vysoko sociálne využitie.

Kráľ Salman Bin Abdulaziz Al Saud Road, Jumeirah 3, Dubaj, Spojené arabské emiráty

Dubajská opera

Dubajská opera bola otvorená len v roku 2016 a je to prvá budova na divadelné predstavenie nachádzajúce sa v centre Dubaja s výhľadom na Burj Khalifa a dubajskej fontánu. Očakáva sa, že oporná zóna bude najväčším kultúrnym strediskom na svete, keď bude dokončená.

Budova, ktorej výstavba trvala tri roky, bola navrhnutá architektom Janus Rostock Atkins a môže sa transformovať do troch režimov: divadlo, koncertná sála a banketová sála s približne 2000 sedadlami v koncertnom režime. Táto funkcia skutočne odlišuje dubajskú operu od iných kultúrnych miest. Rostock bol jedným z najmocnejších architektov na Strednom východe a tento projekt získal ocenenie Projekt roka GCC (MEP Middle East Awards 2015). Https://www.dubaiopera.com/

Nákupná zóna City Walk

City Walk sa nachádza na ulici Al Safa, veľké ulicu, ktorá vedie z hlavnej cesty Sheikh Zayed smerom k moru s krásnym výhľadom na najvyšší mrakodrap na svete Burj Khalifa. City Walk reprodukuje koncept európskeho mesta s obchodmi a firmami usporiadanými pozdĺž hlavnej cesty, cez ktorú prechádzajú návštevníci. Nie je to “uzavreté” nákupné centrum na viac poschodiach, ale ulice s vnútornými a vonkajšími námestiami na úrovni ulice, kde je príjemné prechádzať sa a občas sa zastaviť.

https://www.citywalk.ae/en

Dubajský kanál

Dubajský kanál je 3.2 km dlhá vodná cesta, ktorá sa tiahne od zálivu v starom Dubaji až po Arabský záliv.

Dubajský vodný kanál je jedným z najdrahších a ekologicky najpriateľskejších projektov v Dubaji. Pouličné lampy používané v kanáli sú úplne solárne a okrem toho, že sú len atrakciou, kanál slúži ako funkčný dopravný systém a poskytuje skvelú spojenia v samotnom meste. Dalo by sa prejsť cez kanál na lodi alebo trajekte, ale aby ste si tento zážitok skutočne užili, bolo by ideálnym spôsobom sedieť na vrchole tradičné arabské Dhow alebo ABRY.

K dispozícii je 5 mostov pre chodcov, z ktorých 3 spájajú obe strany kanála, čo je ideálne na pokojnú prechádzku. Jeden most cez kanál má betónový svah pre cyklistov.

Oblasť okolo kanála má vyhradené chodníky, bežecké trate, cyklistické chodníky a miesta na sedenie, ktoré návštevníci môžu využívať. Kanál má tiež inteligentné nabíjacie stanice, ktoré vám zaručia, že vám nikdy nevybije batéria. Každý z mostov pre chodcov má výťahy na oboch stranách.

Dubajský záliv (Dubai Creek)

Dubai Creek alebo arabsky Al Khor, je 14 kilometrov dlhý úsek vody prichádzajúce z Perzského zálivu do Dubaja. Rozdeľuje mesto na dve mestské časti Deira a Bur Dubai. Vezmite si večerné plavbu a pozrite sa, čo môžete vidieť z vody.

Kedy navštíviť:

Po celý rok

Otváracia doba:

Prvé abra odchádza o 5:00 ráno a jazdí až do polnoci. Zohľadnite to pri plánovaní svojich aktivít v okolí zálivu.

Koľko stojí:

Cesta na Abre stojí 1 dirham, jednosmerne. Inas ceny budú závisieť na vašich vybraných aktivitách.

Ako sa tam dostať:

Stanica metra Creek je na zelenej linke a je celkom blízko vody. Dokonca prechádza pod ňou!

Pláže v Dubaji

Dubaj nie je len o mrakodrapoch a piesočných dunách. Nachádza sa na okraji Arabského zálivu a je tiež rajom pre milovníkov pláže. Za idylického počasie od októbra do mája sa dubajskej pláže stali jednou z jeho hlavných lákadiel.

Aj keď je obliekanie na dubajských plážach uvoľnenejší než v iných častiach mesta, nie je to miesto, kde by ste mohli vyraziť vo svojich tangá bikinách. Vyberte si plavky, ktoré ponúkajú väčšie pokrytie (šortky, jednodielne a bežné bikiny sú v poriadku) a nezabudnite si ich pred odchodom z piesku zakryť. A dámy, opaľovanie hore bez je vážne neprípustné.

Leto a pláž idú ruka v ruke, však? No nie v Dubaji, kedy sa letné teploty (jún až september) pohybujú okolo 43 ° C. Ak sú pre vašu dubajskú dovolenku prioritou dni na pláži, rezervujte si pobyt na chladnejšie mesiace.

Na pláži sa udržujte hydratovaný, ale popíjanie alkoholu si nechajte vo svojej hotelovej izbe. Pitie alkoholu mimo licencovaných barov a reštaurácií je v rozpore so zákonom a prináša vážne pokuty a dokonca aj väzenie.

Pláž Jumeirah

Je to pláž s bielym pieskom, ktorá sa nachádza a je pomenovaná po dubajskej štvrti Jumeirah na pobreží Perzského zálivu. Rozprestiera sa pozdĺž pobrežia južne od historickej časti mesta po križovatku s The Palm Jumeirah a končí medzi južným koncom rezidencie Jumeirah Beach. Jedna z najnavštevovanejších verejných pláží v Dubaji. Je veľmi obľúbená u obyvateľov a turistov. Vstup je úplne zadarmo a sú tu aj sprchy a šatne.

Na pláži sú tiež záchranári, pár kaviarní a reštaurácií a bežecká dráha pre milovníkov fitness. Je to tiež jedna z dubajských verejných pláží, ktoré ponúkajú rôzne vodné športy vrátane paddle Boarding a vodného lyžovania. Obyvatelia žijúci v štvrti Jumeirah si užívajú túto verejnú pláž v Dubaji, pretože je vzdialená len pár krokov od ich domovov.

Jumeirah Beach je otvorená 24 hodín, ale pláž je prístupná na kúpanie iba do západu slnka.

Pláž Kite

Päť minút jazdy na sever vás privedie na pláž Kite Beach, ktorej hlavnou aktivita je zrejmá už z názvu. Toto je vynikajúci dubajská pláž pre vodné športy. K dispozícii je tiež wakeboarding, kayaking a paddleboarding. Na jemnom piesku si zahrajte plážový tenis alebo volejbal, alebo jednoducho relaxujte pri opaľovaní s výhľadom na mesto a bezplatným Wi-Fi. Pláž Kite Beach je kompletne vybavená toaletami a šatňami, kaviarňami a autami s rýchlou občerstvením.

Sunset Beach

Pláž Sunset Beach sa nachádza medzi Arabským zálivom a parkom Umm Suqeim. Táto pláž s bielym pieskom je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi. Povinnou aktivitou sú tu selfies pri západe slnka. Pláž Sunset Beach je vybavená toaletami, sprchami a šatňami, ako aj bezplatným Wi-Fi pripojením. Pre tých, ktorí chcú chytiť vlnu, je to tiež jediná dubajská pláž na surfovanie s malými až strednými vlnami, ktorá je ideálna pre začiatočníkov.

Marina Beach

Pláž Marina sa nachádza pozdĺž chodníka pri Jumeirah Beach Residences, medzi ostrovom Bluewaters a hotelom Hilton Dubai Jumeirah. Medzi vybavenie pláže patria lehátka a slnečníky na prenájom, 1.8 km bežecká dráha, sprchy a verejné záchody a mnoho obchodov, reštaurácií a stánkov s potravinami pozdĺž nákupné ulice.

Kedysi známa ako ruská pláž kvôli svojej popularite medzi ruskými turistami.

Čo ďalej vedieť o Emirátoch

Viete všetko pre cestu do Emirátov? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku