Výhody registrácie u Flymeto
  1. Spolupracujeme s najlepšími partnermi v oblasti cestovania.
  2. Garancia najlacnejšieho nákupu.
  3. Ponúkame viac ako 600 miliónov letových kombinácií.
 500 miliónov letov do 10s
 Zdieľajte ponuky s priateľmi
 Hovoríme vaším jazykom
 Pohodlné hľadanie
 Predávajte vlastné zájazdy
Letenky
Odkiaľ

Viedeň (VIE)   Budapešť (BUD)

Kam

Brussels (BRU)

Pamiatky Belgicko vás uchváti

Hľadáte dovolenku alebo turistiku po pamiatkach Belgicka? Dneska vás s nimi zoznámime. Snáď ani nemusíme zmieňovať hlavné mesto Brusel ktoré by ste nemali vynechať.

Waterloo

Waterloo preslávil Napoleon Bonaparte ktorý tu prežil posledné bitku na ktorej bol definitívne porazený a následne odvezený na ostrov Svätej Heleny kde roka 1821 zomrel. Mimo to, že ide o turistické mesto, toho vo Waterloo vlastne moc neuvidíte. Ak budete mať šťastie, narazíte na prehliadku v dobových kostýmoch a krojoch. Vstup do múzea a na výšľap do kopca je spoplatnený, ak sa vám nebude chcieť šliapať po schodoch, môžete sa zastaviť dole do krčmy.

gent

Gent je študentské mestečko kde sa určite nebudete nudiť. Nie je tu preľudnenosť, veľa turistov a chudobných štvrtí. V centre mestečka nájdete veľa barov, reštauráciách a je tu možnosť navštíviť aj hudobný festival. Ideálne je tu prechádzka pozdĺž kanála ktorý je večer krásne osvetlený. Určite nevynechajte prehliadku hradu Gravensteen a kostolov ako St. Nicolas alebo St. Bavo.

Hrad Gravensteen

Možno vás v predchádzajúcom článku zaujal hrad Gravensteen. Gravensteen je otvorený celoročne za 8 eur pre dospelých, 6 eur pre ľudí vo veku od 19 do 26 rokov, do 19 rokov je vstupné zadarmo. Je tu veľká expozície mučiacich nástrojov, od okov a palečnic cez zariadenie, z ktorých vám bude behať mráz po chrbte. Vo vstupnej hale je veľa vitrín s rytierskymi zbroje, mečmi, luky, dýkami, strelnými zbraňami, skrátka so všetkým, čo vtedajší rytieri obliekali do bitiek.

Antverpy

Najväčší belgický prístav Antverpy je nákupným centrom. Nájdete tu plno módnych značiek oblečenia, takže si tu užijú hlavne dámy. Nakupovanie v Antverpách je príjemnejšie než v Bruseli, pretože tu máte všetko na jednom mieste. Až vás omrzí oblečenie, pozrite sa na diamanty a šperky. Buď do obchodov, alebo aspoň do múzea. Občerstviť sa môžete v jednej z krčmičiek, v ktorých niekedy dokonca točia aj plzenské pivo. A za kultúrou vyrazte na námestí vysadené starými kupeckými domy, ktorému dominuje socha maliara P. P. Rubensa. V Antverpách je tiež najvyššia belgická katedrála. Zakúpite u nás.Súvisiace články

Tagy

Kategórie