Výhody registrácie u Flymeto
  1. Sme solídne predajcovia leteniek, pôsobíme na trhu od roku 2016.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Tvorte svoje itinerára
 Pohodlné hľadanie
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Denpasar Bali (DPS)

Putovanie po jazerách VII - najkrajšie sopečná jazera na svete

Viete, ktorá jazerá patria k tým najpôsobivejším a najkrajším? Vybrali sme tie najlepšie z najlepších!

Ijen, jazero kráterového typu vzniklo zaplnením kráteru vodou. Rovnomenná sopka aj jazero nájdeme na Jáve v Indonézii. Ijen je najznámejšou a tiež najkrajšie zo skupiny kráterových jazier, ktoré je súčasťou. Jeho typická tyrkysová farba však nie je vhodná na kúpanie! Jedná sa o jazero plné kyseliny.

Prepadnutím vyprázdnené magmatické komory pod ťarchou vrchnej časti zeminy vznikajú jazera kalderové. A jedným z nich je jazero Coatepeque v Salvádore, ktoré je zároveň najväčší zo salvádorských jazier. V okolí jazera sú aj termálne pramene. Coatepeque je zaujímavé tým, že uprostred neho sa nachádza ostrov Teopan, ktorý pôvodne slúžil Mayom na náboženské účely. Dnes je jazero bohato využívané na prevádzkovanie vodných športov. Tu nájdete skvelé podmienky pre ideálnu dovolenku!

Najväčším sopečným jazerom Japonska je jazero Towada a je turisticky veľmi vyhľadávaným miestom. Nachádza sa totiž v hornatej a zalesnenej časti Honšú s horúcimi prameňmi, preslávené jedinečnými jesennými výjavy.

Vzniku krásneho jazera Mount Katmai predchádzala mohutná erupcie. Mount Katmai je súčasťou rovnomenného aljašského národného parku, kde jednou z najväčších zaujímavosťou tohto parku je okolo dvoch tisíc medveďov hnedých, ktorí sem pravidelne prichádzajú na lov množiacich sa lososov, ktoré sú pre nich neskutočnú lahôdkou.

Vydajte sa s nami opäť za putovaním po jazerách celého sveta, niektoré vábi k vodným hrám, iná lákajú naše fotoaparáty zachytiť ich krásu a jedinečnosť. Lacné letenky do celého sveta zakúpite len u nás, každý deň máme skvelé ponuky na cestovanie a k nim

Rezervujte si včas svoje miesto v lietadle a vydajte sa za dobrodružstvom!Súvisiace články

Tagy

Kategórie