Výhody registrácie u Flymeto
  1. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  2. Silný zákaznícky servis.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 Predávajte vlastné zájazdy
 Tvorte svoje itinerára
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Zurich (ZRH)

Putovanie po jazerách VIII.

Ďalší z jazier ponúkajúcich krásne a zaujímavé scenérie sa nachádza neďaleko SR. Bodamské jazero leží na pohraničí Nemecka, Rakúska a Švajčiarska, a medzi slovenskými turistami ešte nie je toľko známe. Nenechajte si preto ujsť krásy Bodamského jazera, ktorá je ideálnym miestom pre trávenie aktívnej rodinnej dovolenky! Predovšetkým z mnohých možností cyklotrás si tu môžete naplno užiť cyklistiku okolo jazera, ale aj z peších výletov budete nadšení. V lete sa počas horúcich dní môžete schladiť a odpočinúť si na niektoré z príjemných štrkových pláží. Vlny a krásne čistá voda v jazere vám navodí pocit, ako by ste boli pri mori.

Medzi hlavné turistické ciele v okolí Bodamského jazera patria najmä mesto Konstanz, Lindau, Friedrichschafen či Bregenz. Najväčší z miest - Konstanz je nám známe hlavne kvôli Majstrovi Jánovi Husovi, ktorý tu bol v 15.stor. upálený. Na jeho pamiatku tu stojí Husov dom s múzeom a s pamätné doskou. Za prehliadku tu stojí tiež historické centrum s katedrálou a opátstva Petershausen.

V Lindau sa môžete kochať najväčším symbolom mesta, je ním prístav s majákom a sochou bavorského leva, a dochovanými historickými stavbami - miestna radnica, Kostol sv. Štefana a Kostol sv. Petra.

Navštívte ostrov Mainau a Reichenau, pretože je celkom rovinatý, prejdite si ho na bicykli. Cestovanie bude pre vás pohodlné a hlavne nenáročné. Hlavnou dominantou ostrova je rovnomenný kláštor.

Ostrov Mainau je súkromným vlastníctvom šľachtickej rodiny Bernadotta, ktorá ho udržuje a vďaka teplej klíme tu dokonca pestujú exotické kvety a dreviny. Ostrov je prístupný aj širokej verejnosti. Komplex zahŕňa unikátny palácovej záhrady, malú ZOO a detské ihrisko. Najväčším turistickým lákadlom je tzv. Motýlárium.

Na bezva dovolenku k jazeru sa vydajte spolu s nami, u nás si vyberiete najlacnejšie letenky a budete cestovať v pohodlí a bezpečí aeroliniek Lufthansa.Súvisiace články

Tagy

Kategórie