Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  3. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
 Hovoríme vaším jazykom
 Tvorte svoje itinerára
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

(van)

Putovanie po jazerách IV. - jazero Van

Naplánujte si pohodovú okružná trasu okolo jazera Van v Turecku. Obrovská vodná plocha je obklopená horskými hrebeňmi a vyhasnutými krátery sopky. Kurdskej jazero Van leží na Arménskej náhornej plošine.

Za pozornosť stojí biela mačka s jedným okom modrým a druhým okom zlatým, ktorá sa stala miestnym symbolom. Totožné sošky zakúpite v stánkoch, apod., Naživo ju však najskôr neuvidíte.

Časť toku rieky Yaniktar Dersu vedie rozoklaným kaňonom a vytvára úchvatné vodopády, ktoré sú tunajšie turistickou atrakciou. Na vyhliadku vedie visutý most, túto podívanou si nenechajte ujsť!

Za mestom Erciş sa vám naskytne jedinečný pohľad na mohutný sopečný kužeľ Süphan Dağı týčiaci sa do výšky 4 058 m n. M. Jej vrcholky pokrýva snehový poprašok aj uprostred leta.

Podniknite nocľah vnútri sopečnej kaldery s vlastným mikroklímou, pozrite si tu tri menšie jazerá. V jednom z nich vyvierajú horúce pramene.

Pitnú vodu zabezpečuje veľké jazero, u malého jazera už po desaťročia stojí občerstvenia, tu ani o stravu nebudete mať núdzu. Pri troche šťastia stretnete aj malé obyvateľov sopky Nemrut Dagi, ktorými sú korytnačky žltohnedé.

Nechajte sa pozvať miestnymi obyvateľmi k šálke výborného, tradičného tureckého čaju, ktorý pripravujú priamo v kráteri tejto sopky. Tunajší ľudia sú veľmi milí a pohostinní, iste vám prezradí aj iné, zaujímavé zákutia tureckého jazera Van.

Už ste podnikli cestu po jazerách? Kde sa Vám páčilo najviac? Pridajte aj jazero Van do zbierky svojho cestovateľského itinerára a spoznajte nádhernú prírodu tejto časti krajiny.

Lacné letenky do Turecka zakúpite iba u nás, rezervujte si ich včas a ušetrite veľa peňazí!

V ďalšom článku pre vás pripravíme opäť ďalšie tipy nielen pre putovanie po jazerách, sledujte pravidelne našu rubriku a nenechajte si ujsť akčný letenky do celého sveta!Súvisiace články

Tagy

Kategórie