Výhody registrácie u Flymeto
  1. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  2. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Hovoríme vaším jazykom
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(Európa)

Ostrov North Caicos
Oddýchnite si na North Caicos
Stredná Amerika a Karibik · Turks a Caicos
Mar 03, 2016 2 min
Čtěte více

Rady pred odletom – parkovanie, odbavovanie

Láka Vás vysnívaná dovolenka niekde v exotike a jediným možným spojom je lietadlo? Prevláda vo Vás neistota pri odbavovaní na letisku ako toľko očakávaný odpočinok na pláži? My vám postup vybavovania cestujúcich priblížime.

V prvom rade je dôležité zbaliť si na cestu svoje potrebné veci, medzi ne patria platné doklady (cestovný pas, občiansky preukaz, kartička cestovného poistenia), lieky, ktoré užívate, víza, ak cestujete aj s deťmi, aj oni musia mať svoje cestovné doklady.

Do mobilného telefónu si uložte dôležité telefónne čísla, predovšetkým na asistenčnú službu poisťovne, ktoré v prípade potreby použijete.

Vo vašom záujme je potrebné sa informovať o otváracej dobe odbavovacích pultov u konkrétneho dopravcu. Väčšinou sa otvárajú 2 hod. pred samotným odletom a zatvárajú sa 40 min. pred plánovaným odletom.

K odbaveniu je potrebné si priniesť letenku (papierovú alebo elektronickú), voucher, popr. rezervačný kód, doklad totožnosti a víza, ak letíte do krajiny, kde sú vyžadované

Pri odbavovacom pulte odovzdáte svoju batožinu určenú k odbaveniu do cieľovej destinácie, dostanete palubnú vstupenku s prideleným miestom v lietadle a batožinový lístok. Ďalej pokračujete na bezpečnostnú, prípadne pasovú kontrolu.

Nadrozmernú a netypickú batožinu konzultujte s pracovníkom pri odbavovacom pulte alebo priamo u leteckej spoločnosti.

Ušetrite čas strávený na letisku, zakúpte si dopredu elektronickú letenku, odbavenie z domova, teda check-in, je rýchlejší a ľahký, prostredníctvom webových stránok niektorých leteckých spoločností si sami môžete skontrolovať rezerváciu alebo vybrať obľúbené sedadlo. Odbaviť elektronicky sa môžete v rámci 48 hodín až 3 hodín pred odletom podľa pravidiel konkrétnej leteckej spoločnosti.

Po vykonaní elektronického odbavenia si svoj palubný lístok, boarding pass, nezabudnite vytlačiť a vziať so sebou na letisko spolu s letenkou a ďalšími dokladmi.

Novinkou, ktorú umožňuje zatiaľ len málo leteckých spoločností, je možnosť odbavenia pomocou mobilného telefónu. Telefón musí mať možnosť pripojenia k internetu. Na stránkach dopravcu po odbavení obdržíte do telefónu dvojrozmerný čiarový kód vo forme SMS, MMS alebo e-mailu. Ten potom priložíte na letisku k špeciálnemu prístroju a môžete cestovať.

Nezabudnite sa dostaviť na letisko s dostatočným časovým predstihom, ktorý záleží od letu, väčšinou ale v rozmedzí 1,5 - 3 hodiny vopred.

Pokiaľ na letisko prídete autom, je možné ho zaparkovať na stráženom parkovisku, ktoré býva späté s letiskom, po celý čas vašej neprítomnosti. Často je parkovanie spoplatnené.Tagy

Žiadne tagy