Podnebie Španielska je veľmi rozmanité. Východ a juh krajiny sú veľmi teplé. Prevládajú slnečné dni s minimom zrážok. Zimy sú mierne. Severné pobrežie je naopak chladné a charakteristické veľkým počtom zrážok. V letných mesiacoch je priemerná teplota vzduchu okolo 25 ° C. V zime sa priemerné teploty pohybujú okolo 15 ° C.

Kedy letieť do Španielska

Hlavná sezóna je jún a júl. Najlacnejšie mesiac do Španielska je február. Zadajte požadované odletové letisko a dátum odletu do vyhľadávacieho formulára vyššie a odomknite najnovšie ponuky letov v Španielsku.

Počasie v Barcelone

Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Barcelony? Počasie je príjemné po väčšinu roka. Od mája do konca júla však zažijete absolútne najlepšie počasie, vďaka čomu sú tieto mesiace obzvlášť atraktívne pre návštevu mesta. September je tiež dobrý mesiac.

August je všeobecne horúci (niekedy vrcholiacej okolo 34 ° C, 95 ° F) a vlhký, takže ak máte radi vlhké sauny, potom je to ročné obdobie pre vás. Vážne však táto zvýšená vlhkosť spôsobuje, že sa teplota javí ešte teplejšie. Ak sa v auguste rozhodnete navštíviť Barcelonu, vyberte si hotelovú izbu s klimatizáciou.

Chladnejšie mesiace

Počasie v októbri a novembri je stále príjemné, ale začína sa trochu ochladiť (21 ° C až 15 ° C, 69 až 59 ° F). Slnko však nenájdete každý deň, takže buďte pripravení na dni, kedy by mohlo byť oblačno malým dažďom.

Pamätajte, že sa jedná iba o pokyny a počasie sa môže z roka na rok mierne líšiť. Najmä v posledných niekoľkých rokoch došlo k určitým výkyvom od normy.

BARCELONA

Lety do Barcelony v závislosti od počasia

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Barcelona, EUR

Počasie v Madride

Vďaka vysokej nadmorskej výške 650 metrov v Madride zažíva v lete aj zime celkom odlišné teploty. Najpríjemnejšie teplé počasie klesá medzi májom a polovicou júla, keď sú priemerné teploty medzi 20 a 32 ° C (68 ° F - 90 ° F).

Koncom júla a počas augusta sa môže zahriať s teplotami niekedy až 40 ° C. Nočné teploty zostávajú okolo 18 stupňov Celzia (64 ° F). Klíma v Madride má však nízku vlhkosť, a preto je ľahšie znášané s vysokými teplotami.

September je príjemný mesiac s teplotami späť na približne 25 stupňov Celzia (77 ° F). Október je tiež stále celkom teplý s priemernou dennou teplotou 20 stupňov Celzia (68 ° F) a stále je príjemným časom navštíviť.

Počasie v Madride je prevažne suché, to však neznamená, že možno vylúčiť dážď. Obzvlášť v zimných mesiacoch. Majte na pamäti, že tieto teploty sú priemery a počasie sa môže meniť od normálu

MADRID

Počasie v Malage

Malaga sú leta krátka, horúca, vlhká, suchá a väčšinou jasná a zimy sú dlhé, chladné, veterné a jasno. V priebehu roka sa teplota zvyčajne pohybuje od 45 ° F do 88 ° F a zriedka je pod 38 ° F alebo nad 97 ° F.

Podľa skóre pláže / bazéna je najlepšie ročné obdobie na návštevu Málagy pre horúce počasie od polovice júna do začiatku septembra.

MALAGA

Lety do Malagy v závislosti na počasí

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapešti do Malaga, EUR

Čo ďalej vedieť o Španielsku

Viete všetko pre cestu do Španielska? Je čas vybrať letenku.

Vybrať letenku