Severná Amerika je tretím najväčším kontinentom na svete a je domovom Mexika, Kanady a Spojených štátov. Existuje veľa možností, ktoré môžete vyskúšať na výlete v Severnej Amerike - vyrazte na zjazdovky v Kanade, prejdite sa po kalifornskom pobreží, či po Mexiku, potápajte sa pri pobreží Floridy a preskúmajte ostrovy Karibiku.

Sprievodca po Kube
Kuba sa nachádza v Strednej Amerike a je to najväčší ostrov zo súostrovia Veľké Antily. Je to jeden z posledných štátov sveta ktorý je ovládaný totalitným režimom. Nielen preto patrí Kuba k najobľúbenejším zimným exotickým destináciám a láka svojich návštevníkov svojou históriou, prírodou a kultúrou. Len tu môžete vidieť funkčné automobily z 50tich rokov, ktoré jazdia po poloprázdnych a zanedbaných cestách, užívať si s kokteilom a cigarou v ruke na krásnych piesočnatých plážach a po večeroch počúvať krásnu kubánsku hudbu a zatancovať si salsu.
Oct 10, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Kanade
Kanada je najväčšia krajina na západnej pologuli a druhá najväčšia krajina na svete po Rusku. Krajina je rozdelená na desať provincií a tri územia a je domovom viac ako 37 miliónov ľudí. Táto obrovská krajina na severoamerickom kontinente má množstvo superlatívov, ktoré sa vám pokúsime priblížiť. Základné informácie o Kanade Turistické vízum Pred odchodom je nutné zabezpečiť si povinnú registráciu ETA viac informácií Jeseň Koncom septembra môžete obdivovať veľkolepé farby lesov javorov a ďalších druhov stromov viac o počasí Kanadský dolár Kurz sa pohybuje okolo 18 Sk za 1 CAD viac informácií Letenky od 11000 Sk Cena letenky z Prahy viac informácií Prečo ísť do Kanady Kanada je jednou z tých krajín, ktorá priťahuje všetky tie správne ľudí zo správnych dôvodov.
Aug 10, 2020
Čtěte více
Sprievodca po Spojených Štátoch
Spojené štáty americké, skrátene tiež Spojené štáty, sú demokratická federatívna prezidentská republika v Severnej Amerike, rozkladajúce sa medzi Atlantickým oceánom na východe a Tichým oceánom na západe. Na severe susedí s Kanadou a na juhu s Mexikom. Vďaka štátu Aljaška siaha územie Spojených štátov amerických aj k brehom Severného ľadového oceánu. USA zahŕňa aj niektoré tichomorské ostrovy, napríklad Havaj. Spojené štáty sa skladajú z 50 štátov a jedného federálneho územia s hlavným mestom a sídlom prezidenta (Washington District of Columbia), šiestich závislých území (Portoriko, Severné Mariány, Guam, Americké Panenské ostrovy, Americká Samoa a atol Palmyra) a desiatich malých ostrovov či útesov.
Aug 09, 2020
Čtěte více