V Peru, ktoré sa nachádza južne od Rovníka, existujú tri klimatické zóny: Púštna pobrežný pás, nazývaný la Costa, s miernym podnebím, oblačná a hmlistá zima a príjemne teplo v lete; Andská zóna, la Sierra, viac alebo menej chladná v závislosti od nadmorskej výšky. Posledný, veľká východná oblasť pokrytá amazonským lesom, la Selva, s teplým a vlhkým podnebím po celý rok.

Do Limy a na pobreží si prineste oblečenie na jar a na jeseň, takže mikinu alebo sveter a bundu. Do Amazonky sa vydajte s voľným a ľahkým oblečením, prípadne s dlhými rukávmi proti komárom a mikinu na večer; v najjužnejšej časti (v oblasti Puerto Maldonado) a tiež v časti Amazonky, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške nad hladinou mora, si môžete na večer priniesť sveter a bundu. Pre Andy, napríklad v Cuzco, Arequipa a pri jazere Titicaca, v nadmorskej výške okolo 2 500/4 000 metrov sa vyzbrojte jesenným a jarným oblečením na deň, ale aj sveter, teplú bundu a čiapku na večer. Nezabudnite na opaľovací krém a turistické topánky. Ak chcete dosiahnuť najvyššie vrcholy, prineste si bundu, šál, rukavice, teplé topánky.

Nemožno nájsť jediné obdobie, kedy celé Peru ponúka najlepšie počasie. V skutočnosti najlepší čas v andských oblastiach a v Amazónii je počas zimy na južnej pologuli (jún až august), zatiaľ čo pozdĺž pobrežia počas tohto obdobia je počasie chladné, oblačné a hmlisté. Na nájdenie teplého a slnečného počasia pozdĺž pobrežia a Limy je najlepší čas od decembra do apríla a najlepšie obdobie kúpanie je od januára do marca.

Počasie v Lime

V hlavnom meste Lima v podstate nikdy neprší. V zime, od júna do septembra, je obloha takmer vždy zamračená, a to aj v prípade, že neprší, je tu hmla, ktorá môže na zemi vytvárať vlhkosť. Teploty sú mierne, s maximami okolo 18/20 ° C. Minimálne hodnoty sú len o niekoľko nižšie, ale kvôli nedostatku slnečného žiarenia a vysokej vlhkosti obyvatelia hlavného mesta pocítil chlad, aj preto, že často žijú v nevykurovaných domoch.

LIMA

V lete, od decembra do apríla, slnko často svieti, aspoň na poludnie a popoludní, najmä vo februári a marci, zatiaľ čo v skorých ranných hodinách sa môže stále vyskytnúť hmla. Teplota je príjemne teplá, s maximálnymi teplotami okolo 26 ° C od januára do marca.

V Lime more nie je nikdy veľmi teplé, aj keď od januára do marca je prijateľné na kúpanie okolo 22-23 ° C.

Čo ďalej vedieť o Peru

Viete všetko pre cestu robiť Peru? Je čas vybrať letenku.

vybrať letenku