Peru sa nachádza v západnej časti Južnej Ameriky a zdieľa hranice s Ekvádorom, Kolumbiou, Brazíliou, Bolíviou a Čile. Je jednou z najrôznorodejších krajín sveta. Ide o multikultúrnej národ plný tradícií, jedinečné gastronómie a rozsiahlych prírodných rezervácií. Je domovom 12 miest svetového dedičstva UNESCO. Jeho obrovské územie s rozlohou viac ako 1,2 milióna kilometrov štvorcových sa skladá z troch regiónov: pobrežia, vysočiny a džungle.

Pretože má Peru všetko čo si dobrodružný cestovateľ praje vidieť stalo sa navštevovanou destináciou. Aj napriek tomu si však ceny leteniek hlavne z našich končín pomerne drží stálu cenu. Do Peru nenájdeme výrazne nízku cenu leteniek, pretože konkurencia leteckých spoločností z Česka (a okolitých krajín) do Peru je stále nízka.

Než začnete nakupovať letenky

Pred nákupom leteniek si určite prečítajte naše články o počasí a tiež si urobte prehľad o tom, čo chcete v Peru vidieť. Pripravte sa na to, že pri každej aktivite a návšteve iného kúta Peru bude iné počasie a na to by ste mali byť dôkladne pripravení. Naštudujte si nášho sprievodcu Peru, aby ste o nič neprišli a vedeli na ako dlho sa do Peru chcete vydať. Pri aktívnych dovoleniek do krajín Južnej Ameriky sa vám určite neoplatí ísť na menej ako 10 dní ale v niektorých prípadoch vám budú aj mesačné dovolenky málo. A na to by ste tiež nemali zabúdať pred kúpou letenky.

Koľko stojí letenka do Peru

Cena letenky do Peru tak aj do iných destinácií záleží na viacerých aspektoch. Počas sviatkov a prázdnin sú väčšinou letenky najdrahšie. Je tiež dobré byť flexibilné a najmä hľadať odlety z viacerých miest, nie len z Bratislavy. Na vyhľadanie najlepšie ceny leteniek odporúčame využiť naše flexibilné vyhľadávania ceny leteniek na našej stránke.

Ceny leteniek do Peru

Graf opisuje minimálnej nájdenej ceny leteniek z Prahy do Limy a ich vývoj podľa týždňov. Ďalšie údaje na grafe ukazujú priemerné denné a nočné teploty a úhrn zrážok, ak sú údaje k dispozícii. Prekliknutím na jednotlivé stĺpce v grafe získate podrobnejšie aktuálne údaje z vyhľadávača.

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Viedne do Lime, EUR

Ceny leteniek z Viedne do Limy

Cena najlacnejšie spiatočné letenky z Budapest do Lime, EUR

Kedy kupovať letenku do Peru

Najlepšie je kupovať letenky vtedy, keď máte šťastie a natrafíte na dobrú akciu. Tým že hlavný sezóna je skoro stále, v závislosti na tom, čo od výletu očakávate, ceny leteniek sa počas roka až tak výrazne nemení. Najlepšie je však zabezpečiť si letenky najmenej 4 až 5 mesiacov vopred alebo aj skôr. Ak dokážete byť flexibilný, potom si ľahko nájdete lety do Peru za pomerne dobrú cenu. Pravdepodobne však budete musieť byť flexibilné a zhovievavý aj k poveternostným podmienkam.

Najlepšie deň pre odlet do Peru

Piatok alebo pondelok je momentálne v priemere najlacnejším dňom na let do Peru. Lietanie v sobotu resp počas víkendu bude mať za následok vyššie ceny letov.

FAQ pre nákup leteniek

Potrebujem si pred kúpou leteniek zakúpiť aj víza?

Nie, pre cestovanie do Peru vám stačí len platný pas a vyplnená imigračný karta ktorú dostanete na letisku, na základe ktorej dostanete povolenie k vstupu na dobu 90 dní.

Potrebujem si pred cestou vybaviť cestovné poistenie?

Hoci Peru nevyžaduje povinné cestovné poistenie pri vstupe do krajiny, vždy je dobré byť poistený pri návšteve takýchto krajín.

Aké letecké spoločnosti lietajú do Peru?

Ako do väčšiny krajín v Južnej Amerike aj do Peru sa z Prahy dostanete len s prestupom. Pokiaľ chcete letieť do iného ako do hlavného mesta - Limy, musíte si aj tak kúpiť letenku s medzipristátím v Lime. Do Limy sa dostanete napríklad s jedným medzipristátím v Amsterdame s KLM, alebo v Paríži s Air France.

Ako dlho trvá let do Peru?

Celková vzdialenosť medzi Prahou a Limou je 10 750 km. Priemerný čas letu je 13 hodín a 46 minút. Vzhľadom k tomu, že neexistuje priame letecké spojenie celková dĺžka letu závisí od počtu a dĺžke medzipristátia.

Kde kúpiť letenky do Peru?

Ak sa rozhodnete kúpiť letenku do Peru, môžete tak urobiť tu. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa nákupu, neváhajte a napíšte nám na náš online chat alebo na e-mailovú adresu, service@webshopfly.com. Môžete nás tiež kontaktovať telefonicky na čísle +420 222 266 966.

Čo robiť po pristátí v Peru?

Prejdenie imigračný kontrolou od pristátia by vám v Lime za normálnych okolností nemalo trvať dlhšie ako hodinu. Po tom ako sa uistite, že v páse máte pečiatka povoleného pobytu 90 dní a po vyzdvihnutie si batožinu, by ste si ako obvykle po príchode do cudzej krajine v ktorej sa neplatí vašej menou mali vymeniť peniaze. Neodporúčame na letisku vymieňať väčšie množstvo peňazí, pretože tu je väčšinou horší kurz ako v mestách.

To, akú prepravu z letiska zvolíte, sa bude odvíjať hlavne od vášho cestovného itinerára. Ak plánujte v Lime stráviť niekoľko dní máte na výber medzi autobusom a taxíkom. Ak plánujete ísť rovno do iných častí Peru a nezvolili ste leteckú prepravu, určite stojí za zváženie si prenajať auto. To je vhodné si zabezpečiť už v predstihu.

Prečo ísť do Peru?

Peru je veľmi vhodné pre backpackers, s obmedzeným rozpočtom a vďaka mnohým ubytovniam je ľahké nájsť priateľov na poznávanie krajiny. Populárne sú tiež penzióny ako lacná metóda ubytovanie v Peru. Ak ste ochotní minúť viac peňazí, v Peru nájdete širokú škálu hotelov strednej kategórie pre pohodlný pobyt v divočine aj v mestách. Vďaka popularite Peru sa stará o každého cestujúceho.

Populárne kombinácie letov robiť Peru

TIP

Aktuálne ceny leteniek pre celú krajinu, skúste kliknutie na odkaz do letenkátoru na letenky z Viedne robiť Peru na všetky dostupné letiská alebo letenky z Budapest robiť Peru na všetky dostupné letiská.

Čo ďalej vedieť o Peru

Už máte letenku robiť Peru? Prečítajte si sprievodcu o Peru.

Otvoriť sprievodca

Top letenky robiť Peru