SAE je mladá krajina ktorá sa za posledných 50 rokov zmenila z púšte na veľkomesta plné mrakodrapov, luxusných hotelov a kontrastov v podobe napríklad vnútorného lyžiarskeho strediska pri vonkajšej teplote 45 ° C. Aj preto sa SAE stávajú obľúbenou destináciou cestovateľov, ktorí si tu môžu okúsiť krásne pláže, bohatý podmorský svet ale aj náboženské budovy a ruch veľkomesta. S narastajúcou dopytom po tejto destinácii sa mení i ponuka leteniek, pretože niekoľko leteckých spoločností z Európskych miest zaisťujú toto spojenie a tým aj ovplyvňujú ceny leteniek.

Než začnete nakupovať letenky

Počasie

Najlepšie obdobie pre návštevu SAE záleží na vašich preferenciách

Cena

Letenky počas a v okolí víkendu sú drahšie

Do Dubaja

Lety z Prahy do Dubaje od 3900 Kč

Abú Zabí

Ceny letenek od 9900 Kč

Než začnete vôbec nakupovať letenky do SAE vám odporúčame prečítať si náš článok o počasí v SAE - a určiť si cieľ vašej návštevy. Ak totiž idete stráviť dovolenku na pláži, je vhodnejší iný termín než pri poznávacím pobytu. Najlepšie obdobie pre návštevu SAE preto záleží na vašich preferenciách a samozrejme aj na cene letenky.

Koľko stojí letenka do Emirátov

Cena letenky do SAE tak aj do iných destinácií záleží na viacerých aspektoch. Počas sviatkov a prázdnin sú väčšinou letenky najdrahšie. Vysoký záujem cestovateľov tlačí však ceny v hlavnej sezóne konkurenčným bojom nadol a preto je dobré byť flexibilný a najmä hľadať odlety z viacerých miest, nie len z Bratislavy. Na vyhľadanie najlepšie ceny leteniek odporúčame využiť naše flexibilné vyhľadávania ceny leteniek na našej stránke.

Ceny leteniek do Dubaja

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Dubaja a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Dubai, EUR

Ceny leteniek z Viedne Viedne do Dubaja

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Dubai, EUR

Kedy kupovať letenku do Emirátov

Letenky odporúčame kupovať v predstihu niekoľkých mesiacov. Na vyhľadávanie najlacnejšie letenky vo vami vybranom termíne vám dobre poslúži vyhľadávací pes na našich stránkach ktorý za vás bude hľadať najlepšiu cenu.

Najlepšie deň pre odlet do Emirátov

Všeobecne ak cestujete na vlastnú päsť, je lepšie letieť uprostred týždňa pretože letenky počas a v okolí víkendu sú drahšie. Preto je najlepšie hľadať letenky s odletom napr od utorka do utorka. Počet týždňov v destinácii necháme už na vaše zváženie.

FAQ pre nákup leteniek do Emirátov

Musím si pred kúpou letenky zabezpečiť víza?

Nie, do SAE môžete ako občan EÚ letieť bez víz a po pristátí si vybavíte vízový vstup zdarma.

Do ktorého Emirátu je najlepší letieť?

SAE je malá krajina, a preto až tak nezáleží kam priletíte. Najdôležitejšie bude sledovať ceny leteniek, priamosť spojenie resp dĺžku letu a prestupov.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Emirátov?

Z Prahy sa do Abu Dhabi dostanete len s prestupom. S Turkish Airlines a Pegasus Airlines môžete letieť napríklad cez Istanbul. Z Amsterdamu a Zürichu, kde sa dostanete napríklad s ČSA alebo KLM, môžete napríklad využiť aj Etihad Airways.

Z Prahy sa do Dubaja dostanete priamo s Emirates a Flydubai. Ak by ste mali záujem letieť aj na neďaleké medzinárodné letisko Sharjah tak môžete využiť priamu linku s Air Arabia. S prestupom cez Moskvu môžete využiť Aeroflot Russian Airlines.

Aké dlho trvá let do Emirátov?

Priamy let z Prahy do Dubaja trvá 6 hodín resp 6h 50 v závislosti od smeru. Dĺžka letu do Abu Zabí záleží na dĺžke medzipristátia. Vzdialenosť v kilometroch a čistý čas letu z jednotlivých miest si viete pozrieť v nasledujúcej tabuľke.

spojenieVzdialenosť v kmDĺžka letu
Praha - Abú Zabí44895h 46min
Viedeň - Abú Zabí42445h 29min
Budapešť - Abú Zabí40315h 14min
Madrid - Abú Zabí56487h 8min
Miláno - Abú Zabí47196h 3min
Praha - Dubai44675h 45min
Viedeň - Dubaj42265h 28min
Budapešť - Dubaj40125h 13min
Madrid - Dubaj56597h 9min
Miláno - Dubaj47136h 2min

Kde kúpiť letenky do Dubaja?

Ak sa rozhodnete kúpiť letenku do Dubaja, môžete tak urobiť. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu, neváhajte a napíšte nám na náš online chat alebo na e-mailovú adresu. Môžete nás tiež kontaktovať telefonicky na čísle. Kontakt na konci tejto stránky.

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Silný zákaznícky servis.

  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.

  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.

Čo robiť po pristátí v Emirátoch

Po pristátí na medzinárodnom letisku v SAE ako prvý musíte prejsť imigračný kontrolou. Ako občan EÚ dostanete 90 denné víza platné 6 mesiacov od vydania s možnosťou viac vstupov na územie, celkový počet dní v Emirátoch však nesmie prekročiť 90 dní. Po prejdení imigračné kontrolou a vyzdvihnutie svojich batožiny si určite nezabudnite vymeniť nejaké peniaze v zmenárni na letisku alebo vybrať z bankomatu (tip: preferovaný kurzom vašej banky).

Z letiska Abu Dhabi (AUH) do centra Abú Dabí sú k dispozícii dve možnosti transferu. Prvé, najrýchlejší a najpohodlnejší možnosťou dopravy je prenájom taxíka. Na letisku sú k dispozícii dva druhy taxíkov; luxusné alebo štandardné vozidla, ktoré sa líšia službami a cenou. Štandardné taxi vás bude stáť okolo 80 AED, aby ste dostali do centra a cesta by mala trvať približne 24 minút. Autobusy verejnej dopravy sú k dispozícii oveľa lacnejšie. Existujú dve rôzne autobusové možnosti, ktoré vás zavedú do mierne odlišných častí centra mesta, ale obe vás budú stáť približne 4AED a trvať najmenej hodinu, kým sa dostanete do mesta, pretože majú viac zastávok.

Medzinárodné letisko Dubaj (DXB) je medzinárodná osobná doprava považované za najrušnejšie letisko na svete. Letisko vybavuje lety do a z Európy / Ázie / Ameriky / Afriky a Oceánie 24 hodín denne. Letisko Dubaj však pasažierom ponúka aj bezproblémovú pozemná dopravná sieť najmä prostredníctvom rôznych taxislužieb a častých spojenie metrom. Cesta taxíkom z letiska v Dubaji trvá približne 15 minút a v priemere stojí 62,50 AED. Na druhej strane vlakové spojenie so stanicou metra Burj Khalifa trvá 24 minút, čo stojí 4,20 AED za jazdu.

Prečo ísť do Emirátov

Neexistuje nedostatok dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Spojené arabské emiráty. Táto malá krajina nachádzajúca sa v Perzskom zálive je domovom najvyššej budovy na svete, najluxusnejších hotelov, aké kedy boli postavené a zmesi tradície a novosti, ktorá sa zriedka vyskytuje v iných krajinách. Najlepšie dôvody k návšteve Spojených arabských emirátov možno nájsť v každom z jeho 7 emirátov, z ktorých všetky ponúkajú svoje vlastné jedinečné zážitky.

Abú Zabí je domovom Veľkej mešity šejka Zayeda, Dubaj najvyššej budovy na svete. V Sharjah nájdete napríklad Sharjah Natural History Museum. Emirát Fujairah ponúka dokonalý kontrast mohutných hôr a nekonečných pláží. Je to ideálne emirát pre milovníkov mora a šnorchlovanie, pretože jeho krištáľovo čisté pláže sú plné morského života.

Populárne kombinácie letov do Emirátov

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Emirátov na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest do Emirátov na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Emirátoch

Už máte letenku do Emirátov? Prečítajte si sprievodcu o Emirátoch.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Emirátov