Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Generátor najlacnejších leteniek.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Valletta (MLA)

Naj letisko sveta III.
TOP 10 najväčších letísk na svete III.
Severná Amerika · Gruzínsko - USA
Dec 24, 2015 2 min
Čtěte více

Prázdniny pri mori na Malte

Krásna destinácia, ktorá napriek svojej malej rozlohe má čo ponúknuť. Je to more, kultúra, kuchyňa ako aj príroda. To všetko vás čaká v najmenšom členskom štáte Európskej únie. Sme vaším sprievodcom, ako stráviť tento rok lacné dovolenky na Malte.

Malta je obľúbeným cieľom pre svoje nádherné počasie. Príjemne vysoké teploty a slnko? Takmer neustále, bez ohľadu na to, v akom ročnom období sem prídete. More je tu také čisté, že ponúka ideálne podmienky na potápanie. Nielen podmorský svet ukazuje svoje krásy. Aj keď je ostrov izolovaný, civilizácia tu prekvitala tisíce rokov. Najdôležitejšou historickou dominantou Malty je 5-tisíc rokov starý chrám Hagar Qim. Tento vápencový klenot je jedným zo slávnych maltských megalitických chrámov, z ktorých mnohé predchádzajú pyramídy alebo dokonca komplex menhirov Stonehenge. Všetky tieto chrámy sú pamiatkami chránenými UNESCO.

TIP

Dnes je vďaka covid príliš ťažké cestovať do niektorých destinácií. Maltský minister cestovného ruchu Clayton Bartolo sa rozhodol ponúknuť medzinárodným turistom výhodu v hodnote 200 EUR pre každého, kto strávi v krajine najmenej dve noci. Iniciatíva pomáha obnoviť odvetvie cestovného ruchu v krajine. Maltská vláda už predtým oznámila, že plánuje zrušiť väčšinu uložených obmedzení a ďalších zákazov s účinnosťou od 1. júna.

Podľa ministra cestovného ruchu dostane každý turista 150 EUR, ak si vyberie štvorhviezdičkový hotel, zatiaľ čo tí, ktorí sa ubytujú v trojhviezdičkovom hoteli, dostanú 100 EUR. Ak sa ľudia rozhodnú pre ostrov Gozo na Malte, dotácia bude nárast o 10 percent.

Letenky z Bratislavy nebo letenky z Vídně.

Ubytovanie v hoteli The Phoenicia, Malta

Valletta - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Prázdniny pri mori na Malte
Flymeto - Prázdniny pri mori na Malte
Flymeto - Prázdniny pri mori na Malte
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Silný zákaznícky servis.
  2. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
  3. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi Predávajte vlastné zájazdy 1.5 miliónov hotelov do 10s

Kuchyňa na Malte

Maltská kuchyňa je veľmi rozmanitá. Hlavne kvôli vplyvu mnohých kuchýň, najmä talianskej a britskej, v menšej miere aj arabskej, španielskej, francúzskej a provensálskej kuchyne. V miestnej gastronómii dominuje stredomorské jedlo. Často sú to jedlá pripravené z rýb a morských plodov (ostriež, mečúň, tuniak). Taliansku pizzu a cestoviny nájdete na každom rohu ulice. Najobľúbenejším miestnym jedlom je chrumkavý a nadýchaný maltský chlieb ftira. Bochníky chleba sú nakrájané a plnené paradajkovou pastou alebo olivovým olejom, paradajkami, olivami, tuniakom, cesnakom alebo kaparami.

Kam ísť na Malte

Modrá jaskyňa alebo Modrá jaskyňa

Blue Grotto je jednou z najnavštevovanejších prírodných atrakcií na Malte. Sú to skalné útesy pri mori, ktoré tvoria komplex siedmich jaskýň s veľkým skalným oblúkom padajúcim do mora.

Mellieha Bay

Pláž v zálive, ktorú miestni často označujú ako záliv Ghadira, je najdlhšou piesočnatou plážou na Malte. Vďaka príjemnému prístupu do mora, jemnému piesku a dobrej dostupnosti je záliv Mellieha obľúbený u rodín s deťmi.

Comino

Comino je najmenší a najmenej osídlený ostrov na Malte. Ponúka prírodu, zátoky a útesy, ktoré stoja za návštevu. Šnorchlovanie je dokonalé aj v priezračných vodách. Ostrov má rozlohu iba 3 km2 a trvalo tu žije iba asi desať obyvateľov. Turisti sem prichádzajú hlavne kvôli krásnej scenérii a kúpaniu bez veľkého počtu ľudí.

Často kladené otázky o dovolenke pri mori na Malte

Kde kúpiť letenky na Maltu?

Najlepšie lety z Bratislavy a Viedne nájdete v našom online vyhľadávači.

Hledejte letenky Bratislava Malta nebo letenky Viedeň Malta.

Ako dlho trvá let na Maltu?

Let z Prahy na Maltu trvá približne 2 hodiny a 16 minút priamym letom z Prahy. Vzdialenosť od Prahy je 1 582 km.

Existujú na Malte nejaké cestovné obmedzenia?

Všetci cestujúci musia mať negatívny test PCR na Covid-19 nie starší ako 72 hodín. Letisko poskytuje službu testovania covid - výsledok by mal byť k dispozícii do hodiny. Kým nebude výsledok testu negatívny, bude potrebné zostať v domácej izolácii (hotel). V prípade porušenia hrozí pokuta.


Súvisiace články

Tagy

Kategórie