Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Kigali (KGL)

Nehmotné pamiatky UNESCO
Južná Amerika · Peru
Sep 21, 2018
Čtěte více

Rwanda- krajiny tisíce kopcov

Mačety, granáty, státisíce obetí. Takéto obrázky zo Rwandy obleteli v roku 1994 svet a dodnes tvorí základné povedomie väčšiny z nás o tejto krajine. Lenže ako by sa treba nám Čechom páčilo, keby nás zvyšok sveta stále posudzoval podľa vlády Komouši, ktoré odzvonilo skoro pred tridsiatimi rokmi?

Rwanda, ktoré sa prezýva Zem tisíce kopcov alebo tiež Švajčiarsko Afriky, je predovšetkým krásne miesto, na africké pomery navyše naozaj bezpečné. A tiež čisté. Na odpadky válející sa na ulici tú prakticky nenarazíte. V Rwande nie je problém nájsť solídny ubytovanie, v posledných rokoch tu vyrástli nové asfaltové cesty a v každom malom obchodíku môžete kúpiť SIM kartu s kreditom pre pripojenie k internetu.

Kigali - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Thousandsanimals | istockphoto.com
Flymeto - Rwanda- krajiny tisíce kopcov
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
 Tvorte svoje itinerára Zdieľajte ponuky s priateľmi Predávajte vlastné zájazdy

Na kratšie vzdialenosti sa oplatí jazdiť moto taxíkom. Nepanikárte, keď vás obklopí gang motorkárov, ktorí na vás budú trochu vyzývavo nabiehať. Proste si niekoho vyberte, usmlouvejte cenu, ktorá sa vám bude zdať rozumná a môžete vyraziť na cestu. Pokiaľ motorka prechádza ďaleko od vás, nahlas zahvízdejte, zamávajte a za chvíľu idete.

Kigali - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Michal Varga | xovafilm.cz
Flymeto - Michal Varga | xovafilm.cz
Flymeto - Michal Varga | xovafilm.cz
Flymeto - Robert Ford | istockphoto.com
Flymeto - Byrdyak | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Afriky s nami?
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 500 miliónov letov do 10s Predávajte vlastné zájazdy Tvorte svoje itinerára

K preprave na dlhšie vzdialenosti slúži väčšinou autobusy, ktoré na stanici čakajú, než sa naplní cestujúcimi. Čo znamená naplní uvidíte sami, ale pripravte sa na naozaj blízke stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Na obsadenie autobusu usilovne pracujú naháňač, ktorí na celé kolo vykrikujú meno cieľovej destinácie, alebo vás taky ťahajú za rukáv k autobusu. Neľakajte sa preto, keď vás na šofér autobusu obklopí dav ľudí, ktorí budú všemožne pořvávat - pořvávejte na ne s úsmevom späť, ideálne meno miesta, kam chcete ísť a nebojte sa, dôjdete. Kam ale ísť?

Najväčším lákadlom Rwandy sú určite tunajšie horské gorily zvyknuté na prítomnosť ľudí. Strážcovia národného parku Volcanoes je denne sledujú, a preto tu máte takmer stopercentnú šancu na stretnutie s našimi chlpatými príbuznými. Každá sranda niečo stojí, ale v tomto prípade cena moc vtipná nie je - pripravte si 1 500 dolárov a výlet za gorilami Zabookujte čo najdlhšie dopredu. Určite nechcete letieť až do Rwandy a na mieste zistiť, že sa na žiadny gorilej track nevojdete.

Lacnejšou alternatívou pre milovníkov prírody je národný park Akagera, kde môžete okrem iného vidieť slony, levy, alebo žirafy. Jo a všade okolo naozaj uvidíte asi tisíc kopcov, z ktorých niektoré sú aktívne vulkány. V meste Gisenyi napríklad môžete po zotmení pozorovať rudou žiaru sálajúce z krátera sopky Nyiragongo týčiaci nad potemnělými ulicami. Garantujem vám, že na taký zážitok sa hneď tak nezabúda.

Pacův tip

Bezpečnosť a poriadok v Rwande majú aj odvrátenú stranu mince. V Rwande vládne autoritársky režim prezidenta Paula Kagameho, ktorého politickí odporcovia čas od času jednoducho zmizne a už ich nikdy nikto neuvidí. Režim je navyše podozrivý z financovania ozbrojených Guerilla v susednej KDR. Svet ale nie je čiernobiely a Kagamemu sa musí nechať, že značnú časť medzinárodnej pomoci, ktorú Rwanda obdrží, skutočne investuje do rozvoja krajiny. Avšak sa snažte s miestnymi príliš nezapřádat hovory o politike, mohli by ste ich nechtiac dostať do vážnych problémov.Súvisiace články