Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Tvorte svoje itinerára
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Zurich (ZRH)

Putovanie po jazerách VIII.

Ďalší z jazier ponúkajúcich krásne a zaujímavé scenérie sa nachádza neďaleko SR. Bodamské jazero leží na pohraničí Nemecka, Rakúska a Švajčiarska, a medzi slovenskými turistami ešte nie je toľko známe. Nenechajte si preto ujsť krásy Bodamského jazera, ktorá je ideálnym miestom pre trávenie aktívnej rodinnej dovolenky! Predovšetkým z mnohých možností cyklotrás si tu môžete naplno užiť cyklistiku okolo jazera, ale aj z peších výletov budete nadšení. V lete sa počas horúcich dní môžete schladiť a odpočinúť si na niektoré z príjemných štrkových pláží. Vlny a krásne čistá voda v jazere vám navodí pocit, ako by ste boli pri mori.

Medzi hlavné turistické ciele v okolí Bodamského jazera patria najmä mesto Konstanz, Lindau, Friedrichschafen či Bregenz. Najväčší z miest - Konstanz je nám známe hlavne kvôli Majstrovi Jánovi Husovi, ktorý tu bol v 15.stor. upálený. Na jeho pamiatku tu stojí Husov dom s múzeom a s pamätné doskou. Za prehliadku tu stojí tiež historické centrum s katedrálou a opátstva Petershausen.

V Lindau sa môžete kochať najväčším symbolom mesta, je ním prístav s majákom a sochou bavorského leva, a dochovanými historickými stavbami - miestna radnica, Kostol sv. Štefana a Kostol sv. Petra.

Navštívte ostrov Mainau a Reichenau, pretože je celkom rovinatý, prejdite si ho na bicykli. Cestovanie bude pre vás pohodlné a hlavne nenáročné. Hlavnou dominantou ostrova je rovnomenný kláštor.

Ostrov Mainau je súkromným vlastníctvom šľachtickej rodiny Bernadotta, ktorá ho udržuje a vďaka teplej klíme tu dokonca pestujú exotické kvety a dreviny. Ostrov je prístupný aj širokej verejnosti. Komplex zahŕňa unikátny palácovej záhrady, malú ZOO a detské ihrisko. Najväčším turistickým lákadlom je tzv. Motýlárium.

Na bezva dovolenku k jazeru sa vydajte spolu s nami, u nás si vyberiete najlacnejšie letenky a budete cestovať v pohodlí a bezpečí aeroliniek Lufthansa.Súvisiace články

Tagy

Kategórie