Severná Amerika je tretím najväčším kontinentom na svete a je domovom Mexika, Kanady a Spojených štátov. Existuje veľa možností, ktoré môžete vyskúšať na výlete v Severnej Amerike - vyrazte na zjazdovky v Kanade, prejdite sa po kalifornskom pobreží, či po Mexiku, potápajte sa pri pobreží Floridy a preskúmajte ostrovy Karibiku.

Sprievodca po Kube
Kuba sa nachádza v Strednej Amerike a je to najväčší ostrov zo súostrovia Veľké Antily. Je to jeden z posledných štátov sveta ktorý je ovládaný totalitným režimom. Nielen preto patrí Kuba k najobľúbenejším zimným exotickým destináciám a láka svojich návštevníkov svojou históriou, prírodou a kultúrou. Len tu môžete vidieť funkčné automobily z 50tich rokov, ktoré jazdia po poloprázdnych a zanedbaných cestách, užívať si s kokteilom a cigarou v ruke na krásnych piesočnatých plážach a po večeroch počúvať krásnu kubánsku hudbu a zatancovať si salsu.
Čtěte více
Sprievodca po Kanade
Kanada je najväčšia krajina na západnej pologuli a druhá najväčšia krajina na svete po Rusku. Krajina je rozdelená na desať provincií a tri územia a je domovom viac ako 37 miliónov ľudí. Táto obrovská krajina na severoamerickom kontinente má množstvo superlatívov, ktoré sa vám pokúsime priblížiť. Základné informácie o Kanade Turistické vízum Pred odchodom je nutné zabezpečiť si povinnú registráciu ETA viac informácií Jeseň Koncom septembra môžete obdivovať veľkolepé farby lesov javorov a ďalších druhov stromov viac o počasí Kanadský dolár Kurz sa pohybuje okolo 18 Sk za 1 CAD viac informácií Letenky od 11000 Sk Cena letenky z Prahy viac informácií Prečo ísť do Kanady Kanada je jednou z tých krajín, ktorá priťahuje všetky tie správne ľudí zo správnych dôvodov.
Čtěte více
Sprievodca po Spojených Štátoch
Spojené štáty americké, skrátene tiež Spojené štáty, sú demokratická federatívna prezidentská republika v Severnej Amerike, rozkladajúce sa medzi Atlantickým oceánom na východe a Tichým oceánom na západe. Na severe susedí s Kanadou a na juhu s Mexikom. Vďaka štátu Aljaška siaha územie Spojených štátov amerických aj k brehom Severného ľadového oceánu. USA zahŕňa aj niektoré tichomorské ostrovy, napríklad Havaj. Spojené štáty sa skladajú z 50 štátov a jedného federálneho územia s hlavným mestom a sídlom prezidenta (Washington District of Columbia), šiestich závislých území (Portoriko, Severné Mariány, Guam, Americké Panenské ostrovy, Americká Samoa a atol Palmyra) a desiatich malých ostrovov či útesov.
Čtěte více