Výhody registrácie u Flymeto
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
  3. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
 Predávajte vlastné zájazdy
 Hovoríme vaším jazykom
 500 miliónov letov do 10s
 Pohodlné hľadanie
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Geneva (GVA)

Praktické informácie o ženevskom letisku

Ženevské medzinárodné letisko leží štyri kilometre severozápadne od centra mesta. Za severnou hranicou letiska sa už nachádza francúzske územie, takže cestujúci smerujúci do Francúzska už nemusia prechádzať cez švajčiarsku colnicu. V roku 2008 letisko prepravilo 11 409 833 cestujúcich.

Všetky lety zo ženevského letiska sú odbavované v jednom trojposchodovom termináli. Svoju základňu tu majú aerolinky EasyJet, Baboo a Swiss International Air Lines. Okrem nich tu pôsobí napríklad Flybe, Hello, Edelweiss Air, Jet2.com, Tunisair, alebo Bmibaby.

Na letisku zastavujú každých 8 - 15 minút autobusy mestskej hromadnej dopravy; do centra mesta ide linka číslo 10. Lístok na autobus si môžete zadarmo vyzdvihnúť v automate v príletovej hale terminálu . Taký lístok je potom na nasledujúcich 80 minút platný pre neobmedzené cestovanie v rámci ženevskej hromadnej dopravy.

Terminál letiska je síce čistý, ale jeho dvere sa hodinu po polnoci spravidla zatvárajú. V priebehu dňa si môžete ľahnúť na tvrdé sedačky, ktorých však zďaleka nie je dostatok.

Vo švajčiarskom sektore príletovej haly majú svoje pobočky aj autopožičovne. Jedná sa o Europcar, Hertz, Avis, Budget, National, Alamo a Sixt. Vo francúzskej časti príletov terminálu potom má svoje pobočky Hertz, Avis, Europcar, Sixt a National.Súvisiace články

Tagy

Kategórie