Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Vieme sa o vás počas cesty postarať.
  3. Garancia najlacnejšieho nákupu.
 Tvorte svoje itinerára
 Hovoríme vaším jazykom
 Pohodlné hľadanie
 500 miliónov letov do 10s
 1.5 miliónov hotelov do 10s
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Zurich (ZRH)

Parníkom za peknými výlety

Luzern je jedno z najkrajších švajčiarskych miest, hlavne vďaka svojmu vodnému bohatstva. Leží na severozápadnom brehu Luzernského jazera medzi horami Pilatus a Rigi, je známe aj tým, že tu nájdete niekoľko fontán s pitnou vodou.

Rieka Reuss oddeľuje Starú a Novú časť mesta. Obe časti spájajú historické mosty - Most starinárov a najstarší Kaplový krytý drevený most na svete s vodnou vežou zo 14.stor. Miestni si ho veľmi váži, preto sa o neho aj starostlivo starajú. Jeho obvod lemuje veľa rozkvitnutých pestrofarebných kvetín.

Rovnako tak sa mesto pýši najstarším barokovým kostolom vo Švajčiarsku aj svojimi 225 fontánami. Najslávnejšie je karnevalová fontána, pri ktorej sa každoročne začína veľkolepý karneval a odkiaľ sa hádže do davu pomaranča.

Po Luzernském jazere sa plaví parníky, ktoré patria k najväčším aktívnym parným lodiam na sladkej vode. Surfujte ním tiež, je to obrovský zážitok! Vydajte sa napríklad do dedinky Beckenried, kde si môžete v požičovni kajakov požičať loď a dôjsť sa pozrieť do blízkeho Risletenu na vodopád.

Parníkom sa však môžete vydať aj do švajčiarskeho najnavštevovanejšieho múzea dopravy v Luzerne. Ponúka množstvo interaktívnych prvkov, páči sa tu najmä deťom. Môžu si napríklad vyskúšať náraz v automobile pri 10 km / h, riadenie závodné formula na simulátore, pilotovanie lietadla, prejsť sa minivláčikom a mnoho ďalších atrakcií.

Do švajčiarskeho Luzernu sa vydajte aj s deťmi, za ktoré tiež ušetríte veľa peňazí za letenku, na cestu vám navyše postačí iba občiansky preukaz!

Najmä Pilatus je tunajším častým výletným miestom. Z alpské strany sa na vrchol dostanete najstrmšou zubačkou na svete a z luzernské strany panoramatickou kabínkovou a visutou lanovkou. Perfektný zážitok uchváti každého z váš, rezervujte si teraz letenky za jedinečné ceny a pripravte celej rodine krásnu dovolenku v horách.Súvisiace články

Tagy

Kategórie