Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  2. Generátor najlacnejších leteniek.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Tvorte svoje itinerára
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
 Pohodlné hľadanie
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Dakar (DKR)

Lyžujte v divočine s celou rodinou!
Európa · Rakúsko
Jan 03, 2016 2 min
Čtěte více

Senegal - Afrika pre začiatočníkov

Afrika pre začiatočníkov. Takto skúsení cestovatelia niekedy trochu pohŕdavo označujú Senegal. Krajina Teranga, čo v miestnom jazyku wolof znamená pohostinnosť, ale zďaleka neponúka len preplnené hotelové komplexy na pobreží. Ako všade na svete, aj tu platí, že akú si cestu urobíte, takú ju budete mať.

Vaša senegalská odysea na 99 percent začne v Dakare na letisku. Pre pasovú kontrolu si pripravte aspoň približnú adresu miesta, kde sa budete zdržiavať, stačí napríklad názov dakarskej štvrte. Nič iné, čo by ste mohli potrebovať ma nenapadá. So Senegalom máme bezvízový styk a na rozdiel od iných krajín som sa tu na letisku nikdy nestretol so žiadosťou o úplatok. Po nevyhnutných oficialitách prichádza klasická africká ulička taxikárov. Vodiči na vás budú syčať a ponúkať vám odvoz. Nesyčia preto, že by vás chceli zastrašiť, ale preto, že ľudia tu na seba nepokrikujú hej alebo počkaj, ale vyrážajú krátke a zreteľné tss, TSSS!

Dakar - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - giuliano 2022 | istockphoto.com
Flymeto - Jordi Ramisa | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 500 miliónov letov do 10s Hovoríme vaším jazykom Tvorte svoje itinerára

Vyberte si niekoho, kto vám bude sympatický a ako všade v Afrike zjednávajte. Zjednávajte tvrdo. Pokojne od taxíka aj odchádzajte, nakoniec vás rovnako dobehne a dohovoríte sa. Ceny sa samozrejme líšia podľa destinácie, ale všeobecne sa dá povedať, že na krátke vzdialenosti sa platí 1000 CAF a na stredné 2000-3000 CAF. Väčšina vodičov si na prvýkrát povie pokojne o dvojnásobok. Na dlhšie vzdialenosti sa oplatí najať si auto aj s vodičom, alebo ísť autobusom. Dobrodružný variant prepravy sa volá “sept place” a spočíva v kombíku neurčitého veku, na akých sa u nás hasiči učia strihať plechy, do ktorého sa vojde sedem ľudí plus vodič.

Dakar - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Senegal - Afrika pre začiatočníkov
Flymeto - Senegal - Afrika pre začiatočníkov
Flymeto - Senegal - Afrika pre začiatočníkov
Flymeto - derejeb | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi Pohodlné hľadanie Predávajte vlastné zájazdy
Valerie Barry, Manuel Velasco, master2 | istockphoto.com

Samotný Dakar ale určite stojí za malé zdržanie. Ak si chcete kúpiť niečo na seba, zájdite na tržnicu Sandage, kde okrem iného nájdete malú krajčírsku továrničku. Zo vzorov farebných látok tú prechádzajú oči a až počujete prvé návrhy ceny za košeľu alebo nohavice, neuveríte pre zmenu vlastným ušiam. Už sme sa bavili o zjednávaní? A hovorili sme, že máte zjednávať tvrdo? Tak tu dohadujte veľmi tvrdo! Normálna cena za nohavice je 2000 CFA, za látkovú kabelku od 1500 do 4000, podľa veľkosti a za košeľu 4 000 až 7000 podľa materiálu. Dajte mi potom schválne vedieť, na akú cenu ste sa dostali.

Pacov tip

Ak sa chystáte na romantickú cestu s milovanou osobou rovnakého pohlavia, možno by stálo za to zvážiť inú destináciu ako Senegal. Respektíve - ak sa na verejnosti budete správať zdržanlivo, čo tu napokon platí aj pre heterosexuálne páry, nič vám nehrozí. Je ale treba mať na pamäti, že napriek všeobecnej tolerantnosti miestnych obyvateľov sa bohužiaľ bavíme o krajine, kde sú homosexuálne styky zakázané zákonom. Queer páry tu preto teoreticky čelí jednému až päť rokov väzenia a vysokej pokute.Súvisiace články

Kategórie