Výhody registrácie u Flymeto
  1. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Hovoríme vaším jazykom
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Rüdesheim ozdobou na Rýne

Vysoké skalné útesy a stráne viničom porastené, mohutná rieka, hrady a strážnej veže rozosiate po okolitých kopcoch stráži celé toto nádherné historické mesto. Niet divu, že Rüdesheim odnepamäti lákalo básnikmi a okúzľoval pútnikov.

Uličky s hrázdenými domami a útulnými reštauráciami lákajú na posedenie. Zavítajte aj do bývalého šľachtického sídla Brömserhof zo 13. stor., V ktorom sa teraz nachádza múzeum hudobných nástrojov. Ohromujúca gigantické flašinetu a orchestrióny sú mnohokrát tak veľké, že zaberú takmer celú miestnosť.

Z mesta Rüdesheim vedie lanovka k obrovskému pamätníku Neiderwald-Denkmal, ktorému dominuje vysoká socha Germánska stojaci na 25 m vysokom podstavci

Od tohto pamätníka sa vám naskytne prekrásny výhľad na panorámu rieky Rýn.

Urobte si výlet k neďalekému benediktínskemu kláštoru Maria Laach pri jazere Laacher See v sopečnom pohorí Eifel. Kláštor bol založený v roku 1090 a o 100 rokov neskôr bol k nemu pristavaný kostol v románskom slohu.

Nie je však krajšieho pohľadu na Rýn a jeho impozantný krajinu, než z paluby lode. Výletné parníky ponúka zážitok takmer porovnateľný s plavbou po nórskych fjordov. Nenechajte si ujsť ani 30 km dlhou najznámejšia časť Rýna so slávnou skalou Loreley, vinicami na svahoch po oboch stranách rieky a najväčšou koncentráciou hradov na svete.

Večery zakončite posedením nad pohárom výborného miestneho vína.

Poznávacie dovolenka je prima dovolenka, a ak ju strávite v históriou pretkanom mestečku, kde na vás romantika dýchne z každého zákutia, okamžite si ju zamilujete.

Plavba výletným parníkom môže byť tiež skvelou príležitosťou, ako potešiť svojich blízkych.

do Kolína nad Rýnom zakúpite iba u nás, rezervujte včas a ušetrite oveľa viac peňazí!Tagy

Žiadne tagy

Kategórie