Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Dostaneme vás bezpečne späť domov.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Pohodlné hľadanie
 1.5 miliónov hotelov do 10s
 Hovoríme vaším jazykom
 Tvorte svoje itinerára
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapest (BUD)

Kam

Barcelona (BCN)

Francúzska riviéra pre lákavou dovolenku
Európa · Francúzsko
May 04, 2016 2 min
Čtěte více
Pár rád, ako predísť stretnutie s medveďom
Denne pre vás aktualizujeme pestrú ponuku tipov, kam letecky vyraziť na dovolenku či za poznaním, napríklad v krajinách, kde je málo turistov navštevovaná príroda, sa môžu často vyskytovať medvede, ktorí sú z veľkých šeliem najnebezpečnejšie, pokúste sa stretnutie zabrániť včas a ušetrite si tak nepríjemnú chvíľu. V prvom rade je dôležité držať sa turistických trás, pokiaľ je to možné. Ak prechádzate neprehľadným terénom, hovorte alebo si spievajte, prípadne sa ozvite rôznymi neprirodzenými zvuky, napríklad cinknutie kovových predmetov, aby o vás medvede včas vedeli a mali možnosť sa vám vyhnúť.
Nov 14, 2015 2 min
Čtěte více
Thajsko
Thajsko nie sú len pláže ...
Ázie · Thailand
Feb 10, 2016 2 min
Čtěte více

Pláže, na ktorých sa robia psie kusy

V ankete o najviac traumatizujúci zážitok z dovolenky by vyčítavý pohľad domácich maznáčikov, ktorí musia zostať doma, zvíťazil na plnej čiare. Čarovná nálepka dog-friendly našťastie lipne na viac a viac miestach po celom svete a pláže nie sú výnimkou. V Európe ich nájdete stovky rôznej kvality. Stačí prejsť internet. Tieto by ale vašej pozornosti nemali uniknúť, užijete si ich totiž rovnako výdatne ako váš chlpatý spoločník.

Llevant Beach, Barcelona, Španielsko

Novo vyhradená oblasť mestskej pláže, kde psíky môžu slobodne pobehovať a namočiť sa vo vode, je relatívne malá, jej maximálna kapacita je 100 chlpáčov. Llevant Beach to však psíkom vynahrádza psími záchodmi, sprchami a fontánkami. Ich páni majú potom možnosť zahrať si volejbal, leňošiť na lehátku pod slnečníkom a prístupom k plne vybavenému zázemiu vrátane parkoviska a wi-fi.

Barcelona je k psom veľmi ústretová a často nevadí, keď s nimi zájdete aj do obchodu (mimo obchodov s jedlom a veľkých nákupných centier). Na veľa pláží v Španielsku majú psy však vstup zakázaný pod pokutou až 100 €. To platí predovšetkým v sezóne od apríla do novembra. Sledujte preto, ako sa správajú miestni. Keď ich na pláži so psom uvidíte veľa, pravdepodobne je po sezóne, alebo sú tunajší policajti ústretoví.

Nechcete riskovať? Stavte na ďalšie psie pláže v blízkosti Barcelony - smerom na sever Sant Pol de Mar a smerom na juh od mesta Port Ginesta .

Kudy na pláž Llevant: Av. Litoral, 114, 080 05 Barcelona, 41,398895, 2,210618

Barcelona - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - Nicola Ferrari | istockphoto.com
Flymeto - Sloot | istockphoto.com
Flymeto - Lotta Vess | istockphoto.com
Flymeto - boschettophotography | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Hľadáme nové možnosti poznania prostredníctvom cestovania.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Zdieľajte ponuky s priateľmi 1.5 miliónov hotelov do 10s Hovoríme vaším jazykom

Noordwijk Beach, Noordwijk, Nizozemsko

Holandský Noordwijk je miesto, kam sa so svojím bastardom budete chcieť presťahovať na starobu. Rozľahlé severné pobrežie s jemným pieskom je doslova obsypané reštauráciami a podnikmi, kde vášho psíka uvidia radi a ponúknu mu rovnaký komfort ako vám. Keď vás unaví pláž, nasmerujte si to do okolitých polí, ktoré v jarnej sezóne vypuknú v kvet celý horizont, kam až dohliadnete, sa sfarbí ako maliarske plátno. Miestni navyše nenechali nič na náhodu a pripravili pre psíčkarov celú webovú stránku s tipmi , kde sa najesť a kam vyraziť na prechádzku.

Skúsiť môžete tiež pláže v Bregen aan Zee, ktoré sa tým v Noordwijku vyrovnajú čo do malebnosti, tak do úžasne priateľského prístupu k štvornohým návštevníkom.

Pláž Kudy na Noordwijk: Morský bar 106, 2202 NW Noordwijk, Nizozemsko, 52.257230, 4.437639

Skateholm Beach, Skateholm, Švédsko

Pol kilometra pláže s belostným pieskom a pozvoľným vstupom do mora si užijú psíky každej veľkosti. Pláž nie je tak honosne vybavená ako iné, vynahrádza to ale prírodnou divokosťou bez pravidiel a obmedzení. Kiosk s občerstvením, sprchy a toalety nájdete v blízkom kempe. Aj ten je malým rajom pre psov. Ak sa rozhodnete navštíviť neďaleké pozostatky mezolitického sídliska, psíka môžete vziať so sebou, ale radšej na vodítku. Tunajším pamiatkarom by sa asi nepáčilo, keby si z návštevy odniesol nejakú pravekú kostičku.

Pláž Kudy po Skateholm: Äppelrosvägen, 231 76 Beddingestrand (Skateholm), 55,376620, 13,468488

Bau Beach, Rím, Taliansko

Len chvíľku cesty od Ríma sa váš maznáčik môže hrabať na jednej z prvých a najstarších dog-friendly pláží na svete. Podobne ako ďalšie pláže (napríklad ľahko luxusné Il lido di Fido ) aj Bau Beach vyberá poplatok za vstup. Tu ho ale radi zaplatíte. Peniaze nielen že idú na údržbu pláže, napríklad špeciálne slnečníky a uteráky pre psov, ale aj na psíkov v tunajšom adopčnom centre, ktorí na svojich ľudí ešte len čakajú.

Nemusíte sa však obmedzovať len na Rím. Psie pláže nájdete roztrúsené po celom Taliansku, treba Dog Beach v Toskánsku, Beach 33 a Bagno 81 v Rimini, La Spiaggia di Pluto v Bibione alebo už legendárny Bau Bau Village v Savone, na ktoré nie sú ani tak vítané psy, ako ide skôr o psiu pláž, na ktorej sú vítaní ľudia.

Pláž Kudy na Bau: Via di Praia a Mare, 19000054 Fiumicino RM, 41,877637, 12,176615

Pláž Crikvenica, Crikvenica, Chorvátsko

Ani Chorvátsko nemieni zostať pozadu. Tunajší podnikatelia sa snažia, aby si oficiálne prvá chorvátska pláž pre psíkov udržala svoje renomé. Psíky môžu slobodne vyvádzať vo vode i na súši a za oveľa voľnejších pravidiel než napríklad na talianskych plážach. Schladia sa v tieni slnečníkov alebo v niektorej z tunajších občerstvení. Určite svojho miláčika vezmite do Monty 's Beach Baru , kde mu naservírujú psiu zmrzlinu alebo špeciálne nealkoholické pivo s príchuťou hovädzieho či kurčaťa.

**Kudy na Crikvenica Beach a do Montyho baru:**Lučica Podvorska bb, 51260 Crikvenica, 45.169773, 14.695273

Saunton Beach, Sauton, Veľká Británia

Zlatisté piesočné pláže Saunton Beach patria k najkrajším a najobľúbenejším v krajine, ako medzi ľuďmi, tak medzi psíkmi. Psíci na ňu majú celoročne voľný prístup, raz za rok (vždy v máji), ju ale doslova zaberú len pre seba a svojich pánov. Reč je o akcii Paws on the Beach , ktorá sa nesie v znamení hier, súťaží a výziev, ako je napríklad psí surfing alebo talentová súťaž K9 Factor.

Angličania sú láskou k psom povestní, Devon preto nie je jediné miesto, kde sa robia psie kusy. Sami sa presvedčte a pozrite sa aj na ďalšie psom prístupné pláže na pobrežiach Veľkej Británie .

Pláž Kudy na Saunton: Pláž Saunton, North Devon, 51.093858, -4,225660

Haus Nordseerobbe, Neßmersiel, Nemecko

Haus Nordseerobbe je tak blízko psiej predstave neba, ako len sa ľudia môžu priblížiť. Piesočná pláž omieľaná vodami Severného mora je len jedným z lákadiel, ktoré tu na chlpatých dobrodruhov čakajú. Nových kamarátov si totiž urobia rovnako spoľahlivo na tunajšom agility ihrisku ako na treku po okolitej krajine. Aktivity sú pridružené k apartmánom The North Sea Seal, ktoré vítajú hostí s dvoma i štyrmi nohami. Dovoľte svojmu miláčikovi okúsiť tiež vody Baltu na jednej z dvoch pláží v Travemünde .

Kudy do Haus Nordseerobbe: Oystercatcherweg 9, 26553 Dornum, 53.670048, 7.352291

Barcelona - Vydajte sa s nami na dovolenku
Hľadať

Ponúkame ešte lacnejšie letenky a ubytovanie ..

#Dejiny
Flymeto - csakisti | istockphoto.com
Flymeto - dageldog | istockphoto.com
Flymeto - Acnakelsy | istockphoto.com
Prečo vycestovať do Európy s nami?
  1. Hľadáme tie najlepšie kombinácie letov.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Generátor najlacnejších leteniek.
 Pohodlné hľadanie Zdieľajte ponuky s priateľmi Predávajte vlastné zájazdy

Dobrá správa je, že psích pláží s každým rokom pribúda. V krajinách ako je Taliansko, Francúzsko alebo Nemecko ich sú desiatky, vo Veľkej Británii dokonca stovky. Nie všetky sú zadarmo a je potrebné dodržiavať miestne pravidlá. Všeobecne platí, že krajiny ako Taliansko a Španielsko príliš netolerujú psíkov na miestach, ktoré nemajú vyhradené a aj tie vyhradené sú spojené s množstvom obmedzení. Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko a Holandsko doprajú psíkom väčšiu voľnosť a s pravidlami si toľko hlavu nelámu.

Populárne kombinácie letovSúvisiace články

Tagy

Kategórie