USA je veľmi rozsiahla krajina, ktorá sa rozkladá na 9,8 miliónoch km². Svojou rozlohou sa jedná o tretí najväčší štát na svete. Vďaka svojej veľkosti leží v niekoľkých podnebných pásmach.

Sever krajiny leží v miernom podnebnom pásme. Počasie by tu malo byť ako u nás, ale keďže je východná časť severe krajiny ovplyvňovaná Labradorským prúdom, je tu počasie o dosť chladnejšie a vlhkejšie. Západné pobrežie je ovplyvňované prúdením v Tichom oceáne a počasie je tu na úkor toho veľmi stále a nemenné.

Južná časť krajiny leží v subtropickom podnebnom pásme a počasie tu dosahuje naozaj vysokých teplôt a vysokej neznesiteľné vlhkosti vzduchu. Florida, Mexický záliv a Havajské ostrovy ležia v tropickom podnebnom pásme a Aljaška v páse studenom. USA je známe pre častá tornáda. Oblasťou najvyššieho výskytu je stať Texas za ním potom Mississippi a Florida, kde sa ich vyskytuje niekoľko desiatok ročne.

Počasie v New Yorku

Počasie v New Yorku je podobné počasie u nás. Zimy sú tu chladné, často tu sneží a v lete sú tu teploty a vlhkosť vysoké. Najideálnejšie mesiace pre návštevu sú máj, jún, september a október. Počasie je tu najideálnejší a teploty tak akurát. Cez prázdniny tu býva veľké teplo a spolu s vysokou vlhkosťou vzduchu tu vzniká všetkými nenávidená “práčovňa”. Od jari do jesene sem tam spŕchne, rovnako ako u nás, preto si nezabudnite pribaliť dáždniky. V zimných mesiacoch často sneží, ale nie príliš často mrzne. Ak vám nevadí zima, určite sa vydajte do New Yorku v decembri. Vianočná atmosféra ide tu skvelá.

NEW-YORK

Počasie v Los Angeles

Počasie v Los Angeles je krásne po celý rok. V zimných mesiacoch sa tu pohybujú teploty okolo krásnych 20 ° C a prevládajú slnečné dni, aj keď sa jedná o najdaždivejšie obdobie. Letné mesiace, júl - september, patrí k najteplejším a teploty sa pohybujú výšky 30 ° C. Jar a jeseň je teplotne veľmi príjemný, priemerne 22 - 25 ° C a prší minimálne.

LOS-ANGELES

Kedy letieť do USA

Do USA možno vyraziť takmer kedykoľvek, pretože je to veľmi rozmanitá a veľká krajina. V každú dobu sa tu nájde veľa oblastí s príjemným počasím pre cestovanie. Všeobecne možno povedať, že najvhodnejšie sú mesiace jari a jesene. Pre návštevu oblasti severovýchodu a juhozápadu sú najlepšie mesiace apríl - jún a september - október. Na severovýchode je cez leto moc horúco a v zimných mesiacoch často sneží a zima je tu veľmi ležať. Na juhozápade je cez leto tiež veľmi horúco a v zime je tu najvyššia pravdepodobnosť zrážok.

Najlacnejšie letenky do New Yorku v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do New Yorku a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do New York, EUR

Najlacnejšie letenky do Los Angeles v kontexte počasí

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do New Yorku a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Los Angeles, EUR

Čo ďalej vedieť o Spojených Štátoch

Viete všetko pre cestu z USA? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku