Ak máte radi cestovanie a výzvy, tak je Rusko pre vás tou správnou voľbou. Najväčšia krajina sveta skrýva veľa miest, ktoré stoja za to vidět.Rusko nepatrí na rebríček top navštevovaných destinácií, ale nájdu sa takí, ktoré Rusko láka a aby ste správne pochopili rusy, musíte Rusko zažiť. Rusko má čo ponúknuť a letenky možno zohnať do jednotlivých kútov Ruska priamym spojom z Prahy za pár tisíc a ďalej sa pozrieť vnútroštátnymi lety do iného kúta Ruska. O Rusku sa tiež hovorí, že to je “Krajina neobmedzených možností” vzhľadom na nedotknuteľné prírode, dávnej histórii, kultúre či športového vyžitia.

Než začnete nakupovať letenky

Než začneme kupovať letenky do Ruska, je potrebné si premyslieť kam do Ruska chceme a koľko času a peňazí chce investovať. A tiež pozor na vízum.

Podrobné informace o vízech do Ruska

Koľko stojí letenka do Ruska

Do Ruska zoženiete letenky v priemere za 5.000 Sk so spiatočnou cestou. Možno zohnať aj lacnejšie a preto odporúčame strážiť si ceny leteniek. S strážim ceny leteniek Vám môže pomôcť náš strážny pes FELIX, ktorého si môžete na našom webe nastaviť.

Ceny leteniek do Moskvy

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Moskvy a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Moskva, EUR

Kedy kupovať letenku do Ruska

Letenku do Ruska odporúčame zháňať 2-4 mesiace pred plánovaným odletom. Samozrejme čím skôr, tým lepšie.

Najlepšie deň pre odlet do Ruska

Ceny leteniek s odletom cez víkend alebo v piatok sa nemení v porovnaní s ostatnými dňami. Ceny sú takmer rovnaké. Cenový rozdiel môže byť v tarife letenky alebo v batožine, či je zapísanú zahrnuté v cene. Vhodný deň pre let do Ruska, bude ten váš.

FAQ pre nákup leteniek do Ruska

Pár nejčastějších otázek a odpovědí, co se týká letenek do Ruska si zodpovíme níže. V případě, že budete mít nějaký další dotaz, neváhejte nás kontaktovat buď prostřednictvím online chatu nebo přes email service@flymeto.com

Aké letecké spoločnosti lietajú do Ruska?

Do Ruska z Prahy lietajú aerolinie Aeroflot, ČSA, Smartwing, Ural Airlines, Air Serbia, Alitalia alebo napríklad AirBaltic.

Ako dlho trvá let do Ruska?

Let do Ruska trvá približne 2-3 hodiny, záleží však kam do Ruska letíme

Kde kúpiť letenky do Ruska?

Letenky do Ruska pohodlně vyhledejte na našem vyhledávači. K hlídání těch nejlepších cen vám pomůže náš hlídací pes, kterého si lze nastavit dle vlastních požadovaných preferencí. V případě, že si nebudete s nákupem a vyhledáváním jisti, kdykoliv se můžete obrátit na náš zákaznický servis prostřednictvím online chatu nebo emailu service@flymeto.com

Prečo kúpiť letenku u nás?

  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.

  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.

  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.

Čo robiť po pristátí v Rusku

Vzhľadom k povesti ruskej bezpečnosti odporúčame držať sa v skupinkách alebo v páre a veci je potrebné si strážiť. Áno, na frekventovaných miestach, ktoré majú zlodeji vytipované, radi okrádajú turistov. Z ruského letiska, kedy sa potrebujete dostať do centra, tak môžete využiť spravidla jednu z troch možností a tými sú taxi, vlaky alebo autobusy. Z hlavného mesta sa dostanete do centra najrýchlejšie vlakom tak zvaným aeroexpress.

Čo robiť po pristátí v Moskve

Po pristátí v Moskve je potreba sa dopraviť do centra. Moskva má celkom 3 medzinárodné letisko.

Pre cestu z letiska do centra a späť máte tri možnosti: taxi, vlak alebo autobus:

Taxi je všeobecne najpohodlnejšie, ale aj najdrahšie možnou voľbou.

Vlak, nesúci názov Aeroexpress, je všeobecne najrýchlejší voľbou, záleží však, kam sa chcete dopraviť. Z vlaku máte možnosť prestúpiť na metro.

Cesta autobusom do centra je najlacnejší.

Čo robiť po pristátí v Petrohrade

Po pristátí lietadla a opustenie letiskové zóny sa spravidla človek potrebuje dostať do centra.

Do centra sa dostaneme z letiska pomocou autobusom alebo maršrutky (taxi s pevne danou trasou). Všetky linky jazdia na stanici metra Moskovskaya a cesta do centra vám zaberie 45-50 minút. Cestovný lístok na autobus a na metro je potrebné zakúpiť zvlášť. Na autobus možno zakúpiť u vodiča a na metro priamo na stanici.

Prečo ísť do Ruska

Často češi hovoria, to je “zima ako v Rusku”. Toto príslovie nie je tak úplne pravdou. V Rusku je krásne a neznamená to, že tam iba mrzne. Možno tu stráviť aj krásnu dovolenku. Napriek tomu, že sú ruskej zimy na drvivej väčšine územia kruté, leta bývajú teplá a na juhu Západosibírskej roviny a medzi Čiernym a Kaspickým morom môžu byť aj veľmi horúca. Rusko nám ponúka pohostinný vidiek, špecifickú architektúru, fascinujúce prírodu a tiež vynikajúce gastronómiu.

Populárne kombinácie letov do Ruska

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne do Ruska na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest do Ruska na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Rusku

Už máte letenku do Ruska? Prečítajte si sprievodcu o Rusku.

Otvoriť sprievodca

Top letenky do Ruska